Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Nowości Somfy na targach R+T

Podobnie jak większość światowych imprez targowych R+T zostały w tym roku przeniesione do świata wirtualnego. Podczas wydarzenia marka Somfy zaprezentowała w digitalowej formule m.in. nową generację centrali sterującej TaHoma, która oferuje szereg udogodnień dla instalatorów i użytkowników.

Na tegorocznych targach R+T digital uczestnicy mogli nie tylko zwiedzać wirtualne stoiska, ale także spotykać się z konsultantami w formie wideokonferencji, uczestniczyć w prezentacjach produktów czy seminariach poświęconych najważniejszym tematom związanym z przyszłością budownictwa. Marka Somfy przedstawiła swoje premierowe rozwiązania, które w najbliższym czasie będą mogli poznać również polscy użytkownicy. Nowe produkty mają ułatwić korzystanie z domowych urządzeń i znajdą swoje zastosowanie zarówno w domach, jak i apartamentach czy mieszkaniach.

TaHoma® suite – kolejny krok w rozwoju smart home   

Nowy koncept TaHoma® został stworzony z myślą o pełnej integracji urządzeń domowych w taki sposób, by z jednej strony ułatwić codzienną pracę instalatorom, a z drugiej – pomóc zachować właściwy rytm dnia użytkownikom. Jego inauguracja przypada nieco ponad 10 lat od premiery pierwszej centrali Somfy do sterowania domem. Dla instalatorów producent przygotował trzyelementowy zestaw TaHoma® Suite, który składa się ze smart centrali TaHoma® Switch, aplikacji do konfiguracji systemu TaHoma® PRO oraz narzędzia do zdalnego utrzymania i serwisowania  Serv-e-go. Jakie są kluczowe benefity? Przede wszystkim profesjonaliści docenią łatwość konfiguracji instalacji i możliwość ustawienia napędów dzięki intuicyjnym przewodnikom, które krok po kroku przeprowadzą przez cały proces.

Z kolei dla konsumentów niezwykle istotne jest to, że sama centrala TaHoma® Switch w jeszcze większym stopniu ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków. Jednocześnie produkt zachowa wszystkie dotychczasowe funkcje z naciskiem na możliwość integracji i tworzenia kompleksowego ekosystemu domowego, składającego się ze smart rolet i bram, smart ogrzewania czy oświetlenia. Marka Somfy zapewnia dostęp do szeregu kompatybilnych usług i produktów za pośrednictwem centrali TaHoma® dzięki współpracy z wiodącymi producentami czy zgodności z kluczowymi protokołami komunikacji w inteligentnym domu. Ponadto urządzenie jest małe i dyskretne, więc łatwo sprawdzi się w każdym wnętrzu bez względu na wystrój.

Jak mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska, podsumowując prezentacje na targach R+T – W tym roku pokazujemy,  jak nasze produkty wpływają na poprawę warunków mieszkaniowych i na polepszenie parametrów energooszczędnych domów i mieszkań. Zaprezentowane podczas targów R+T rozwiązania to innowacje, wzbogacające gamę rozwiązań wspierających  technologię io-homecontrol® z jednoczesnym rozszerzeniem korzyści dla użytkownika końcowego.

Fot. Somfy

Somfy dla bezpiecznych i zdrowych mieszkań

Podczas targów R+T dużym zainteresowaniem cieszyły się również takie rozwiązania, jak system Somfy Air, z cichym napędem do okien przesuwnych na czele. Producent zwraca w ten sposób uwagę na konieczność regularnego wietrzenia mieszkań przy jednoczesnej trosce o bezpieczeństwo domów dzięki zintegrowanym rozwiązaniom zapobiegającym wtargnięciom. Marka Somfy zaprezentowała również wyróżniony już wcześniej nagrodą Red Dot Design Award inteligentny zamek Door Keeper. To urządzenie, które pozwala sterować dostępem do domu za pomocą aplikacji w smartfonie, a także karty, breloczka czy bransoletki czy nawet kluczy. Dzięki zamkowi Door Keeper możemy zablokować każdy rodzaj drzwi zdalnie w czasie krótszym niż 3 sekundy.

ŹRODŁO: Somfy Polska www.somfy.pl

 

 

 


Przeczytaj również:

Szkolenia dla uczniów nabierają tempa

Za nami już 3 wyjątkowe szkolenia online dla uczniów szkół branżowych, zorganizowane w ramach kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” przez Partnerów akcji. Młodzież zrzeszona wokół specjalnie u…

Zobacz nagranie z webinaru „Czyste Powietrze 2023 – wymiana okien i drzwi w ramach programu termomodernizacji”

Nowa wersja programu „Czyste Powietrze” to jeszcze większe niż dotychczas możliwości dofinansowania termomodernizacji budynków. Najważniejsze informacje na ten temat zostały przedstawione podczas w…

Targi FENSTERBAU FRONTALE w Norymberdze w 2022 roku

Jak już wiemy organizatorzy największych targów okien, drzwi i fasad FENSTERBAU FRONTALE zadecydowali o odwołaniu targów w 2020 roku. Nowa data została wyznaczona na 29 marca – 1 kwietnia 2022 r. …