Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Obietnica zrównoważonego rozwoju Promat (Grupa Etex)

Zrównoważony rozwój w Grupie Etex

Jako część Grupy Etex, Promat jest w dobrym towarzystwie. Zrównoważony rozwój znajduje odzwierciedlenie w podstawowych wartościach grupy: Etex chce łączyć się i dbać o naszych klientów, dostawców, członków zespołu Etex i świat. Nasza pasja do doskonałości napędza zrównoważone procesy produkcyjne, a także dokładną politykę CSR. Jesteśmy pionierami w prowadzeniu badań i rozwoju oraz innowacji w zakresie zrównoważonych rozwiązań.

Poprzez nasze wartości, nasze procesy i produkty, Promat i Grupa Etex przyczyniają się do poprawy zrównoważonego rozwoju, ograniczenia odpadów i zmniejszenia naszego śladu węglowego. Zgodnie ze swoim celem, jakim jest inspirowanie sposobów życia, Etex angażuje się w realizację Global Compact ONZ https://www.unglobalcompact.org/ i 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) https://sdgs.un.org/goals.

W 2021 r. firma Etex opublikowała swój pierwszy raport o zrównoważonym rozwoju – kliknij tutaj, aby uzyskać do niego dostęp

Wsparcie dla naszych partnerów

Skupiamy się nie tylko na zwiększeniu zrównoważenia naszych własnych procesów produkcyjnych, ale nasze rozwiązania zmniejszają również emisyjność CO2 w procesach i środkach transportu naszych partnerów. Lekkie produkty izolacyjne firmy Promat oferują doskonałą wydajność, w tym opłacalną izolację termiczną, a także wiodące na świecie systemy biernej ochrony przeciwpożarowej, które spełniają najwyższe standardy i normy.

Poprawa charakterystyki energetycznej budynków, transportu lub procesów przemysłowych znacząco przyczynia się do osiągnięcia celów związanych z klimatem. Dlatego opracowujemy nasze materiały z myślą o maksymalnej wydajności izolacyjnej i niskiej wadze, zmniejszając emisję dwutlenku węgla.

Ambitne cele klimatyczne wyznaczone przez rządy na całym świecie mają ogromny wpływ na nas wszystkich. Branże, które tradycyjnie zużywają duże ilości energii w swoich procesach produkcyjnych, będą musiały wymyślić się na nowo, aby utrzymać się w czołówce i przestrzegać przepisów dotyczących emisji CO2. W Promacie  pomagamy naszym klientom unowocześniać procesy produkcyjne i poprawiać ich efektywność energetyczną bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i jakości ich produktów. Wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie w wielu branżach, aby pomóc firmom zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

Dzięki pionierskiej roli firmy Promat w opracowywaniu  rozwiązań dla skoncentrowanej energii słonecznej (CSP), ogniw paliwowych i recyklingu baterii /akumulatorów efektywnie pomagamy firmom w odkrywaniu nowych metod zrównoważonego wytwarzania energii i zmniejszania naszego wpływu na środowisko. Promat dostarcza między innymi rozwiązania izolacyjne dla technologii skoncentrowanej energii słonecznej, wytwarzając zrównoważoną energię w słonecznych regionach świata. Ponadto, zapewniając izolację termiczną ogniw paliwowych, Promat przyczynia się do poprawy wydajności alternatywnych źródeł energii, które mają kluczowe znaczenie w niskoemisyjnym świecie.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach w zakresie zrównoważonej produkcji energii.

W miarę, jak świat zmierza w kierunku gospodarki neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla, powstają nowe typy samolotów, statków i pociągów, które są lżejsze, bardziej energooszczędne i przede wszystkim bezpieczne. Nasze rozległe doświadczenie i know-how w zakresie ochrony przeciwpożarowej i izolacji pozwala nam wspólnie z naszymi partnerami stawić czoła tym wyzwaniom i sprawić, że podróżowanie drogą lądową, morską lub powietrzną jest bardziej zrównoważone i wygodniejsze.

Etex odpowiada również za zapewnienie odpowiedzialności za produkt oraz pełną i przejrzystą ocenę naszego portfolio produktów. W ciągu ostatnich lat firma Etex wzmocniła możliwości oceny cyklu życia (LCA) i może oferować deklaracje środowiskowe produktu (EPD) dla wszystkich głównych asortymentów produktów Etex, w tym produktów krzemianu wapnia i produktów mikroporowatych firmy Promat. W ten sposób zapewniamy, że nasi klienci mogą ufać, że nasze produkty spełniają ich ambicje i wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych możliwościach LCA i EPD? Skontaktuj się z nami poprzez link

Zrównoważony rozwój w Promat

Zrównoważony rozwój jest kluczową wartością Promat i Grupy Etex. Naszym celem jest ograniczenie naszego śladu węglowego i aktywny udział w modelu budownictwa cyrkularnego, w którym trwałe materiały są projektowane w taki sposób, aby nadawały się do konserwacji, naprawy i ponownego użycia lub recyklingu.

Na całym świecie branża budowlana wykorzystuje do 40% podstawowych światowych zasobów naturalnych. Chociaż nasza branża jest pionierem w zakresie recyklingu i ponownego wykorzystania materiałów budowlanych, możemy zrobić więcej. W firmie Promat szukamy alternatyw dla coraz bardziej ograniczonych zasobów i optymalizujemy nasz proces produkcyjny, aby zmniejszyć zużycie wody i ograniczyć zużycie energii.

Recykling nadal jest kluczowym punktem, ponieważ pomaga nam oszczędzać zasoby i poprawiać wydajność naszych procesów produkcyjnych. Odzyskujemy wytworzone odpady – w tym papier, cement i wodę – i kierujemy je z powrotem do naszych własnych procesów lub dostarczamy do partnerów zewnętrznych.

ŹRÓDŁO: Promat


Przeczytaj również:

Już 15 organizacji poparło apel o ratowanie miejsc pracy oraz gospodarki

Już 15 organizacji nieruchomościowych wspólnie apeluje do władz lokalnych wszystkich szczebli i wojewodów o proinwestycyjne podejście dla ratowania miejsc pracy i przetrwania kryzysu! Sektor budowl…

Już w piątek szkolenie Związku POiD – „Obowiązki producentów i dystrybutorów stolarki a prawa konsumenta”

W piątek 22 października br. w godz. 10:00-15:00,  odbędzie się szkolenie dla producentów stolarki budowlanej, organizowane przez Związek POiD. Spotkanie odbędzie się w Warszawie przy ul. Modliński…

MONTERIADA 2023 – wielkie budowlane emocje za nami! Podsumowanie wydarzenia

Za nami MONTERIADA 2023 na targach BUDMA w Poznaniu. Przez cztery dni stoisko wydarzenia tętniło życiem. Dzięki pokazom dobrego montażu i ekspozycji produktów, uczestnicy mogli zapoznać się z najno…