Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Okna dwukolorowe w ofercie Awilux

Okna przestają być traktowane jako konieczny element konstrukcji budynku, lecz coraz częściej stanowią także element dekoracyjny bryły oraz wnętrza. Według danych firmy Awilux  klienci coraz świadomiej podchodzą do tematu zakupu okien, a wraz ze wzrostem świadomości decydują się na ciepłe i bezpieczne rozwiązania, dopasowujące się do stylistyki elewacji i zamysłu aranżacyjnego we wnętrzu. Wymagania te spełniają okna dwukolorowe z oferty Awilux.

Kolor okien powinien współgrać zarówno z wystrojem domu i mieszkania, jak i podkreślać elewację budynku oraz oczywiście pasować do drzwi zewnętrznych i dachu. W dobie nowoczesnych technologii możliwy jest wybór stolarki okiennej o innym kolorze wewnątrz i na zewnątrz, czyli okien dwukolorowych.
Dla kogo dwukolorowe okna?
Wiele lat temu na rynku dostępne były wyłącznie białe okna PVC, w nieco późniejszym okresie – okna PVC stylizowane na drewniane. Stosunkowo niedawno na rynek wprowadzono technologie nanoszenia kolorów z palety RAL. Pomimo tak szerokich możliwości nie zawsze możemy spełnić swoje okienne marzenia kolorystyczne dobierając stolarkę o tej samej barwie po stronie zewnętrznej i wewnętrznej. Z pomocą przychodzi firma Awilux, która w swojej ofercie posiada okna dwukolorowe.
Jaki kolor wybrać?
Przy wymianie okien na nowe wybór ich koloru w wielu przypadkach musi zostać zaakceptowany przez konserwatora zabytków lub przez wspólnotę mieszkaniową. W ofercie Awilux dostępne są okna posiadające różne barwy od wewnątrz i od zewnątrz, dzięki czemu możliwe jest stworzenie aranżacji, która niczym kameleon wtopi się w stylistykę elewacji, jednocześnie zaspokajając nasze poczucie estetyki, jeżeli chodzi o wnętrze.
Dzięki oknom dwukolorowym nie musimy się martwić, że elewacja naszego bloku, w którym są zamontowane wyłącznie białe okna, straci na atrakcyjności poprzez wybiórczy montaż stolarki w innych kolorach. Dwukolorowe okna z oferty Awilux idealnie sprawdzą się również w przypadku, gdy mieszkamy w tradycyjnej kamienicy w centrum miasta, a chcemy urządzić wnętrze w futurystycznym, surowym stylu. W przypadku nowych budynków dwukolorowe okna z oferty Awilux umożliwią dopasowanie ich barwy z jednej strony do elewacji i sąsiedztwa, a z drugiej – wewnętrznej – do wyposażenia pomieszczenia. Dzięki oknom dwukolorowym już nic nie ograniczy naszych wyobrażeń o idealnym domu, przy jednoczesnym zachowaniu estetyki elewacji.
Jakie okna wybrać?
Dostępne w ofercie Awilux dwukolorowe okna Schüco LivIng spełniają wszystkie oczekiwania pod względem komfortu, bezpieczeństwo i energooszczędności. Dzięki 7-komorowej konstrukcji profilu o głębokości zabudowy 82 mm oraz wykorzystaniu dwóch lub trzech innowacyjnych uszczelek z tworzywa EPDM, rozwiązanie wyróżniają wysokie parametry techniczne. Ponadto wąskie profile okien Schüco LivIng MD gwarantują maksymalny dostęp światła, a co za tym idzie – dodatkową energię słoneczną. Warto pamiętać, że dzięki trzem płaszczyznom uszczelnień, okna te zapewniają również optymalną ochronę przed wiatrem, deszczem i hałasem.
Nie rezygnuj z marzeń
Wybór koloru stolarki to nie lada wyzwanie, dzięki któremu możemy stworzyć harmonijne fasady i aranżacje. Dwukolorowe okna Schüco LivIng z oferty Awilux idealnie wpasują się w stylistykę elewacji oraz pomieszczeń, dzięki czemu możliwe jest spełnienie oczekiwań zarówno mieszkańców, jak i sąsiadów i zarządców nieruchomości.


Przeczytaj również:

Związek POiD partnerem wspierającym 12. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to najbardziej rozpoznawalna i opiniotwórcza konferencja w polskiej branży nieruchomości, budownictwa i architektury, symbol zielonego postępu. 12. edycja wydarzenia, w …

Konferencja „Lider Technik Osłonowych”

21 listopada 2018 r. w Łodzi odbędzie się pierwsza i jedyna w Polsce konferencja „Lider Technik Osłonowych”. Jest to największe wydarzenie branżowe skierowane do producentów, dystrybutorów oraz ins…

Spotkanie Rady Związku Polskie Okna i Drzwi

Zarząd Związku POiD wyznaczył termin posiedzenia  Rady Związku POiD na 10.12.2020 r. o godz. 11:00, serdecznie zapraszamy Członków POiD, do wzięcia udziału w spotkaniu. Z uwagi na trwającą pandemi…