Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Nowość w portfelu produktów marki Budvar

TPassive Perfekt – nowe, perfekcyjnie ciepłe okno za stosunkowo niewielką cenę, zadebiutowało właśnie na rynkach zachodnich.

Już od marca polscy klienci poszukujący nowoczesnych, ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań okiennych, mogli do swoich inwestycji wybierać T-Passive Perfekt z oferty Budvar. Okno, które za stosunkowo umiarkowaną cenę, dostarcza najwyższy poziom uszczelnienia oraz ochronę przed wpływami atmosferycznymi, dodatkowo zostało wyprodukowane z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Po udanej premierze na rodzimym rynku, przyszedł czas na pokazanie nowości na rynkach zachodnich.

Budvar jako eksporter

Rynek zachodni, głównie europejski, ale nie tylko, „stoi” polskimi oknami. Wśród wielu renomowanych producentów stolarki okiennej i drzwiowej, również marka Budvar już od kilkunastu lat, ekspansywnie rozwija swoją sprzedaż za granicą, dostarczając produkty do Niemiec, Francji, Włoch, Szwecji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, a nawet Indonezji.

Eksport stanowi już około 70 procent naszej całkowitej sprzedaży. Jesteśmy perfekcjonistami, możemy pochwalić się produktami wysokiej jakości, zaprojektowanymi i stworzonymi przez siebie od samych podstaw, dlatego mamy dużo do zaoferowania zagranicznym inwestorom, ceniącym trwałe i solidne rozwiązania. Nasze okna, drzwi balkonowe czy tarasowe można zobaczyć w wielu miejscach na  świecie, także w prestiżowych projektach, nie tylko w Europie, ale również w Stanach Zjednoczonych czy Indonezji. Wierzymy, że nasz nowy produkt T-Passive Perfekt spotka się z równie ciepłym przyjęciem, jak nasze pozostałe okna, które obecnie mamy w ofercie – mówi Wojciech Nazimek, Dyrektor Sprzedaży w firmie Budvar.

Na rynki zachodnie nowy produkt przygotowany został w wersji standardowej oraz renowacyjnej. T-Passive Perfekt RENO to okno, które sprawdzi się przy renowacji starych, zabytkowych budynków, w których nie ma możliwości ingerencji w elewację. Takie rozwiązania są bardzo popularne we Francji oraz we Włoszech. Od strony wewnętrznej rama RENO maskuje starą, drewnianą ościeżnicę,  od strony zewnętrznej istnieje natomiast możliwość zamontowania listew maskujących lub profili kątowych, pomagających uzyskać perfekcyjną estetykę okna.

 Rozwój i technologia zakodowane w DNA marki Budvar

 Budvar to firma, która znana jest z wprowadzania nowych rozwiązań i nieustannego rozwoju na rzecz rozszerzania i dostosowywania swojej oferty do oczekiwań rynkowych. Tak było również podczas prac nad nowym oknem T-Passive Perfekt.

Naszą myślą przewodnią było odpowiedzieć na sygnały dochodzące z rynku i zaprojektować energooszczędne, niewiarygodnie ciepłe okno, które nie będzie ciężkie w wyglądzie, tylko subtelne i nowoczesne, a przy okazji cena produktu będzie niewygórowana – mówi Mariusz Wojciechowski, główny technolog firmy Budvar.

Profil o głębokości 82 mm, na bazie którego wykonane jest okno T-Passive Perfekt spełnia najwyższe wymagania w zakresie efektywności energetycznej, a dodatkowo oferuje subtelny i lekki wygląd, zgodny z najnowszymi trendami w projektowaniu. T-Passive Perfekt posiada świetne parametry termiczne (możliwość uzyskania Uw o wartości 0,69 W/m2K) oraz akustyczne, pozostając przy tym jednocześnie produktem bardzo atrakcyjnym cenowo.

Najwyższa jakość T-Passive Perfekt

 Zaprojektowany przez Budvar profil do T-Passive Perfekt został wykonany z troską o najwyższą jakość. Aby ją utrzymać firma kontroluje cały proces produkcji od początku do końca. Od ekstruzji profili, przez wytwarzanie gotowych produktów, po logistykę, obsługę klienta i transport. Dodatkowo, wykorzystuje nowoczesną i opatentowaną technologię Titanium Technology. Dzięki połączeniu – na etapie obróbki tworzywa – pełnowartościowego PVC z domieszką tlenku tytanu, powstaje profil okienny wyróżniający się dużą sztywnością, wysoką odpornością na zarysowania, odbarwienia i szkodliwe działanie promieni słonecznych.
To dlatego możemy komunikować, że nasze okna są trwalsze niż inne – mówi Paweł Trzciński, Prezes Zarządu i współwłaściciel marki Budvar. Dbanie o jakość oraz trwałość produktów to przepis na sukces i wysoką sprzedaż na rynkach zagranicznych. Francuzi oraz Włosi najbardziej cenią minimalizm połączony z energooszczędnością oraz dobrą izolacją akustyczną. Dlatego wierzymy, że pokochają nasz nowy produkt i chętnie będą oglądać świat przez nasze okna – dodaje Prezes.

Rodzina T-Passive Perfekt

T-Passive Perfekt to cała rodzina rozwiązań stolarki okiennej. Na bazie nowego profilu o głębokości 82 mm do oferty Budvar wchodzą okna, balkony (także z niskim progiem aluminiowym i dwustronną klamką) oraz drzwi tarasowe uchylno-przesuwne HKS, o wymiarach i dodatkowym wyposażeniu idealnie dopasowanym do indywidualnych potrzeb. Do decyzji Klientów pozostaje wybór: pakietów szybowych (jedno lub dwukomorowych – aż do 50 mm), rodzaju szyb (niskoemisyjne, antywłamaniowe, z ornamentem, przeciwsłoneczne, dźwiękochłonne i ze szprosem), kolorystyka ramy (21 kolorów w standardzie i rozszerzona paleta do wyboru na indywidualne zapytanie, w tym możliwość bikoloru oraz profil barwiony w masie, dopasowany do okleiny). Dodatkowo, wszystkie okna w kolorze już w standardzie posiadają niewidoczne zgrzewy, które wzmacniają ich wytrzymałość i sprawiają, że wyglądają w przestrzeni domowej bardzo nowocześnie, elegancko i minimalistycznie.

T-Passive Perfekt to bardzo mocny produkt i wierzymy, że odniesie sukces, także na rynkach zagranicznych. Widzimy duży potencjał, zarówno w produkcie, jak i w umocnieniu naszej pozycji jako renomowanego producenta, tworzącego nowatorskie rozwiązania. Wprowadzając w życie coraz bardziej zaawansowane technologicznie idee, chcemy nie tylko gwarantować naszym klientom dostęp do najlepszych produktów, ale także  znacząco podnieść komfort ich codziennego życia – mówi Paweł Trzciński, Prezes Zarządu i właściciel marki Budvar.

ŹRÓDŁO: BUDVAR

 


Przeczytaj również:

Znamy finalistów konkursu POiD Building Awards 2021

Związek Polskie Okna i Drzwi w lutym br. roku zainicjował pierwszy  konkurs w branży stolarki budowlanej POiD Building Awards 2021, którego celem było wyłonienie najlepszych prezentacji wyrobów sto…

Spotkanie branżowe Związku POiD na Targach Bud – Gryf & Home 2022

Związek Polskie Okna i Drzwi patron honorowy Targów Bud-Gryf & Home 2022 zaprasza producentów stolarki z regionu na spotkanie dotyczące zasad oraz podstawowych zagadnień  wprowadzania wyrobów s…