NOVET zaprasza na targi Smart City Expo Poland
W dniach 23-24 października w Łodzi w hali Expo odbędą się Międzynarodowe Targi Technologii Miejskich Smart City Expo Poland. Jednym z uczestników tego wydarzenia będzie firma NOVET, która zaprezentuje na swoim stoisku systemy kontroli dostępu dedykowane do infrastruktury rozproszonej i obiektów użyteczności publicznej.
Smart City Expo Poland to wydarzenie poświęcone technologiom stosowanym do zarządzania inteligentnym miastem. W jego nadchodzącej V edycji swój udział zapowiedziało ponad 100 wystawców. Oprócz części ekspozycyjnej przewidziano także konferencję, na którą zaproszono ponad 50 prelegentów.
Zakres tematyczny i partnerzy wydarzenia
Szeroki zakres tematyczny wydarzenia obejmuje szeroko rozumiane rozwiązania Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things), systemy zarządzania infrastrukturą miejską, monitoring miejski, rozwiązania z zakresu zarządzania infrastrukturą kubaturową, odnawialne źródła energii, smart metering, metody magazynowania energii, ładowarki do pojazdów elektrycznych, rozwiązania z zakresu drogownictwa, technologie i rozwiązania antysmogowe, niskoemisyjny transport miejski, aplikacje mobilne dla mieszkańców miast, energooszczędne oświetlenia miejskie itp.
Partnerami wydarzenia Smart City Expo Poland są między innymi Urząd Miasta Łodzi, Polski Fundusz Rozwoju, Minister Cyfryzacji oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z kolei patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęły takie organizacje jak: Łukasiewicz Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych, Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP), Polski Związek Inżynierów Budownictwa Oddział Warszawski oraz Instytut Rozwoju Miast i Regionów.
Urządzenia kontroli dostępu
Na stoisku NOVET goście będą mieli możliwość zapoznania się z urządzeniami kontroli dostępu, takimi jak wkładki mechatroniczne F9000, klamkami elektronicznymi MA1A oraz czytnikami uwierzytelniającymi 1NCA. Służą one do zabezpieczenia drzwi, wejść i przejść w obiektach użyteczności publicznej oraz w instalacjach rozproszonych.
Wkładki mechatroniczne F9000
Sterowanie pracą wkładek F9000 odbywa się za pomocą kluczy mechatronicznych, które komunikują się z wkładkami oraz przekazują im zasilanie przy użyciu technologii indukcyjnej. Zastosowana technologia umożliwia przesyłanie danych i dostarczanie energii nawet w przypadku bardzo trudnych warunków atmosferycznych.
Ponadto dzięki temu, że wkładki F9000 nie wymagają zasilania z sieci, mogą być stosowane nawet w obiektach położonych w szczerym polu z dala od linii energetycznych. Oprócz standardowych wersji, wkładki mechatroniczne F9000 są również dostępne w wersjach przebadanych na zgodność z dyrektywą ATEX, odpowiednich do zastosowania w strefach zagrożenia wybuchem gazów, par i mgieł.
Klamki elektroniczne MA1A
Klamki elektroniczne MA1A pełnią funkcję inteligentnych zamków i z racji obudowy w klasie szczelności IP54 są odpowiednie do zastosowania w drzwiach wewnętrznych. Komunikują się z poświadczeniami zbliżeniowymi przy użyciu technologii RFID, dzięki czemu ich pracą można sterować za pomocą kart zbliżeniowych, tagów, breloków, opasek itp.
Dodatkowo z racji obsługi technologii Bluetooth klamkami MA1A można zarządzać przy użyciu smartfonów z zainstalowaną dedykowaną aplikacją. Warto podkreślić, że klamki elektroniczne MA1A są kompatybilne z zamkami wpuszczanymi DIN z otworem na wkładkę europejską, co sprawia, że mogą być montowane nie tylko na nowych, ale także na już istniejących drzwiach.
Czytniki uwierzytelniające 1NCA
Czytniki uwierzytelniające 1NCA posiadają klasę szczelności IP66 dzięki czemu mogą być montowane na zewnątrz budynków. Występują w wersji z wbudowanym przekaźnikiem oraz w wariancie z magistralą Lockbus. W przypadku użycia z czytnika z przekaźnikiem możliwe jest sterowanie nie tylko pracą zamków elektronicznych, ale także bramek obrotowych, szlabanów, bram przesuwnych, bram garażowych itp. Z kolei czytnik z magistralą wymaga dodatkowo zastosowania specjalnego aktywatora zamka.
Wszystkie czytniki 1NCA oferują funkcję anti passback, która zapobiega wielokrotnemu użyciu tego samego poświadczenia w danym punkcie dostępu. Dodatkowo administrator systemu ma możliwość ustawienia dwuetapowego uwierzytelniania (konieczność użycia dwóch ważnych poświadczeń) na wejściach do stref i pomieszczeń o krytycznym znaczeniu.
ŹRÓDŁO: NOVET