Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Podsumowanie 2019: OKNOPLAST rośnie w Europie, poszerza ofertę i rozbudowuje infrastrukturę

W minionym niedawno roku OKNOPLAST świętował swoje 25-lecie. Firma nie skupiła się jednak wyłącznie na celebracji i podsumowaniach – w tym samym czasie, wykonała kilka znaczących ruchów biznesowych, dzięki którym 2019 był dla niej, podobnie jak poprzednie lata, okresem intensywnego wzrostu. Przedsiębiorstwo rozpoczęło m.in. dużą inwestycję w zakład produkcyjny, dodatkowo wzmocniło swoją pozycję biznesową na rynku belgijskim, a także poszerzyło portfolio o całkowicie nową kategorię produktów.

Działania zaplanowane przez OKNOPLAST w aspekcie biznesowym objęły trzy różne płaszczyzny. Takie podejście umożliwiło firmie kompleksowy, spójny, zrównoważony rozwój. Postawiła ona bowiem na umocnienie swoich dotychczasowych obszarów zbytu. Związany z tymi decyzjami wzrost sprzedaży, który nastąpił w 2019 roku i który – zgodnie z prognozami spółki – będzie towarzyszył marce w kolejnych latach, wymaga nowoczesnego, zoptymalizowanego zaplecza infrastrukturalnego. Drugim filarem w wymiarze biznesowym w 2019 roku było zatem dla OKNOPLAST rozpoczęcie inwestycji w nowoczesny kompleks produkcyjny, logistyczny i magazynowy. Będzie on przydatny także w kontekście nowych wyrobów marki, która w ostatnich miesiącach przedstawiła nie tylko premierę okna, lecz także nowej kategorii produktowej – bramy garażowej.

W ciągu 25 lat udało nam się zbudować prężnie działającą firmę, obecną na kilkunastu rynkach, dzięki oferowaniu najwyższej jakości produktów oraz długodystansowej strategii. Filozofia przedsiębiorstwa nie zmieniła się w tym zakresie. Wierzymy, że tylko ponadprzeciętny projekt i wykonanie mogą odnieść prawdziwy sukces. I właśnie z tego powodu doskonalimy nasz asortyment produktów oraz zaplecze technologiczne – powiedział Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Grupy OKNOPLAST. – Jestem także bardzo dumny z naszego rozwoju za granicą w 2019 roku. Pomimo pierwszych symptomów spowolnienia gospodarczego na rynku my realizujemy założone wcześniej cele.

 Nowy gracz w czołówce

Nie od dziś wiadomo, że OKNOPLAST jest jedną z największych firm z branży w Europie. Przede wszystkim skupia się – zgodnie ze swoją strategią – na stałym umacnianiu swojej pozycji w poszczególnych krajach. Dzięki temu od lat firma znajduje się w niemieckiej, francuskiej czy włoskiej czołówce, osiągając na tych rynkach znakomite wyniki. Teraz przyszedł czas na Belgię, która dołączyła do kluczowych dla OKNOPLAST regionów, a sprzedaż w minionym roku wzbiła się tam na nowy, wyższy poziom.

Dywersyfikacja oferty

Sporo zmian w międzyczasie odnotowała również oferta marki. W 2019 roku pojawiły się w niej interesujące nowości, do których należy przede wszystkim nowa kategoria produktowa – nowoczesna brama garażowa Dekedo. Za sprawą tego posunięcia klienci mogą teraz skompletować zróżnicowane elementy potrzebne do domu u jednego producenta, stawiając tym samym na wygodę, spójność oraz najwyższą jakość rozwiązania. Na tym firma jednak nie poprzestała. Latem ogłosiła bowiem premierę proekologicznego okna Prismatic.

Nowa inwestycja

Warto przy tym przypomnieć, że jeszcze przed wprowadzeniem nowej stolarki okiennej, w pierwszym półroczu 2019, Grupa OKNOPLAST wystartowała z nową inwestycją w swoją infrastrukturę. Prace już ruszyły i obejmują budowę nowego kompleksu produkcyjno-logistycznego o powierzchni 16 tys. m2 oraz zwiększonym poziomie automatyzacji. Przy okazji poszerzona będzie także przestrzeń biurowa dla części działów Grupy OKNOPLAST. Cały projekt ma zostać zrealizowany do 2024 roku. Nowa infrastruktura pozwoli m.in. poprawić efektywność procesów produkcyjnych i logistyczno-magazynowych, a w rezultacie zwiększyć moce produkcyjne zakładu o 30 proc. Co więcej, umożliwi ona dodatkowe udoskonalenie jakości produktów i poprawienie komfortu wykonywania zadań przez pracowników.

Kontakt dla mediów:

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Piotr Kuciapski
tel. +48 600 040 448
e-mail: p.kuciapski@oknoplast.com.pl

 

24/7Communication
Dorota Piejko-Foltyn
tel. 515 177 515
e-mail: dorota.piejko@247.com.pl

 

Dodatkowe informacje o Grupie OKNOPLAST:

Grupa OKNOPLAST to międzynarodowa firma, należąca do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Prowadzi działalność na 13 rynkach: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Włoch i Węgier. W czerwcu 2013 roku ogłoszono utworzenie Grupy OKNOPLAST, w skład której wchodzą trzy marki: OKNOPLAST, WnD i Aluhaus zapewniając jeszcze większe zróżnicowanie oferty produktowej i jej precyzyjne dopasowanie do potrzeb klientów.

Grupa OKNOPLAST działa w różnych segmentach. W portfolio grupy znajdują się okna, drzwi tarasowe i drzwi zewnętrzne z PVC i aluminium, rolety oraz szeroka gama dodatków i akcesoriów. Spółka uruchomiła również produkcję własnych pakietów szybowych. Jako jedna z nielicznych, Grupa OKNOPLAST oferuje autorskie rozwiązania, dostępne wyłącznie pod własną marką. Produkty grupy charakteryzują się zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie energooszczędności oraz najwyższą precyzją i niepowtarzalną estetyką wykonania. Produkowane przez Grupę OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii.

Grupa OKNOPLAST jest posiadaczem licznych prestiżowych wyróżnień i nagród m.in. Złoty Champion Budowlana Marka Roku (2017), Orzeł Polskiej Stolarki 2017, Najlepszy eksporter w konkursie Orły Eksportu Województwa Małopolskiego (2016), National Champion w konkursie European Awards (2014/2015), „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” (2013).

Siedziba Grupy OKNOPLAST zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Aktualnie w firmie pracuje 1850 osób.

Więcej informacji na stronie: www.oknoplast.com.pl

 

 


Przeczytaj również:

Witamy wśród firm członkowskich POiD

Cieszymy się , że możemy powitać firmę ODYLION Sp. z o.o. Sp.k, jako nowego członka Związku Polskie Okna i Drzwi. Firma Odylion zajmuje się optymalizacją i obsługą procesów recyklingu dla producent…

Już są – Raporty: „Rynek Stolarki Drzwiowej w Polsce 2019” i „Rynek Stolarki Okiennej w Polsce 2019”

Już są najnowsze raporty dotyczące rynku okien i drzwi. Obszerne opracowania zostały wykonane na zlecenie Związku Polskie Okna i Drzwi i zrealizowane przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Firmy…

Rodzina uniwersalnych wkrętów do betonu w ofercie Klimas Wkręt-met

Klimas Wkręt-met, polski producent technik zamocowań, uzupełnia portfolio produktów o rodzinę uniwersalnych wkrętów do betonu. Uniwersalne wkręty przeznaczone są do kotwienia w betonie niezarysowan…