Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Nowe wzory paneli drzwiowych w ofercie Aluron!

Od lat wiadomo, że drzwi wejściowe to wizytówka każdego domu. Odpowiednio dobrana kombinacja kolorystyki, akcesoriów i przeszkleń podkreśla bowiem urodę projektu i nadaje charakteru całej elewacji. Równocześnie ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców warto wybierać rozwiązania o najwyższej jakości i trwałości jak np. aluminiowe drzwi na bazie systemów: AS 75P i AS 75. Rozwiązania firmy Aluron stanowią niezawodną kombinację zaawansowanej technologii i wyjątkowego designu, którą osiągnięto dzięki wprowadzeniu do oferty systemodawcy aż 34 nowych wzorów paneli drzwiowych.

W oparciu o systemy Aluronu możliwe jest konstruowanie dwóch typów drzwi wejściowych o bardzo dobrych parametrach izolacyjności termicznej (AS 75 – Ud od od 0,93 W/m2K; AS 75P – od 0,82 W/m2K):

  • z panelem nakładkowym jednostronnym (o grubości 44 lub 65 mm) lub dwustronnym (o grubości 75 mm) na bazie AS 75P;
  • z panelem wsadowym (o grubości 44 mm) na bazie AS 75.

Funkcjonalność & design

Nowe wypełnienia drzwiowe Aluron APD zostały podzielone na trzy kolekcje w zależności od wykończenia i dostępnych akcesoriów:

  • Standard
  • Premium
  • Luxury

Drzwi wejściowe Aluron mogą być wyposażone w bezpieczne szkło laminowane VSG 33.1, szkło mleczne SATINOVO oraz przezroczyste FLOAT. Panele nakładkowe dostępne są w standardzie w wymiarach do 1200 mm szerokości i 2300 mm wysokości, z kolei panele wsadowe odpowiednio do 1000 mm szer. i 2000 mm wys.

Możliwość różnorodnego doboru frezowania, zdobionych aplikacji, wyposażenia oraz barw i struktur z palety Aluron Color Collection 2 sprawiają, że każde drzwi powstające na systemach Aluronu są niepowtarzalne. Dokonując zakupu systemu drzwiowego wraz panelem bezpośrednio u systemodawcy producenci zyskują gwarancję powtarzalności kolorystyki RAL i dekorów drewnopodobnych. Wszystkie elementy są bowiem malowane w lakierni proszkowej Aluronu.

W drzwiach panelowych spółki w standardzie stosowane są przekładki anty-bi-metal, które zapobiegają odkształcaniu skrzydeł na skutek oddziaływania różnic temperatur między otoczeniem zewnętrznym a wnętrzem budynku.

Kolekcja Luxury

Panele drzwiowe kolekcji Luxury wyróżniają efektowne detale potęgujące estetykę drzwi. Pierwszym z nich jest możliwość wyposażenia drzwi w autorski pochwyt wpuszczany w panel, którego efektownym uzupełnieniem jest delikatne LED-owe oświetlenie. Projektanci położyli szczególny nacisk na ergonomikę rozwiązania. Kolejnym detalem wzbogacającym drzwi panelowe Aluronu są aluminiowe lamele dekoracyjne, które są dostępne w dowolnej kolorystyce z palety RAL i dekorach drewnopodobnych. Piękną alternatywą dla tradycyjnych paneli aluminiowych są modele APD 33 i APD 34. Pierwszy wykonany jest ze spieku kwarcowego, drugi wyposażony w kamień naturalny Everest.


Przeczytaj również:

Reynaers Aluminium Polska Mecenasem konkursu POiD Building Awards 2021

Reynaers Aluminium to czołowy europejski producent innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska systemów aluminiowych dla okien, drzwi, ścian osłonowych, systemów przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych…

Czyste Powietrze 2023 – jak promować termomodernizacje w Polsce?

Jak promować modernizację energetyczną budynków i program Czyste Powietrze?  To główne zagadnienie poruszane w czasie spotkania organizowanego przez Polski Alarm Antysmogowy, Porozumienie Branżowe …

Zielone budownictwo – jak wybrać energooszczędne okna, drzwi, rolety i bramę?

Zrównoważone budownictwo ma na celu poprawę jakości życia człowieka. Innowacyjne, energooszczędne rozwiązania są bowiem doskonałym sposobem na walkę ze zmianami klimatycznymi, które wpływają przeci…