Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Nowy system fasadowy od Aluprof MB-MT50N SI z certyfikatem Passive House Institute

Wysokie parametry izolacyjności cieplnej systemu ścian słupowo-ryglowych MB-MT50N SI zostały potwierdzone prestiżowym certyfikatem Instytutu Domów Pasywnych (Passive House Institute) z siedzibą w Darmstadt.

Nowa fasada Aluprof uzyskała klasę A+ i jest to najwyższa możliwa klasa efektywności dla produktów przeznaczonych do domów pasywnych. Doskonałe wyniki testów to zasługa m.in. innowacyjnego izolatora z twardym rdzeniem, który zapewnia odpowiednie parametry przenikania ciepła, a ponadto jego konstrukcja umożliwia łatwe prowadzenie wkrętu, co znacznie upraszcza i przyspiesza montaż.

System MB-MT50N SI to nie tylko bardzo wysokie parametry izolacyjności cieplnej, z minimalną wartością parametru Una poziomie 0,55 W/(m2K), ale także bardzo wysoka szczelność na przenikanie wody i działanie wiatru. Wprowadzone w tym systemie rozwiązania nastawione są zarówno na termikę, jak i maksymalne uproszczenie i zautomatyzowanie obróbki poszczególnych profili i akcesoriów.

To już kolejny system Aluprof, który może poszczycić się certyfikatem Passive House Institute w Darmstadt. W kategorii okien wyróżniony jest nim system MB-104 Passive w wersjach SI oraz Aero, w kategorii drzwi posiada go system MB-104 Passive SI+, w rodzinie fasad swoje wysokie parametry izolacyjne potwierdziły systemy MB-TT50MB-SR50N HI+ i wspomniany MB-MT50N SI, z kolei w roletach odpowiednie dokumenty uzyskały systemy SP i SP-E.

Instytut Domów Pasywnych (Passive House Institute) został założony w 1996 roku w Niemczech przez doktora Wolfganga Feista. Od tego czasu ten niezależny instytut badawczy zapewnił sobie wiodącą pozycję w zakresie badań i rozwoju energooszczędnych technologii w budownictwie. Certyfikowane przez tę instytucję produkty znajdują zastosowanie w budynkach o najwyższych standardach energetycznych.

ŹRÓDŁO: Aluprof S.A


Przeczytaj również:

Wybierz ciepłe drzwi zewnętrzne i oszczędzaj podwójnie

Przytulny, ciepły dom zimą i przyjemnie chłodny latem? To możliwe dzięki dobrze dopasowanym drzwiom zewnętrznym. Takie drzwi są nie tylko wizytówką budynku, lecz również zapewniają nam komfort i be…

Monter stolarki budowlanej – wspieraj zawód z przyszłością!

Dzięki staraniom Związku POiD, firm i instytucji z branży budowlanej, od roku szkolnego 2018/2019 możliwe będzie kształcenie w zawodzie „monter stolarki budowlanej”. Chęć naboru uczniów w tej profe…

Nowa firma w Związku Polskie Okna i Drzwi

Firma FAAC istnieje na rynku od roku 1965. Wtedy też powstał pierwszy napęd do automatyzacji bramy.  Od tego momentu misją FAAC stała się poprawa jakości życia i bezpieczeństwa klientów poprzez upr…