Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

NOVET na Międzynarodowych Targach Zabezpieczeń Securex 2024

Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń Securex 2024 to wydarzenie, które odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2024 roku w Poznaniu. Jednym z jego uczestników jest firma NOVET, a na jej stoisku zaprezentowane zostaną najnowsze urządzenia i rozwiązania kontroli dostępu czołowych europejskich marek, takich jak Dorcas, ISEO oraz Südmetall.

Hasło przewodnie i zakres tematyczny wydarzenia

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji targów jest „Bezpieczna przyszłość. Niekonwencjonalne rozwiązania w branży security”. Zakres tematyczny wydarzenia obejmuje takie zagadnienia jak: urządzenia i systemy kontroli dostępu (SKD), urządzenia i systemy telewizji użytkowej (CCTV), urządzenia i systemy alarmowe do ochrony przed włamaniem, napadem i kradzieżą (SSWiN), urządzenia i systemy sygnalizacji pożarowej, systemy ochrony danych, elektroniczne systemy zarządzania inteligentnym budynkiem (BMS), elementy dla elektronicznych systemów zabezpieczeń, mechaniczne systemy zabezpieczeń, zabezpieczenia transportu, pojazdy specjalne, sprzęt i środki do samoobrony, systemy wykrywania i zwalczania przestępczości, usługi w zakresie ochrony i nadzoru, systemy łączności i zarządzania w stanach kryzysowych oraz wyposażenie i sprzęt dla służb mundurowych.

Uczestnicy Securex 2024

Oprócz firmy NOVET, uczestnikami wydarzenia Securex 2024 są między innymi: przedstawiciele branży zabezpieczeń technicznych, projektanci, integratorzy, instalatorzy, przedstawiciele handlowi z obszaru systemów i instalacji alarmowych, przeciwpożarowych i IT, biura projektowe i architektoniczne, osoby zarządzające bezpieczeństwem w budynkach użyteczności publicznej i infrastruktury krytycznej, szefowie działów bezpieczeństwa instytucji publicznych i komercyjnych, naukowcy, studenci i eksperci zajmujący się tematyką bezpieczeństwa, przedstawiciele instytucji bezpieczeństwa publicznego, przedstawiciele sektora ochrony osób i mienia oraz firmy detektywistyczne.

Patronat honorowy nad targami Securex 2024 objęło NATO DEEP (Defence Education Enhancement Programme) eAcademy. Równolegle z wydarzeniem Securex 2024 odbywa się I Międzynarodowy Kongres Zabezpieczeń Technicznych – „W poszukiwaniu innowacji i dobrych praktyk” składający się z tematycznych sesji, debat oraz warsztatów dotyczących zabezpieczeń technicznych i bezpieczeństwa fizycznego.

Rozwiązania kontroli dostępu na stoisku NOVET

Stoisko NOVET będzie znajdować się na parterze w Pawilonie 6 w sektorze C tuż obok łącznika do pawilonu 8, gdzie odbywać się będą Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej greenPower oraz Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER. Znajdziemy na nim takie produkty i rozwiązania jak: elektrozaczepy, zwory elektromagnetyczne, inteligentne zamki elektromotoryczne, zamki szafkowe, zamki solenoidowe, motoryczne napędy do wkładek bębenkowych, wkładki elektromotoryczne, bezprzewodowe czytniki zbliżeniowe, czytniki biometryczne oraz sterowane elektroniczne klamki.

Zamek ÜLock Novus zasilany bateryjnie / indukcyjnie

Jednym z najciekawszych rozwiązań, z jakimi będzie można zapoznać się na stoisku NOVET jest zamek ÜLock Novus dostępny w wersji zasilanej bateryjnie oraz indukcyjnie. Jest on wyposażony w moduł Bluetooth oraz czytnik RFID, który został wbudowany w rozetę z otworem na wkładkę bębenkową. Dzięki temu nie trzeba montować dodatkowych zewnętrznych czytników, a co równie ważne sam zamek do złudzenia przypomina klasyczny zamek mechaniczny.

Sterowanie pracą zamka ÜLock Novus odbywa się za pomocą kart i tagów zbliżeniowych oraz przy użyciu smartfona z Bluetooth i zainstalowaną dedykowaną aplikacją. Co więcej istnieje możliwość dopasowania do zamka różnych wkładek (np. marki ISEO) i otwierania go za pomocą klucza mechanicznego. Model ÜLock Novus posiada rozstaw 72 mm i jest dostępny w wersjach o różnych głębokościach.

ÜTopic – Napęd motoryczny do wkładek pełniący rolę zamka elektronicznego

Zasilany bateryjnie napęd motoryczny do wkładek mechanicznych z wbudowanym modułem BLE, umożliwiający sterowanie pracą wkładek mechanicznych. Pełni rolę zamka elektronicznego i jest stosowany w drzwiach z kontrolą dostępu. Sterowanie pracą napędu może odbywać się zdalnie za pomocą pilota, bezprzewodowej klawiatury, klawiatury z czytnikiem biometrycznym, moduł radiowy oraz za pomocą smartfona z zainstalowaną dedykowaną aplikacją. Ponadto na obudowie napędu znajdują się przyciski kontrolne, których naciśnięcie powoduje obrót napędu.

Oprogramowanie służące do zarządzania napędem umożliwia wygenerowanie i przesłanie elektronicznych kluczy do otwarcia drzwi. Napęd nie wymaga doprowadzenia zasilania z gniazdka. Jedynie co 2-3 miesiące należy go ładować za pomocą kabla Micro USB z magnetyczną końcówką. W awaryjnych sytuacjach zawsze istnieje możliwość otwarcia drzwi przy użyciu mechanicznego klucza wkładki bębenkowej. Dzięki oferowanym funkcjom i nowoczesnej obudowie, model ÜTopic stanowi znakomite rozwiązanie zarówno w zupełnie nowych, jak i już istniejących drzwiach w domach, mieszkaniach, obiektach użyteczności publicznej, przestrzeniach konferencyjnych itp. Do wyboru jest napęd z obudową w kolorze czarnym i szarym.

Nowością jest bramka W-LAN HUB, umożliwiająca zdalne zarządzanie pracą napędu ÜTopic z dowolnego miejsca na świecie objętego zasięgiem sieci internetowej. Wówczas administrator systemu (np. właściciel lub zarządca obiektu) ma możliwość przyznawania i unieważniania o dowolnej porze dostępu np. osobom wynajmującym apartamenty czy mieszkania wakacyjne. Drzwi z napędem ÜTopic można doposażyć również o Moduł Automatycznego Ryglowania, powodujący automatyczne zaryglowanie skrzydła pięć sekund po jego zamknięciu.

Wielopunktowe zamki ÜLock Inductive

Zasilane indukcyjnie wielopunktowe zamki serii ÜLock Inductive posiadają funkcję samoryglowania, a ich rozstaw wynosi 92 mm. Mogą być one stosowane na drzwiach drewnianych, profilowych (aluminiowych / PCV) i płaszczowych. Dzięki zastosowaniu blachy zaczepowej z ładowarką indukcyjną, w przypadku tych modeli zamków nie ma potrzeby kładzenia kabli w skrzydle drzwiowym, ani nie trzeba pamiętać o regularnym wymienianiu baterii. Pracą zamków można sterować drogą radiową poprzez moduły I/O oraz czytniki RFID, a wszystkie przesyłane do nich dane są szyfrowane przy użyciu algorytmu AES-128.

Każdy wielopunktowy zamek posiada pięć punktów ryglowania: trzy zaczepy pełniące funkcję rygli wysuwnych oraz dwa rygle hakowe. Jednak dzięki funkcji antypanicznej od wewnątrz budynku / pomieszczenia zawsze jest możliwość ewakuacji i otwarcia drzwi za pomocą klamki lub dźwigni przeciwpanicznej. Z kolei do otwarcia drzwi od zewnątrz wymagane jest uwierzytelnienie lub użycie mechanicznego klucza. Oprócz wersji ładowanej indukcyjnie, wielopunktowe zamki ÜLock są dostępne również w wariantach z zasilaniem bateryjnym (ÜLock Battery).

Nowoczesne oprogramowanie i szereg platform do zarządzania systemami kontroli dostępu

Eksperci firmy NOVET objaśnią sposób działania oprogramowania służącego do zarządzania systemami kontroli dostępu i szczegółowo wytłumaczą różnice pomiędzy poszczególnymi platformami. Chętne osoby będą mogły samodzielnie sprawdzić sposób działania poszczególnych urządzeń i dowiedzieć się w jaki sposób mogą one pomóc usprawnić zarządzanie dostępem do danego budynku oraz znajdujących się w nim stref i pomieszczeń. Szeroki wybór urządzeń i rozwiązań kontroli dostępu sprawia, że możliwe jest znalezienie rozwiązania odpowiedniego niemal do każdego rodzaju potrzeb i wymagań. Oferowane przez NOVET platformy kontroli dostępu sprawdzają się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w obiektach użyteczności publicznej. Ponadto klienci mają do dyspozycji personalizowane rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb i wymagań.

 

ŹRÓDŁO: NOVET


Przeczytaj również:

Jak zamontować okna w drewnianym budynku?

Budownictwo drewniane to w Polsce wciąż nowość. Jego popularność jednak rośnie, co wynika z zalet drewna jako naturalnego materiału, który spełnia wymagania związane z energooszczędnością i ogranic…

Weź udział w MONTERIADZIE – już w styczniu 2024 na targach BUDMA!

Budujesz lub remontujesz swój dom? Jesteś fachowcem pracującym w budownictwie? Odwiedź MONTERIADĘ na targach BUDMA i poznaj najnowsze produkty budowlane oraz zobacz, jak wygląda ich dobry montaż. J…

Rośnie jakość wyrobów budowlanych

Jak podaje Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, zmniejsza się ilość nakazu działań naprawczych, względem kontrolowanych wyrobów budowlanych. Branża budowlana to z pewnością jedna z najważniejszych sił…