Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Ponzio Polska Sp. z o.o. staje się częścią Laumann Group

Laumann Group, rodzinne przedsiębiorstwo, do którego należy również VEKA AG, podpisała wstępną umowę nabycia większościowego pakietu akcji firmy Ponzio Polska, dostawcy systemów aluminiowych dla budownictwa. Laumann Group jest wiodącym ekspertem w dziedzinie ekstruzji profili PVC do okien i drzwi, rozwiązań fasadowych z PVC oraz technologii powierzchni, zatrudniając ponad 6500 pracowników, którzy działają w 40 lokalizacjach na 4 kontynentach. Obejmuje takie marki jak VEKA i GEALAN. W tym roku Grupa osiągnie przychody w wysokości ponad 1,8 miliarda euro.

Ponzio Polska posiada jeden z największych magazynów w Polsce, cztery linie do malowania proszkowego i zatrudnia ponad 300 osób. Dzięki zaawansowanym technicznie, zróżnicowanym produktom, nowoczesnym zakładom produkcyjnym oraz niezawodnemu centrum logistycznemu, ugruntowała swoją pozycję czołowego dostawcy systemów aluminiowych w Polsce, w wielu krajach europejskich oraz poza nimi.

Obecny zarząd Ponzio Polska będzie kontynuował dalszy rozwój w obszarach oferowanych produktów i docelowo umacniał pozycję całej grupy na rynku stolarki okiennej. Model biznesowy obu firm integruje znaczenie stabilności gospodarczej, bezpiecznych miejsc pracy i wysokiej jakości produktów w celu budowania doskonałych relacji z klientami i partnerami.

Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia, w tym zatwierdzeniom regulacyjnym.

ŹRÓDŁO: Ponzio Polska


Przeczytaj również:

Kto otrzyma Orła Polskiej Stolarki Dziennikarzy?

Już tylko 8 dni do X Kongresu Stolarki. Podczas wieczornej Gali wręczone zostaną prestiżowe nagrody, a wśród nich specjalne wyróżnienie od przedstawicieli mediów branżowych –Statuetka Orła Polskie…

Dobry produkt tylko z „DOBRYM MONTAŻEM” – kolejna odsłona kampanii

Według ostatnich badań[1], 57,9% inwestorów indywidualnych zetknęło się z niefachowym montażem wyrobów stolarki budowlanej. Jednocześnie 78,8% badanych zadeklarowało, że przywiązuje wagę do poprawn…