Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Okna do pokoju dziecięcego. Podpowiadamy, jakie wybrać przy planowaniu przestrzeni dla najmłodszych

Dopasowany i funkcjonalny dom to przestrzeń ułatwiająca dzieciom naukę i odpoczynek. Wybór odpowiednich produktów i przemyślana aranżacja pokoju dziecięcego pozwala stworzyć bezpieczną przestrzeń, w której dzieci mogą realizować swoje pomysły. Aby wspierać prawidłowy rozwój naszych pociech już na początku warto zainwestować w sprawdzone rozwiązania. Podpowiadamy, na co postawić projektując pokój dla najmłodszych.

Okno do pokoju dziecięcego – na co zwrócić uwagę

Po pierwsze bezpieczeństwo

Pokój dziecka powinien być komfortowy i bezpieczny. Aby to zagwarantować, już na etapie projektowania, warto wybrać meble i dodatki, które będą rosły wraz z dzieckiem. Taką funkcję mogą również spełniać dobrze dobrane okna do pokoju dziecięcego. Okna od sprawdzonego producenta posłużą nam przez wiele lat, uzupełnią aranżację wnętrza, a dzięki odpowiednim parametrom technicznym ochronią dziecko przed czynnikami zewnętrznymi. Izolacja od hałasu, ochrona przed zimnem, bezpieczne szyby czy dodatki, np. klamki z kluczykiem – te oraz inne elementy są istotne przy wyborze okien do pokoju dla najmłodszych.

Po drugie komfort

Komfort akustyczny

Dla każdego rodzica ważne jest zdrowie i dobre samopoczucie jego pociechy. Aranżując pokój dziecka większość rodziców chce zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju i wyposażyć pokój dziecięcy w elementy, które będą temu sprzyjać. Właściwie dobrane okna pomagają stworzyć optymalny klimat w pomieszczeniu, w którym śpi, uczy się i bawi nasza pociecha.

W przypadku domów zlokalizowanych w centrum miasta lub w głośnej i ruchliwej okolicy zalecany jest wybór okien o wysokiej izolacyjności akustycznej. Jest to szczególnie ważne, jeżeli pokój dziecka znajduje się od strony ulicy albo gdy pokój mieści się na parterze. O skuteczności tłumienia hałasów dobiegających z zewnątrz informuje współczynnik Rw. Im większa jest jego wartość, tym okna efektywniej wyciszają dźwięki dobiegające z zewnątrz, zapewniając dziecku spokojny sen lub ciszę potrzebną do nauki.

Komfort termiczny

Komfort termiczny zagwarantują natomiast okna energooszczędne, o jak najniższym współczynniku przenikalności cieplnej Uw. Gwarantują one ochronę przed utratą ciepła i pozwalają osiągnąć optymalną temperaturę w pokoju. Gdy na zewnątrz panuje mroźna zima, otwarcie okien w pokoju dziecięcym może być często niemożliwe. Warto więc zainwestować w okna wyposażone w nawiewniki, które pozwalają na dopływ świeżego powietrza bez konieczności ich otwierania i długotrwałego wietrzenia. Wybór energooszczędnych okien to nie tylko gwarancja, że nasza pociecha nie zmarznie w chłodne dni, ale także oszczędność na rachunkach za ogrzewanie.

Po trzecie estetyka

Otoczenie, w którym dorasta dziecko wpływa na jego życie, poczucie piękna i estetyki. Z tego powodu ważne jest, aby zadbać o prawidłową aranżację pokoju dziecięcego. Okna w tym pomieszczeniu warto dobrać tak, by były funkcjonalne i bezpieczne, ale również estetyczne. Szeroki wybór rozwiązań marki KRISPOL umożliwia połączenie wszystkich cech w jednym produkcie. Poza oknami w tradycyjnych białych, antracytowych i drewnopodobnych odcieniach, w ofercie dostępna jest szeroka gama oklein, pełna paleta kolorów RAL, a także opcja bikolor. Dzięki tej ostatniej stolarka okienna może zostać dopasowana i wyglądać doskonale zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Dzięki dwukolorowym ramom, okna w ulubionym kolorze dziecka nie będą wyróżniać się na tle elewacji budynku.

Nauka, zabawa, zdrowy sen

Wczesnoporanne pobudki nie są niczym przyjemnym, szczególnie dla najmłodszych. Ciepła pościel i panujący w pokoju półmrok nie sprzyjają wstawianiu. W tym przypadku warto skorzystać z pomocy inteligentnego domu i możliwości budzenia światłem. Wystarczy stworzyć scenariusz, w którym o poranku, zgodnie z cyklem słońca, rolety lub żaluzje podniosą się automatycznie. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie rozpocząć dzień z doskonałym samopoczuciem, a przed wyjściem do pracy i szkoły wystarczy czasu, aby zjeść wspólne śniadanie.

Po intensywnym dniu nauki i zabawy, w natłoku szkolnych obowiązków, czasami trudno jest efektywnie odpocząć. Inteligentny dom ułatwi najmłodszym wieczorny relaks. Gdy nadejdzie wyznaczona godzina, rolety lub żaluzje zostaną opuszczone. To znak, że nadszedł czas odpoczynku przed kolejnym dniem pełnym przygód.

Fot. KRISPOL

Odpowiednie rozwiązania dla Twojego domu

Bezpieczeństwo, ochrona przed hałasem i chłodem, estetyka – to główne właściwości, które powinno się wziąć pod uwagę wybierając okna do dziecięcego pokoju. Dobrze dobrane rozwiązania będą dorastać razem z dzieckiem, dlatego warto zainwestować więc z dobrej jakości produkty od sprawdzonego producenta.

Odwiedź najbliższy Salon KRISHOME, w którym profesjonalni doradcy polecą, jakie rozwiązania najlepiej dopasują się do Twojego domu. W jednym miejscu uzyskasz fachową pomoc w zakresie wyboru wszystkich elementów stolarki – okien, drzwi wejściowych, bramy garażowej, a także rolet i żaluzji zewnętrznych.

Posłuchaj swojej intuicji i po prostu wybierz rozwiązania, które zapewnią Twojej rodzinie Gwarancję spokoju.

ŹRÓDŁO: KRISPOL


Przeczytaj również:

Żaluzje drewniane – funkcjonalne i estetyczne

Żaluzje drewniane cieszą się dużą popularnością. Stanowią bowiem piękną ozdobę zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Co więcej, każdy może zaaranżować je w dowolny sposób, wybierając międ…

Nowa firma członkowska POiD

Miło nam poinformować o przyjęciu firmy RENOLIT Polska Sp. z o.o. w poczet firm członkowskich POiD. Firma RENOLIT to wiodący producent wysokiej jakości folii i produktów z tworzyw sztucznych, znany…

Witamy wśród firm członkowskich POiD

Informujemy, iż do Związku POiD dołączyła firma MonterGo.com. MonterGO.com to system do zarządzania dostępny w wersji webowej oraz aplikacji mobilnej, służący do obsługi firm zajmujących się sprzed…