Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Okna w odcieniach szarości

Utrzymane są w nich dachy, okna, drzwi, bramy i ogrodzenia, a nawet całe elewacje… Mowa o szarościach, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Najmodniejszy z nich jest głęboki antracyt. Gdzie wygląda najlepiej? I na jakie inne odcienie szarości warto zwrócić uwagę?

Nazwa antracytu – najmodniejszego dziś odcienia szarości, pochodzi od węgla, który podobnie jak antracytowe dachówki czy okna, delikatnie połyskuje w świetle słonecznym. Skąd tak wielka popularność tej nieco jaśniejszej od czerni barwy? Jak zgodnie twierdzą producenci i architekci, wynika ona z możliwości jakie oferuje.

Antracytowa stolarka pasuje zarówno do budownictwa indywidualnego – domów jednorodzinnych i nowoczesnych szeregówek, jak też do biurowców i obiektów użyteczności publicznej. Elegancka i stonowana, doskonale wpisuje się w najróżniejsze style, zostawiając dużą przestrzeń dla dodatków i akcentów w bardziej wyrazistych kolorach. Stanowiąc pomost między jasnymi i ciemnymi elementami otoczenia domu, antracytowe okna dobrze wyglądają z różnymi typami elewacji. Można je z powodzeniem zestawiać z drewnem, betonem, cegłą i kamieniami o najróżniejszym rysunku. Z drugiej zaś strony, ogród widziany w ramce ciemnych okien wygląda jak obraz, zaś same profile są tak dekoracyjne, że nie potrzebują oprawy zasłon czy firanek.

W ofercie MS więcej niż OKNA antracytowe profile dostępne są w dwóch wariantach. Pierwsza z folii wyróżnia się wyraźnym, trójwymiarowym efektem szczotkowania. Druga natomiast jest matowa i satynowa. Aby cały budynek był spójny pod względem kolorystycznym, dobrać można do nich również inne elementy utrzymane w tym odcieniu. Mowa tu o drzwiach zewnętrznych, roletach more Solutions i żaluzjach mSun+, a także moskitierach. – wyjaśnia Ryszard Maczyński z MS więcej niż OKNA.

Różne stopnie szarości

Ale antracyt to nie jedyny odcień szarości, który cieszy się obecnie olbrzymią popularnością. Wręcz przeciwnie – w ofercie MS więcej niż OKNA dostępnych jest wiele propozycji folii zawieszonych kolorystycznie między bielą i czernią.

Od delikatnych popieli (Lichtgrau, Achatgrau), poprzez barwy platyny, stali i aluminium (SignalGrau, Kwarc, Alux), po grafit i bazalt (BasaltGrau, SchieferGrau). Ofertę domyka głęboka czerń Jet Black Matt CC+. Co szczególnie istotne w przypadku nośników w ciemnych odcieniach, folie te wykonane zostały w specjalnej technologii, dzięki której nie pochłaniają promieniowania UV, ale odbijają je, zmniejszając różnicę temperatur między wewnętrzną i zewnętrzną częścią profilu. Tym samym zabezpieczają ramy i skrzydła przed nadmiernym nagrzaniem się nawet podczas bardzo słonecznych dni, co skutkować mogłoby ich odkształcaniem się. Sama folia zaś nie blednie i nie zmienia odcienia. – wyjaśnia Ryszard Maczyński.

Sprawdzona jakość szarych i ciemnoszarych folii sprawia więc, że to nie tylko modny, ale również bardzo praktyczny wybór. Teraz sięgając po te odcienie nie musimy się bać o funkcjonalność i wytrzymałość stolarki.

www.ms.pl


Przeczytaj również:

Zakładowa Kontrola Produkcji POiD – gwarancja jakości!

Czy zależy Ci na jakości oferowanych wyrobów? A może prowadzisz własny zakład produkcyjny i chcesz zapewnić zgodność swoich produktów z najwyższymi standardami? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie idealn…

Związek POiD patronem branżowym Kongresu Budownictwa Polskiego 2022

Związek POiD przyjął zaproszenie do współpracy patronackiej podczas Kongresu Budownictwa Polskiego, który odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia br. w Poznań Congress Center. Organizatorami Kongresu …

To już oficjalne. Związek Polskie Okna i Drzwi dołączają do Stowarzyszenie Eurowindoor

Przystąpienie Związku POiD do międzynarodowego stowarzyszenia EuroWindoor jest ważnym krokiem dla rozwoju branży stolarki otworowej w Polsce. Połączenie sił z innymi europejskimi producentami okien…