Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Nowość! Okno IW 50 zintegrowane z fasadą!

Firma Aluron Sp. z o.o. powiększyła swoje portfolio produktów o nowy system IW 50. Rozwiązanie pozwala na konstruowanie okien zintegrowanych z fasadą otwieranych do wewnątrz z użyciem standardowych zawiasów ukrytych. Kształtowniki słupów fasady spełniają jednocześnie funkcję ramy okiennej. Z tego powodu konstrukcje tego typu w widoku od zewnątrz niczym nie różnią się od stałych kwater fasady. Zapewniają elegancki efekt ukrytego skrzydła, a co za tym idzie wpływają na zachowanie ciągłości układu typowego dla ściany słupowo-ryglowej.

Rozwiązanie jest kompatybilne ze wszystkimi systemami fasadowymi z oferty Aluronu: AF 50 i jej wariantem silikonowym AF 50S, a także zeroenergetyczną fasadą fotowoltaiczną AF 50KW Quantum. Okna IW 50 mają dwa główne zadania: zapewniają optymalną wentylację pomieszczeń oraz poprawiają estetykę poprzez podkreślenie pięknego, minimalistycznego stylu projektu. To ostatnie zadanie realizują między innymi dzięki bogatej gamie listew maskujących o różnych kształtach. Konstrukcje powstające na bazie systemu mogą być wyposażone w funkcję: rozwierno-uchylną (RU), rozwierną (R) oraz uchylną (U).

Rozwiązanie prezentuje bardzo dobre właściwości termiczne (izolacyjność termiczna Uw od 0,51 W/m²K) i szczelnościowe. Osiągnięte dzięki specjalnej konstrukcji uszczelki centralnej, która równocześnie gwarantuje efektywne odwodnienie całej konstrukcji.

System IW 50 dopuszcza szklenie szybami jednokomorowymi i pakietami dwukomorowymi o grubości do 64 mm. Maksymalna wysokość konstrukcji wynosi 2400 mm, a szerokość 1500 mm.

Na bazie systemu IW 50 powstały już pierwsze realizacje. Jest to kolejna nowość w ramach systemów fasadowych, którą zaprezentowaliśmy w tym roku. W lutym do sprzedaży trafił bowiem unikalny na skalę światową system fasady zeroenergetycznej AF 50KW Quantum z możliwością instalowania aktywnych wypełnień fotowoltaicznych. Nie jest to jednak ostatnie słowo, jakie powiedzieliśmy w tym roku w zakresie rozwiązań fasadowych. Już teraz szykujemy się do kolejnej produktowej premiery.

Fot. Aluron

ŹRÓDŁO: Aluron


Przeczytaj również:

XIII Kongres Stolarki Polskiej – przedstawiamy program wydarzenia

Sztuczna inteligencja, nowe programy dopłat dla inwestorów, zapowiedzi zmian w prawie prosto z Komisji Europejskiej oraz trendy marketingowe – to najważniejsze tematy XIII Kongresu Stolarki Polskie…

Walne Zgromadzenie Członków Związku Polskie Okna i Drzwi

W czwartek 17 września odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Związku POiD. Po konsultacjach z członkami ze względów bezpieczeństwa podjęto decyzję o przeprowadzeniu obrad w formie online. Walne Z…

Kongres Stolarki Polskiej znów stacjonarnie! Przed nami XII edycja wydarzenia

Już 26 maja br. odbędzie się długo wyczekiwana, kolejna edycja Kongresu Stolarki Polskiej, zgodnie z oczekiwaniami branży budowlanej, ponownie w formule stacjonarnej. Tym razem spotkanie będzie mia…