Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Nowość! Pergola MB-OpenSky 120 od Aluprof w wersjach przyściennych – nowy wymiar relaksu na świeżym powietrzu

Możliwość obserwowania przyrody budzącej się z zimowego letargu – rozkwitających drzew i krzewów, pierwszych kwiatów czy śpiewających ptaków to ogromny przywilej, jakim mogą cieszyć się właściciele tarasów, balkonów oraz przydomowych ogrodów. Aby w pełni wykorzystać ich potencjał i cieszyć się czasem na świeżym powietrzu niezależnie od kaprysów wiosennej aury, warto pomyśleć o stworzeniu zewnętrznej strefy wypoczynku. Pomóc w tym może najnowsza propozycja firmy Aluprof – ciesząca się uznaniem branży i klientów pergola MB-OpenSky 120, którą producent uzupełnił właśnie o warianty przyścienne. Rozwiązanie, łączące w sobie zaawansowaną technologię, komfort użytkowania i elegancki design, idealnie sprawdzi się zarówno w przypadku domów wolnostojących, jak i popularnych szeregowców, a nawet mieszkań do których przylega taras.

Zaawansowana technologia i elegancki design

Pergola przyścienna MB-OpenSky 120 Aluprof to nowoczesne rozwiązanie, które łączy w sobie funkcjonalność i estetykę. Można ją zamontować bezpośrednio do ściany budynku. Pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca i stanowi doskonałą opcję także dla tych osób, które posiadają niewielkie tarasy czy ogródki. Produkt wyróżnia się prostą konstrukcją i jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych. Świetnie sprawdzi się w każdej przestrzeni, niezależnie od tego, w jakim stylu jest ona zaprojektowana. Zaawansowana technologia pozwala na sterowanie dachem pergoli za pomocą pilota, przełącznika, aplikacji na telefonie lub centrali sterującej domem. Dzięki temu można łatwo i szybko regulować ruchome lamele i dostosować ilość światła oraz ciepła do potrzeb i preferencji domowników. Ponadto, pergola jest wyposażona w uszczelki, które zapobiegają przedostawaniu się wody opadowej, oraz w system odwodnienia, który odprowadza wodę całą powierzchnią słupa.

Pergola przyścienna MB OpenSky 120 od Aluprof. Fot. Aluprof S.A

Nowe warianty pergoli MB-OpenSky 120

Pergola przyścienna MB-OpenSky 120 jest dostępna w dwóch wersjach: do instalacji na jednej ścianie (z dwoma słupami) oraz w wersji narożnej (z jednym słupem), który doskonale sprawdzi się w przypadku wnęk tarasowych. Opcje te znacznie poszerzają możliwości zastosowania MB-OpenSky 120 zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i obiektach komercyjnych, takich jak letnie ogródki w kawiarniach i restauracjach. Nowe przyścienne warianty pergoli zachowują wszystkie zalety i funkcjonalności produktu, a jednocześnie oferują większą elastyczność i dopasowanie do różnych warunków i potrzeb.

Komfort i bezpieczeństwo na wyciągnięcie ręki

Zaletą pergoli przyściennej MB-OpenSky 120 jest elastyczność i możliwość doboru akcesoriów, które będą zintegrowane z systemem sterowania, zapewniając komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Po pierwsze warto pomyśleć np. o czujnikach wiatru, deszczu czy słońca, które automatycznie dostosowują ustawienie lameli do warunków pogodowych. Po drugie, dobrym pomysłem będzie oświetlenie LED, które tworzy przyjemną atmosferę i pozwala na korzystanie z pergoli nawet po zmroku. Z kolei w chłodniejsze dni bez problemu można zamontować promienniki cieplne. W razie chęci zabezpieczenia się przed niepożądanymi spojrzeniami, warto wybrać do kompletu przesłony boczne w formie np. szklanych paneli przesuwnych.

Stabilność i trwałość na lata

Nowe rozwiązanie od Aluprof zostało wykonane z ekstrudowanego aluminium. Taki wybór gwarantuje stabilność i wytrzymałość pergoli. Dostępna aż w 12 kolorach z palety RAL, pozwala dopasować element do kolorystyki budynku i otoczenia. Pergola jest odporna na obciążenia śniegiem i wiatrem, a jej maksymalne wymiary mogą osiągnąć: (długość) 6m × (szerokość) 4m × (wysokość) 3m. Co więcej, jest łatwa w montażu i konserwacji. Nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, wystarczy ją regularnie czyścić i smarować. Warto dodać, że rozwiązanie jest przyjazne dla środowiska – produkty wykonano z materiałów, które można poddać recyklingowi.

„Pergola przyścienna MB-OpenSky 120 to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą stworzyć przytulną i funkcjonalną przestrzeń na tarasie, balkonie czy w ogrodzie. Zapewnia ochronę przed słońcem, deszczem, wiatrem i zimnem, a także tworzy niepowtarzalny klimat i atmosferę. To produkt, który spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów, ceniących sobie jakość, komfort i styl oraz chcących podziwiać piękno odradzającej się po zimie przyrody także podczas niesprzyjającej aury”, podkreśla Bożena Ryszka, dyrektor marketingu i PR Aluprof.

Pergola przyścienna MB-OpenSky 120 to inwestycja na lata, która zwiększa wartość nieruchomości i zapewnia komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu, niezależnie od pogody. Dzięki niej możemy zrealizować marzenie o własnej strefie relaksu, w której będziemy cieszyć się pięknem natury i spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

 

Więcej informacji na temat pergoli przyściennej MB-OpenSky 120 można uzyskać oglądając film dostępny pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=TfL8C_9KBoE&t=13s

ŹRÓDŁO: Aluprof S.A


Przeczytaj również:

Relacja ze Szkolenia Technicznego w Ośrodku Badań Ogniowych ITB w Pionkach.

Związek Polskie Okna i Drzwi, był organizatorem Szkolenia Technicznego w Ośrodku Badań Ogniowych ITB, które odbyło się 27 listopada w Pionkach. Tematyką warsztatów była stolarka okienna i drzwiowa,…

Związek POiD patronem branżowym konferencji „ Konstrukcje przeszklone, a komfort i bezpieczeństwo”

Konferencje redakcji Świat Szkła na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń branżowych. Kolejna, czyli już 39ta edycja odbędzie się 21 kwietnia w ramach obchodów  INTERNATIONAL YEAR OF GLASS 2022. P…

Związek POiD patronem branżowym Kongresu Budownictwa Polskiego 2022

Związek POiD przyjął zaproszenie do współpracy patronackiej podczas Kongresu Budownictwa Polskiego, który odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia br. w Poznań Congress Center. Organizatorami Kongresu …