Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Płyty krzemianowo – wapniowe Promat – niezawodny i bezpieczny wybór do drzwi przeciwpożarowych

Drzwi przeciwpożarowe są kluczem do zagwarantowania bezpieczeństwa przeciwpożarowego w budynkach mieszkalnych i komercyjnych, ratowania życia i ograniczania szkód pożarowych. Zapobiegają rozprzestrzenianiu się ognia i dymu z jednego pomieszczenia do drugiego, chronią mieszkańców innych części budynku i zapewniają bezpieczną drogę ewakuacji. W przypadku pożaru są kluczowym sojusznikiem straży pożarnej i innych służb ratowniczych. Ale jak opracować drzwi przeciwpożarowe, które zapewnią gwarantowany poziom ochrony przeciwpożarowej, a jednocześnie będą miały duże walory estetyczne?

Pionier w pasywnej ochronie przeciwpożarowej i zastosowaniach drzwi przeciwpożarowych

Promat odgrywa ważną rolę na europejskim rynku drzwi przeciwpożarowych od lat 70-tych. Od wielu lat wspieramy wiodących producentów drzwi przeciwpożarowych na całym kontynencie, współtworząc drzwi, które odnoszą ogromny sukces komercyjny, odpowiadają najbardziej rygorystycznym przepisom przeciwpożarowym i zapewniają niezawodną ochronę i bezpieczeństwo.

Nasza rozległa wiedza i doświadczenie w zakresie biernej ochrony przeciwpożarowej – w zastosowaniach budowlanych i przemysłowych – oraz wieloletnia współpraca z producentami drzwi przeciwpożarowych daje nam dogłębne zrozumienie, jak zachowuje się ogień i jak różne komponenty i materiały użyte w drzwiach przeciwpożarowych wchodzą w interakcje z ogniem .

Dzięki szerokiej i sprawdzonej gamie produktów ogniochronnych, pełnej gamie usług technicznych i warsztatowych oraz oddanemu zespołowi specjalistów jesteśmy w stanie wspierać naszych klientów na każdym etapie ich rozwoju. Bez względu na to, jak złożone może być wyzwanie, upewniamy się, że wszystkie aspekty są uwzględnione i wspólnie tworzymy rozwiązanie.

Różnica krzemianów wapnia: szeroka gama certyfikowanych i sprawdzonych materiałów

Aby powstrzymać ogień i zapobiec jego rozprzestrzenianiu się na inne przestrzenie, drzwi przeciwpożarowe muszą zapobiegać przenoszeniu ciepła, odcinać dym oraz zachowywać swój kształt i integralność konstrukcyjną. Oto, gdzie wiedza, rozwiązania i usługi Promat robią różnicę.

Nasze niepalne płyty z krzemianu wapnia (klasyfikacja A1) mają udokumentowane zastosowanie w drzwiach przeciwpożarowych. Są testowane i certyfikowane zgodnie z międzynarodowymi standardami i zapewniają niezawodne i zrównoważone rozwiązanie we wszystkich warunkach temperaturowych – nawet w przypadku stosowania w mokrych lub wilgotnych pomieszczeniach lub w miejscach, w których używane są chemikalia, takich jak laboratoria, pomieszczenia magazynowe lub jednostki przetwarzające. Te specjalnie zaprojektowane płyty przeciwpożarowe stanowią efektywną barierę ogniową dzięki swoim wyjątkowym właściwościom akumulacyjnym i izolacyjnym. Co więcej, dzięki wyjątkowo niskiemu skurczowi poniżej 2% nasze płyty krzemianowo – wapniowe zachowują stabilność konstrukcyjną i minimalizują odkształcenia drzwi przeciwpożarowych i ościeżnic podczas pożaru, a nawet po nim.

Kolejną wielką zaletą jest ograniczona grubość naszych płyt krzemianowo – wapniowych, które zapewniają większą elastyczność projektowania bez uszczerbku dla wydajności lub żywotności. Ich zmniejszona waga zminimalizuje również obciążenie zawiasów, aby zachować zamkniętą szczelinę i pozwoli na bardziej ergonomiczny montaż, transport i obsługę.

Gwarantowany poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego dzięki połączeniu płyt krzemianowo – wapniowych i uszczelek pęczniejących

Aby zapewnić gwarantowany poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego i jako uzupełnienie naszych płyt krzemianowo – wapniowych, oferujemy szeroką gamę pęczniejących uszczelek ogniochronnych PROMASEAL®. Materiały te mają sprawdzoną żywotność ponad 30 lat i doskonale pasują do ościeżnic, samozamykaczy i zamków (w drzwiach drewnianych, aluminiowych i stalowych). Zapewniają bezpieczne uszczelnienie przed rozprzestrzenianiem się ognia i gazu oraz rozszerzają się do 20 razy w stosunku do swojej objętości, gdy są wystawione na temperatury zaczynające się od 150°C.

Połączone rozwiązanie płyt krzemianowo – wapniowych firmy Promat i pęczniejących uszczelek ogniochronnych PROMASEAL® zapewni trwałą ochronę, która przetrwa próbę czasu i pozwoli przejść przez inspekcje przeciwpożarowe i zapewnić ludziom bezpieczeństwo rok po roku.

Właściwe rozwiązanie dla odpowiedniego typu drzwi przeciwpożarowych

Z naszego wieloletniego doświadczenia w biernej ochronie przeciwpożarowej wiemy, że niektóre płyty lepiej nadają się do obniżania temperatury ze względu m.in. na ich działanie endotermiczne. Inne płyty są idealne na barierę dla transferu ciepła ze względu na ich minimalny skurcz i stabilność strukturalną. Istnieje wiele różnych zmiennych, które określają, jakiego materiału użyć w konkretnym typie drzwi przeciwpożarowych. W oparciu o zastosowanie, wymaganą odporność ogniową (60, 90 lub 120 minut) oraz wszystkie inne wymagania techniczne i handlowe wspólnie zaproponujemy idealne rozwiązanie.

 

Więcej o materiałach pod linkami:

https://www.promat.com/en/industry/blog/161224/

https://www.promat.com/pl-pl/industry/technologie/materialy-krzemianowo-wapniowe/produkty-krzemianowo-wapniowe/

ŹRÓDŁO: Promat


Przeczytaj również:

Spotkanie wiceminister Marzeny Machałek z przedstawicielami branży stolarki budowlanej

We wtorek, 28 września Sekretarz Stanu w MEiN Marzena Machałek spotkała się z przedstawicielami branży stolarki budowlanej. Podczas rozmów poruszano tematy związane z rozwojem tej branży oraz dysku…

Prof. Tomasz Błaszczyński członkiem Jury POiD Building Awards 2021

Swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie konstrukcji budowlanych wspiera nas Prof. Tomasz Błaszczyński. Zawodowo zajmuje się budownictwem ogólnym i przemysłowym, technologią betonu, diagnostyk…

Konsultacje branżowe w sprawie nowelizacji zapisów umów w zamówieniach publicznych

Urząd Zamówień Publicznych podjął inicjatywę by we współpracy z branżą budowlaną wypracować rekomendowane zapisy umów, które będą stosowane w ramach udzielania zamówień publicznych – będą z korzyśc…