Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Okno aluminiowe vetrex AluView z wyróżnieniem EkoProdukt

Vetrex został laureatem tegorocznej edycji programu EkoProdukt – Okna, Drzwi, Bramy, Osłony promującego najlepsze ekologiczne rozwiązania w branży stolarki otworowej. Okno vetrex AluView na profilach aluminiowych łączy wysoką energooszczędność, funkcjonalność i design. Wpisuje się ono w aktualnie panujące trendy w budownictwie i powstało z myślą o ochronie środowiska naturalnego.

System vetrex AluView przeznaczony jest głównie do budownictwa jednorodzinnego. Jego szerokie możliwości konstrukcyjne i dostępne opcje wyposażenia zapewniają dużą swobodę projektową oraz umożliwiają realizację różnorodnych wizji architektonicznych. Doskonałe parametry techniczne i właściwości użytkowe produktu wpływają na podniesienie komfortu życia. Wręczenie statuetek i dyplomów laureatom programu EkoProdukt – Okna, Drzwi, Bramy, Osłony odbyło się podczas 35. Konwentu Stolarki VIP.

„Cieszymy się, że nasz kolejny produkt został doceniony. Dostarczanie rozwiązań wysokiej jakości jest dla nas, jako producenta okien, drzwi i bram garażowych z segmentu premium, szczególnie istotne. Oferujemy produkty odpowiadające na potrzeby nowoczesnego budownictwa i wymagających inwestorów. Przyczyniają się one do podniesienia efektywności energetycznej domów, a jednocześnie są trwałe, wygodne w obsłudze i atrakcyjne wzorniczo. Okno vetrex AluView łączy wszystkie te cechy i jest wyrazem naszego zaangażowania w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego” – mówi Paweł Bielak, Prezes Zarządu Vetrex.

Energooszczędność i ochrona środowiska

Okno aluminiowe vetrex AluView. Fot. Vetrex

Okno vetrex AluView wyróżnia się wysoką energooszczędnością i szczelnością. Wykonane jest z trzykomorowych profili aluminiowych izolowanych termicznie w najwyższej wersji HI (High Insulation). Wypełnienia termiczne znajdują się w ramie, skrzydle, a także pomiędzy szybą i profilem ramy. W oknie zastosowano pakiety 3-szybowe z ciepłą ramką dystansową, która może być w wersji o podwyższonej termoizolacyjności. Przy takim wyposażeniu współczynnik przenikania ciepła Uw wynosi 0,76 W/(m²·K). Wysokiej klasy okucia obwiedniowe oraz potrójne uszczelnienie z uszczelką środkową sprawiają, że przepuszczalność powietrza jest w najwyższej, czwartej klasie. Okno zostało zaprojektowane przy współpracy z wiodącymi producentami systemów aluminiowych i okuć oraz przebadane we własnym laboratorium Vetrex pod kątem właściwości użytkowych.

System vetrex AluView pomaga chronić środowisko naturalne. Jego wysoka termoizolacyjność pozwala ograniczyć zapotrzebowanie na energię w domu. Dzięki dużej trwałości profili aluminiowych okna można użytkować przez długi czas, co przekłada się na zminimalizowanie zużycia surowców. Dodatkowo do wytworzenia komponentów, z których wykonany jest ten model, m.in. profili aluminiowych, szkła i okuć, stosuje się także materiały pochodzące z recyklingu. Jednocześnie część aluminium pozyskiwana jest z firm, które do jego produkcji wykorzystują odnawialne źródła energii.

Atrakcyjny design, szerokie możliwości projektowe i funkcjonalność

Okno vetrex AluView prezentuje się bardzo efektownie. Idealnie komponuje się zarówno z domami w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Smukłe profile mają minimalistyczny kształt z wyraźnie zarysowanymi krawędziami. Po zamknięciu skrzydło licuje się z ościeżnicą tworząc efekt jednej płaszczyzny. Odpowiednia konstrukcja okna w połączeniu z dużą wytrzymałością profili aluminiowych umożliwia tworzenie przeszkleń w rozmaitych rozmiarach, także wielkoformatowych. Wąskie profile przyczyniają się ponadto do lepszego doświetlenia wnętrz światłem naturalnym, co ma pozytywny wpływ na samopoczucie domowników.

Profile występują w różnych odcieniach tak popularnych obecnie szarości, a także w kolorze bieli i orzecha. Do ich wykończenia stosowane są bardzo dobrej jakości lakiery proszkowe odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu kolor ma odpowiednią głębię i nie zmienia się z upływem lat.

Dostępne opcje wyposażenia zapewniają funkcjonalność i bezpieczeństwo. W modelu vetrex AluView standardowo montowane są pakiety szybowe o podwyższonym poziomie izolacyjności akustycznej oraz bezpieczeństwa (laminowane lub hartowane). Zależnie od indywidualnych preferencji można zastosować pakiety szybowe przeciwsłoneczne lub ornamentowe. Komfort użytkowania zapewnia mikrowentylacja, blokada błędnego położenia klamki, stabilizator uchyłu i zabezpieczenie przeciwprzeciągowe. Istnieje także opcja zamontowania hamulca w klamce i zatrzasku balkonowego. Dodatkowo można zastosować ukryte zawiasy, które utrzymują wysoką szczelność i wpływają na walory wizualne.

Odporność okna na włamanie podnoszą zaczepy antywyważeniowe, których liczbę można dopasować do swoich potrzeb. Wśród dodatkowych zabezpieczeń znajdują się także zawiasy o podwyższonej nośności, wklejany pakiet szybowy, kontaktrony, klamki z kluczem lub przyciskiem, blacha przeciwrozwierceniowa oraz okucie Tilt-First zwiększające bezpieczeństwo dzieci.

ŹRÓDŁO: Vetrex


Przeczytaj również:

Weź udział w MONTERIADZIE – już w styczniu 2024 na targach BUDMA!

Budujesz lub remontujesz swój dom? Jesteś fachowcem pracującym w budownictwie? Odwiedź MONTERIADĘ na targach BUDMA i poznaj najnowsze produkty budowlane oraz zobacz, jak wygląda ich dobry montaż. J…

Agencja The Imagine zajmie się obsługą PR Związku POiD

W maju 2019 roku Związek POiD nawiązał współpracę z agencją marketingową The Imagine. Do zadań agencji będzie należało m.inn. doradztwo w obszarze komunikacji, administracja strony internetowej www…

Dyrektor zarządzający POiD wyróżniony nagrodą Zasłużony dla Polskiego Budownictwa

Dyrektor zarządzający w Związku Polskie Okna i Drzwi (POiD), Paweł Wróblewski, został uhonorowany nagrodą Zasłużony dla Polskiego Budownictwa, przyznawaną przez Ogólnopolską Federacje Przedsiębiorc…