Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Polska Branża Budowlana na Mistrzostwach Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim

Na co dzień konkurują na trudnym rynku, a w pierwszym tygodniu września stanęli w szranki w Mistrzostwach Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim. XII edycja Regatta Build Cup przyciągnęła prawie 300 zawodników. Związek POiD jest patronem tego wydarzenia.

W tym roku wody Adriatyku wokół archipelagu Kornati przyciągnęły rekordową liczbę żeglarzy – w większości pracowników i reprezentantów polskiej branży budowlanej. Udział w Regatta Build Cup stanowił dla nich doskonałą okazję do zdrowej rywalizacji w sportowym duchu. Podczas tegorocznej edycji na linii startu w chorwackim Murterze stanęły aż 32 załogi w trzech klasach. Ze względu na złe warunki pogodowe przeprowadzone zostało  jedynie pięć. To jednak wystarczyło, by wyłonić zwycięzców – tegorocznych Mistrzów Polskich.

Znamy zwycięzców

W klasie C najlepsza była załoga firmy Alteris prowadzona przez Łukasza Wosińskiego. W klasie B od pierwszego biegu prowadził team firmy Eiffage pod wodzą Adama Dziedzica i to właśnie ten zespół stanął na pierwszym stopniu podium. W najszybszej klasie płynącej z użyciem genakerów – A PROFI – wygrała Grupa Capek Bruk – Profi Sailing Team, za sterami której stanął startujący po raz pierwszy w Regatta Build Cup Przemysław Tarnacki. Dodatkową atrakcją regat był konkurs fotograficzny – tematem przewodnim tegorocznej edycji były „Zwroty i przechyły”. Autorką najlepszego zdjęcia została Joanna Balasińska. Jak co roku, przyznano również nagrodę Fair Play. Otrzymał ją Jakub Prasolik – skiper jachtu firmy BUDEX.

Zdrowa rywalizacja

– W tym roku, mimo mniejszej niż w poprzednich latach liczby biegów, emocji i zwrotów nie brakowało, a rywalizacja była bardzo zacięta – zwłaszcza na drugich i trzecich miejscach. Widzimy coraz wyższy poziom sportowy startujących w zawodach załóg, ale też coraz większy profesjonalizm skiperów. Co niezwykle cieszy, regaty branży budowlanej powoli zyskują status wydarzenia kultowego, a wielu zawodników pływa z nami praktycznie od początku. Wiemy też, że w kalendarzach firmowych wielu firm z sektora construction regaty są już wpisane na stałe. – mówi Zdzisław Gajos, jeden z organizatorów Regatta Build Cup. – Gratulujemy nie tylko najlepszym, ale wszystkim uczestnikom, organizatorom i całemu zespołowi pracującemu nad tegoroczną edycją regat. Rywalizacja sportowa jest ważna, ale niemniej ważne jest to, że od lat udaje nam się tworzyć nieszablonowe wydarzenie integrujące reprezentantów branży budowlanej. Wydarzenie, które daje możliwość przeprowadzenia zdrowej, pełnej emocji i adrenaliny, a przy tym bezpiecznej konkurencji– dodaje Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu firmy Fakro – organizatora regat.

Pełne wyniki Mistrzostw Polski Branży Budowlanej dostępne są TUTAJ. Regatta Build Cup to największe polskie regaty morskie organizowane poza granicami kraju. Każdego roku organizatorzy szykują nowe trasy, ale też wybierają motyw przewodni wydarzenia, który pozwala uczestnikom poznać przy okazji kulturę, tradycję czy historię Chorwacji. W tym roku odbyła się dwunasta już edycja. Organizatorami Regatta Build Cup są firma FAKRO oraz Zdzisław Gajos. Patronami Mistrzostw są firmy Porta Doors, Budma, AIB oraz Murator. Wspierają nas również: Polski Związek Żeglarski, magazyn „Żagle”, Związek POiD, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy i Profi Sailing. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.regaty.fakro.pl.


Przeczytaj również:

Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD) na spotkaniu Forum Dialogu Związku Pracodawców Business Centre Club

Rada Dialogu Bussines Centre Club, została powołana w celu prowadzenia współpracy w zakresie rozwoju dialogu społecznego na poziomie ogólnopolskim i regionalnym. Członkami tego prestiżowego klubu b…

NFOŚiGW odpowiada na wniosek POiD w sprawie weryfikacji dopłat do drzwi w ramach programu Czyste Powietrze

W związku z wejściem w życie kolejnej edycji programu „Czyste Powietrze” związek POiD złożył postulat do organizatora programu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, o weryfik…

Konsultacje Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii nt. Zasady wzajemnego uznawania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zwraca się do Państwa z uprzejmym pytaniem czy przy wprowadzaniu towarów na rynki państw członkowskich UE stosują Państwo zasadę wzajemnego uznawania? …