Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

NOVET pomaga Ukrainie

Osoby zarządzające firmą NOVET oraz jej pracownicy wyrażają głębokie ubolewanie z powodu eskalacji konfliktu pomiędzy Rosją i Ukrainą.

W pełni solidaryzujemy się narodem ukraińskim i potępiamy atak Rosji na suwerenne Państwo. Działania wojenne na terenie Ukrainy doprowadziły do niewyobrażalnego cierpienia milionów ludzi, którzy każdego dnia zmuszeni są walczyć o przetrwanie i szukać schronienia w sąsiednich krajach. Nie możemy pozostawać obojętni w obliczu tak wielkiej tragedii, która pogłębia się z każdym dniem. Potwierdzają to nie tylko doniesienia medialne, ale także prywatne wiadomości i zdjęcia, które otrzymujemy od naszych przyjaciół zza wschodniej granicy.

Giną niewinni ludzie, dzieci tracą rodziców, a dostęp do podstawowych artykułów medycznych i spożywczych jest znacznie ograniczony lub wręcz niemożliwy. Dlatego postanowiliśmy zorganizować zbiórkę darów dla mieszkańców Ukrainy, aby chociaż w ten sposób ułatwić codzienną egzystencję ludzi, cierpiących z powodu wojny. Wszystkie zgromadzone artykuły na bieżąco przewozimy do głównego miejskiego punktu zbiórki, mieszczącego się w Hali Sportowej przy ulicy Politechniki w Łodzi.

Jednocześnie zdajemy sobie sprawę jak wiele pomocy będzie jeszcze potrzebnej wszystkim Ukraińcom, zarówno tym, którzy pozostali walczyć o swoją wolność, jak i uchodźcom uciekającym przed wojną. Dlatego też zwracamy się z uprzejmą prośbą do przedstawicieli branży stolarki otworowej, wszystkich Przyjaciół, Klientów i Partnerów Biznesowych o pomoc w zbiórce artykułów pierwszej potrzeby.

Z bezpośrednich wiadomości jakie otrzymujemy od naszych przyjaciół z Kijowa wynika, że szczególnie potrzebne są między innymi:

  • opatrunki
  • środki medyczne,
  • koce,
  • karimaty,
  • śpiwory,
  • żywność z długim terminem ważności (bez słoików).

Wszelkie zgromadzone dary przekażemy potrzebującym. Postaramy się również zorganizować transport i dostarczyć pomoc bezpośrednio na Ukrainę. Zbiórka będzie prowadzona do 25 marca bieżącego roku.

Adres zbiórki:

Systemy kontroli dostępu i okucia obiektowe | NOVET.EU

Adres:
ul. Cegielniana 15,
95-030 Gospodarz, woj. łódzkie
POLSKA.

ŹRÓDŁO: NOVET


Przeczytaj również:

Następna porcja praktycznej wiedzy o dobrym montażu przekazana!

W środę, 27 maja br., został zrealizowany kolejny webinar dla uczniów szkół branżowych w ramach grupy dyskusyjnej „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU”. Tym razem tematem e-spotkanie były: zasady kotwie…

Już jest sierpniowy Monter Stolarki

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu MONTER STOLARKI, a w nim: Nauka zawodu – to nie gorsza opcja, to szansa Wirtualne portfolio fachowca na Instagramie Style sprzedaży – dać wybór c…

W 2022 stowarzyszenie rośnie w siłę: EPPA wita trzech nowych członków

Bruksela, Luty 2022: EPPA, europejskie stowarzyszenie branżowe dostawców systemów okiennych z PCV, powitało trzech nowych członków: dzięki Alphapro Groupe z Francji, Finstral z Włoch oraz stowarzys…