Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Nowa inwestycja REHAU w Polsce – trwa rozbudowa zakładu w Nochowie

Zakład REHAU w Nochowie koło Śremu po raz kolejny zwiększa swoje możliwości produkcyjne i zaplecze logistyczne. Jest to obecnie największa taka inwestycja firmy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Kamień węgielny pod budowę zakładu w Nochowie koło Śremu położono w 1998 roku. Od tego czasu REHAU, wiodący producent systemów okiennych i drzwiowych z polimerów, wielokrotnie dokonywał znacznych inwestycji na tym terenie. W bieżącym roku realizowana jest kolejna – obejmująca nie tylko w hale produkcyjne, ale również centrum logistyczne, dystrybuujące produkty niemal na całą Europę. 

Główne założenia inwestycji

Nowe działania REHAU są częścią programu rozwojowego firmy. Na rozwój polskiego zakładu w Nochowie przewidziano 97 mln zł. Przeznaczone na ten cel środki zostały rozdysponowane na budowę nowej hali ekstruzji profili, hali surowcowej, magazynu narzędzi, ślusarni, a także hali logistyki i komisjonowania dostaw. Zakończenie prac zaplanowano do końca tego roku.

Fot. REHAU

REHAU Polska rośnie w siłę

Rozbudowa zakładu w Nochowie to odpowiedź na rosnący w ostatnich latach popyt. Dotychczas zakład wykorzystywał maksymalnie swoje możliwości produkcyjne. Nowa inwestycja zapewni dodatkowe moce produkcyjne, niezbędne do prężnego działania w nadchodzących latach. Jest również dowodem wciąż wzrastającej pozycji polskiego oddziału firmy. „Wierzymy w dalszy rozwój rynku, chcielibyśmy go wesprzeć i zabezpieczyć nowymi inwestycjami. Dzięki rozbudowie zakładu w Nochowie, a tym samym wzmocnieniu jego pozycji regionalnej, możemy skutecznie odpowiadać na potrzeby rynku i w przyszłości jeszcze lepiej wykorzystać znakomite położenie zakładu, jako serca firmy REHAU w Europie Środkowo-Wschodniej„, komentuje szef dywizji Window Solutions Carsten Heuer.

Rozwój firmy, rozwój dla regionu

Działający w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej polski oddział firmy REHAU w Nochowie na przestrzeni ostatnich lat stale rozwijał znajdujący się tam zakład produkcyjny. Ostatnią większą inwestycją REHAU na tym terenie była budowa nowoczesnej hali okleinowania profili w 2018 r., która zapewniła firmie szersze możliwości rozwoju, zwiększając przy tym zatrudnienie o około 60 pracowników. Dzięki obecnej rozbudowie zakładu firma stworzy dodatkowe moce produkcyjne oraz kolejne nowe miejsca pracy.

ŹRÓDŁO: REHAU

 www.rehau.pl

 

 

 

 


Przeczytaj również:

Związek Polskie Okna i Drzwi nowym członkiem POBE

24 maja 2023 r., w dniu rozpoczęcia XIII Kongresu POiD w Warszawie Paweł Lachman – koordynator POBE ogłosił, że Związek Polskie Okna i Drzwi POiD stał się 13-stym członkiem POBE – Porozumienia Bran…

Apel 55 organizacji w sprawie utrzymania limitu składek na ZUS

Konfederacja Lewiatan opublikowała apel wystosowany dzisiaj do premiera Mateusza Morawieckiego, w sprawie utrzymania limitu składek na ZUS. Rząd w projekcie budżetu na 2020 rok założył jego zniesie…

Konferencja Monitoring Rynku Budowlanego 2018.

CZY BUDOWNICTWO JEST NA SKRAJU KRYZYSU? Rok 2018 rozpoczął się wzrostami w całym sektorze budowlanym. Dodatnie dynamiki produkcji odnotowano zarówno w budownictwie mieszkaniowym, kubaturowym, jak i…