Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Obietnica zrównoważonego rozwoju Promat (Grupa Etex)

Zrównoważony rozwój w Grupie Etex

Jako część Grupy Etex, Promat jest w dobrym towarzystwie. Zrównoważony rozwój znajduje odzwierciedlenie w podstawowych wartościach grupy: Etex chce łączyć się i dbać o naszych klientów, dostawców, członków zespołu Etex i świat. Nasza pasja do doskonałości napędza zrównoważone procesy produkcyjne, a także dokładną politykę CSR. Jesteśmy pionierami w prowadzeniu badań i rozwoju oraz innowacji w zakresie zrównoważonych rozwiązań.

Poprzez nasze wartości, nasze procesy i produkty, Promat i Grupa Etex przyczyniają się do poprawy zrównoważonego rozwoju, ograniczenia odpadów i zmniejszenia naszego śladu węglowego. Zgodnie ze swoim celem, jakim jest inspirowanie sposobów życia, Etex angażuje się w realizację Global Compact ONZ https://www.unglobalcompact.org/ i 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) https://sdgs.un.org/goals.

W 2021 r. firma Etex opublikowała swój pierwszy raport o zrównoważonym rozwoju – kliknij tutaj, aby uzyskać do niego dostęp

Wsparcie dla naszych partnerów

 Skupiamy się nie tylko na zwiększeniu zrównoważenia naszych własnych procesów produkcyjnych, ale nasze rozwiązania zmniejszają również emisyjność CO2 w procesach i środkach transportu naszych partnerów. Lekkie produkty izolacyjne firmy Promat oferują doskonałą wydajność, w tym opłacalną izolację termiczną, a także wiodące na świecie systemy biernej ochrony przeciwpożarowej, które spełniają najwyższe standardy i normy.

Poprawa charakterystyki energetycznej budynków, transportu lub procesów przemysłowych znacząco przyczynia się do osiągnięcia celów związanych z klimatem. Dlatego opracowujemy nasze materiały z myślą o maksymalnej wydajności izolacyjnej i niskiej wadze, zmniejszając emisję dwutlenku węgla.

Ambitne cele klimatyczne wyznaczone przez rządy na całym świecie mają ogromny wpływ na nas wszystkich. Branże, które tradycyjnie zużywają duże ilości energii w swoich procesach produkcyjnych, będą musiały wymyślić się na nowo, aby utrzymać się w czołówce i przestrzegać przepisów dotyczących emisji CO2. W Promacie  pomagamy naszym klientom unowocześniać procesy produkcyjne i poprawiać ich efektywność energetyczną bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i jakości ich produktów. Wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie w wielu  branżach, aby pomóc firmom zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

Dzięki pionierskiej roli firmy Promat w opracowywaniu  rozwiązań dla skoncentrowanej energii słonecznej (CSP), ogniw paliwowych i recyklingu baterii /akumulatorów efektywnie pomagamy firmom w odkrywaniu nowych metod zrównoważonego wytwarzania energii i zmniejszania naszego wpływu na środowisko. Promat dostarcza między innymi rozwiązania izolacyjne dla technologii skoncentrowanej energii słonecznej, wytwarzając zrównoważoną energię w słonecznych regionach świata. Ponadto, zapewniając izolację termiczną ogniw paliwowych, Promat przyczynia się do poprawy wydajności alternatywnych źródeł energii, które mają kluczowe znaczenie w niskoemisyjnym świecie.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach w zakresie zrównoważonej produkcji energii.

W miarę, jak świat zmierza w kierunku gospodarki neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla, powstają nowe typy samolotów, statków i pociągów, które są lżejsze, bardziej energooszczędne i przede wszystkim bezpieczne. Nasze rozległe doświadczenie i know-how w zakresie ochrony przeciwpożarowej i izolacji pozwala nam wspólnie z naszymi partnerami stawić czoła tym wyzwaniom i sprawić, że podróżowanie drogą lądową, morską lub powietrzną jest bardziej zrównoważone i wygodniejsze.

Etex odpowiada również za zapewnienie odpowiedzialności za produkt oraz pełną i przejrzystą ocenę naszego portfolio produktów. W ciągu ostatnich lat firma Etex wzmocniła możliwości oceny cyklu życia (LCA) i może oferować deklaracje środowiskowe produktu (EPD) dla wszystkich głównych asortymentów produktów Etex, w tym produktów krzemianu wapnia i produktów mikroporowatych firmy Promat. W ten sposób zapewniamy, że nasi klienci mogą ufać, że nasze produkty spełniają ich ambicje i wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych możliwościach LCA i EPD? Skontaktuj się z nami poprzez link

Zrównoważony rozwój w Promat

 Zrównoważony rozwój jest kluczową wartością Promat i Grupy Etex. Naszym celem jest ograniczenie naszego śladu węglowego i aktywny udział w modelu budownictwa cyrkularnego, w którym trwałe materiały są projektowane w taki sposób, aby nadawały się do konserwacji, naprawy i ponownego użycia lub recyklingu.

Na całym świecie branża budowlana wykorzystuje do 40% podstawowych światowych zasobów naturalnych. Chociaż nasza branża jest pionierem w zakresie recyklingu i ponownego wykorzystania materiałów budowlanych, możemy zrobić więcej. W firmie Promat szukamy alternatyw dla coraz bardziej ograniczonych zasobów i optymalizujemy nasz proces produkcyjny, aby zmniejszyć zużycie wody i ograniczyć zużycie energii.

Recykling nadal jest kluczowym punktem, ponieważ pomaga nam oszczędzać zasoby i poprawiać wydajność naszych procesów produkcyjnych. Odzyskujemy wytworzone odpady – w tym papier, cement i wodę – i kierujemy je z powrotem do naszych własnych procesów lub dostarczamy do partnerów zewnętrznych.

 

ŹRÓDŁO: PROMAT


Przeczytaj również:

Czym charakteryzuje się ciepły montaż?

Nowe okno wybrane? Po tym, jak zdecydujemy się już na konkretny produkt, pozostaje jeszcze kwestia jego montażu. Sposób zamocowania i uszczelnienia ma bowiem ogromny wpływ na parametry użytkowe sto…

Na co zwracać uwagę przy wyborze drzwi wewnętrznych?

Drzwi wewnętrzne to ważny, bo bardzo widoczny element aranżacji wnętrz. Odpowiednio dobrane drzwi nie tylko wpłyną na walory estetyczne domowej przestrzeni, lecz także na jej funkcjonalność. Przy w…

Zmiany w Związku Polskie Okna i Drzwi (POiD)

Z dniem 31 stycznia stałą współpracę ze Związkiem Polskie Okna i Drzwi  zakończył Zdzisław Maliszewski, który do tej pory pełnił funkcję doradcy technicznego. Obowiązki pana Maliszewskiego przejął …