Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

NOWOŚĆ! Siatki elewacyjne FASADO w ofercie PLONMAR

Firma PLONMAR, producent i dystrybutor innowacyjnych materiałów budowlanych, wprowadza do oferty siatki elewacyjne FASADO. Produkty przeznaczone są do wzmocnienia warstwy ocieplenia ścian zewnętrznych, a ich parametry spełniają wymagania ociepleń w systemach ETICS.

Siatka elewacyjna jest integralnym komponentem warstwy tynku. Odpowiada za jego wzmocnienie, chroniąc warstwę wykończeniową przed uszkodzeniami mechanicznymi, wpływem ciśnienia atmosferycznego, nagłymi zmianami temperatur i wilgotności. Zadaniem siatki jest zapobieganie łamaniu i wykruszania warstwy styropianu, które następuje pod wpływem ruchów ścian lub na skutek działania czynników klimatycznych. Dzięki niej izolacja termiczna zachowuje swoje właściwości przez lata, skutecznie ograniczając koszty ogrzewania budynku. Dlatego prawidłowo wykonana izolacja wymaga zastosowania elewacyjnej siatki zbrojeniowej.

Siatki FASADO z włókna szklanego, które już dostępne są w ofercie PLONMAR, produkowane są z surowców o najwyższych parametrach, które gwarantują doskonałą jakość i powtarzalność produktu. Wszystkie siatki są impregnowane, co nadaje im właściwości alkalioodporne, dzięki czemu siatka zachowuje swoje właściwości w agresywnym środowisku chemii budowlanej. Mogą być wykorzystywane do zbrojenia wszystkich rodzajów tynków, mineralnych i syntetycznych.

Siatki charakteryzuje wyjątkowa wytrzymałość i odporność na uderzenia, przy jednoczesnej giętkości i elastyczności. Cechę tą można łatwo sprawdzić poprzez zgniecenie, a następnie uwolnienie fragmentu siatki – po tej czynności siatka całkowicie odzyska swój pierwotny kształt. Wzmocnione połączenie splotu ogranicza strzępienie włókien, co zapewnia gładkie powierzchnie warstwy tynku.

Oferta PLONMAR obejmuje kilka rodzajów siatek. Są to niemieckie siatki FASADO o szerokości 100 cm: Invest 145 (biały), Premium 145 (żółty) oraz Proffesional 165 (pomarańczowy) oraz siatki czeskie o szerokości 110 cm w kolorach żółtym i białym, o gramaturach 145 i 160. Regularny splot zapewnia elastyczność, co pozwala stosować je nawet do tynków zewnętrznych na elewacjach o skomplikowanych kształtach, np. w obiektach zabytkowych.

Rozpoczynając prace tynkarskie należy pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu podłoża poprzez dokładne oczyszczenie i usunięcie luźnych fragmentów. Siatkę zatapia się bezpośrednio po nałożeniu warstwy zaprawy zębatą pacą, zachowując 10-centymetrowy odstęp między kolejnymi pasmami siatki. Przy otworach okiennych zaleca się stosowanie dodatkowego pasa siatki, który powinien być zatopiony ukośnie względem krawędzi otworu.

Siatki Elewacyjne FASADO są zgodne z normami Europejskiej Oceny Technicznej: ETA-13/0392.

ŹRÓDŁO: PLONMAR

 

 

 

 


Przeczytaj również:

Paweł Orleański ambasadorem kampanii „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”

W kampanię Związku POiD: „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ” zaangażowało się aż 14 Partnerów. Inicjatywa zyskała także 3 Patronów Honorowych, 5 Patronów Merytorycznych i 26 Patronów Medialnych. …

Już są – Raporty: „Rynek Stolarki Drzwiowej w Polsce 2019” i „Rynek Stolarki Okiennej w Polsce 2019”

Już są najnowsze raporty dotyczące rynku okien i drzwi. Obszerne opracowania zostały wykonane na zlecenie Związku Polskie Okna i Drzwi i zrealizowane przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Firmy…

KÖNIGSTAHL nową firmą członkowską Związku POiD

Informujemy, iż w szeregi Związku Polskie Okna i Drzwi dołączyła firma KÖNIGSTAHL. Firma opiera swoją działalność na 150-letnim doświadczeniu austriackiej spółki matki KÖNIG HOLDING AG — grupy dzia…