Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Pawilon edukacyjny „Kamień” niestandardowa realizacja na systemach Yawal

W swoim portfolio Yawal posiada dość niestandardowe realizacje, które zaskakują swoją nietuzinkowością.

Jedną z nich jest Pawilon edukacyjny „Kamień” – jak wskazuje jego nazwa, jest to budynek w kształcie… kamienia.

Yawal podjął się wyzwania dostarczenia odpowiednich systemów okienno – drzwiowych z przyjemnością nie tylko ze względu na to, że firma nie boi się sprostać żadnemu wyzwaniu, ale również dlatego, że mnogość oferty Yawal pozwala na nadawanie realnego kształtu nawet najoryginalniejszym marzeniom. Dzięki elastyczności oferowanych przez Yawal rozwiązań, możliwe było stworzenie obiektu cechującego się nie tylko oryginalnym wyglądem, ale również ekologicznego, a przede wszystkim – służącego lokalnej społeczności.

Pawilon edukacyjny „Kamień” w Golędzinowie, przy moście Gdańskim to przestrzeń, w której odbywają się terenowe lekcje o przyrodzie, ekologiczne warsztaty, jak również spacery śladem nadwiślańskich zwierząt i roślin. Pawilon znajduje się między nabrzeżem Wisły, a ulicą Wybrzeże Puckie. Budynek przypominający głaz polodowcowy ma dwie kondygnacje: wielofunkcyjną, otwartą przestrzeń na parterze, pozwalającą na niemalże dowolną aranżację oraz antresolę wystawową. Oferta pawilonu jest skierowana do placówek oświatowych, organizacji pozarządowych, lokalnych społeczności, jak również artystów, którzy chcą pokazać tu swoje prace czy organizować spotkania. Budynek otrzymał II nagrodę w XV edycji Konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w kategorii „Rewitalizowana przestrzeń publiczna w zieleni”.

W Pawilonie zastosowano system okienno – drzwiowy z izolacją termiczną TM 74HI oraz system fasadowy FA 50N. System TM 74HI wykorzystywany jest do konstruowania okien, drzwi oraz witryn, które mają odznaczać się wysokimi parametrami termoizolacji. Przeznaczony jest do stosowania zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej i przemysłowej. Zastosowane w systemie termoizolatory oraz wypełnienie przestrzeni między nimi pianką poliretanową zapewniają niski współczynniki utraty ciepła. System przystosowany jest do tworzenia konstrukcji o dużych wymiarach – wykorzystano w nim wzmocnione profile aluminiowe, które są w stanie udźwignąć duże przeszklone powierzchnie. Umożliwia on również tworzenie konstrukcji pod dowolnym kątem.

System FA 50N z kolei pozwala na projektowanie i wykonywanie lekkich ścian osłonowych i jest sklasyfikowany w grupie najlepszych ścian tego typu spośród dostępnych na rynku pod względem izolacyjności termicznej, akustycznej, wodoszczelności oraz wytrzymałości na obciążenie wiatrem. Szeroka gama zastosowanych w systemie rozwiązań pozwala na dowolne kształtowanie elewacji pod względem geometrycznym i kolorystycznym. Produkt przeszedł również badania w europejskim instytucie badawczym.

Firma Yawal łączy zdobyte przez 30 lat działalności na rynku doświadczenie z nowoczesnymi rozwiązaniami, oferowanymi klientom. Szeroka gama innowacyjnych produktów plasuje firmę w czołówce dostawców architektonicznych systemów w Polsce. Nowoczesna architektura ma przede wszystkim służyć także przyszłym pokoleniom – dlatego ideą firmy Yawal jest działanie w zgodzie z założeniami zasad idei zrównoważonego rozwoju. Jednym z wyzwań, jakie stawia przed sobą Yawal jest wyprzedzanie oczekiwań, dlatego w ofercie firmy znaleźć można szeroki wybór systemów charakteryzujących się wysoką izolacyjnością termiczną.

ŹRÓDŁO: YAWAL


Przeczytaj również:

Spotkanie Rady Związku POiD

Zarząd Związku POiD wyznaczył termin posiedzenia  Rady Związku POiD na 27.04.2021r. o godz. 11:00, serdecznie zapraszamy firmy członkowskie do wzięcia udziału w spotkaniu. Spotkanie odbędzie się za…

Jak zadbać o ciepły dom?

Przed nadejściem zimy pytanie: „Jak zatrzymać ciepło w domu?” zadaje sobie wielu właścicieli budynków jednorodzinnych. Najprostsze rozwiązanie to mocne odkręcenie grzejników, jednak wobec rosnących…

Witamy wśród firm członkowskich POiD

Miło nam ponownie powitać w szeregach Związku Polskie Okna i Drzwi  firmę Wicona Polska. Marka WICONA, będąca częścią globalnej firmy aluminiowej Hydro, od ponad 70 lat dostarcza know-how, intelige…