Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Nowość w ofercie Aluron – system drzwiowy AS 100

Podążając za współczesnymi trendami architektonicznymi skupiającymi się na energooszczędności i wielkich formatach, Aluron stworzył dla swoich klientów nową propozycję. System AS 100 służy do projektowania bardzo wysokich konstrukcji drzwiowych i witrynowych o doskonałych właściwościach izolacyjności termicznej. Rozwiązanie przeznaczone jest do szklenia wypełnieniami w postaci szyby zespolonej lub panelu nieprzeziernego.

Budowa systemu AS 100 i warianty konstrukcyjne

Nowy produkt w portfolio Aluronu pozwala na tworzenie jedno lub dwuskrzydłowych drzwi otwieranych do wewnątrz i na zewnątrz. Konstrukcyjnie bazuje na dwóch typach profili: podstawowych i wzmocnionych. Taka budowa systemu zwiększa jego wytrzymałość i znaczącą poprawia statykę całej konstrukcji. Wśród licznych zalet rozwiązania znajdują się:

  • Wszechstronność zapewniona dostępnością wielu wariantów progowych oraz możliwością tworzenia różnorodnych konfiguracji drzwi w połączeniu z naświetlami górnymi i bocznymi.
  • Wyjątkowa estetyka osiągnięta miedzy innymi dzięki możliwości tworzenia dużych konstrukcji o wysokości skrzydła do 3000 mm i szerokości skrzydła do 1400 mm oraz zastosowaniu designerskich aluminiowych zaślepek odwodnienia.
  • Funkcjonalność – drzwi można wyposażyć w nowoczesne zawiasy ukryte, rolkowe oraz nawierzchniowe. AS 100 jest w pełni kompatybilny z innymi systemami z oferty Aluronu.
  • Łatwy montaż zapewniony między innymi dzięki zastosowaniu systemowo zintegrowanej aluminiowej podwaliny, która dodatkowo zwiększa izolacyjność termiczną rozwiązania.
AS100 rysunek techniczny strona 1. Fot. Aluron
AS100 rysunek techniczny, strona 2. Fot. Aluron

Parametry techniczne

System AS 100 przeszedł szereg zaawansowanych badań, które potwierdziły jego bardzo dobre właściwości techniczne. Rozwiązanie jest dostępne w trzech wariantach termicznych (Ud od 0,56 W/m2K), dzięki czemu z łatwością spełni wymagania izolacyjności termicznej zapisane w każdym projekcie architektonicznym. Zdolność konstrukcji wykonanej na bazie AS 100 do utrzymywania ciepła zapewniają nowoczesne izolatory termiczne i uszczelka centralna.

 


Przeczytaj również:

XII Kongres Stolarki Polskiej. Relacja z wydarzenia

XII Kongres Stolarki Polskiej był wyjątkowy pod wieloma względami. Przede wszystkim przedstawiciele branży, po czasach pandemicznych ograniczeń, spragnieni byli osobistych spotkań. W kuluarach tocz…

Zdzisław Maliszewski wyróżniony nagrodą Orłów Polskiej Stolarki

Zdzisław Maliszewski, wieloletni ekspert ds. technicznych został wyróżniony nagrodą Orła Polskiej Stolarki. Nagrodę przyznano w czasie gali XII Kongresu Stolarki Polskiej.  Zdzisław Maliszewski ja…

Związek POiD zaprasza na XII Kongres Stolarki Polskiej 26 maja w Warszawie

Kongres Stolarki Polskiej to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Za jego sprawą cała branża stolarki budowlanej działa solidarnie, aby wyznaczać nowe drogi rozwoju. Wychodzi w ten sposób naprzeciw a…