Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Niemożliwe stało się możliwe dzięki systemom Yawal!

W najnowszym odcinku programu „Oglądamy domy marzeń” możemy zobaczyć dom Marzeny i Piotra, który zdecydowanie można nazwać „domem z duszą”.

Jest to ponad 100 – letni dom mieszkalny, który został przez właścicieli odnowiony, jednak z zachowaniem jego vintage charakteru. W domu Marzeny i Piotra można zobaczyć okna i drzwi tarasowe wykonane na systemach aluminiowych Yawal: TM 77HI oraz DP 150T, które wyróżniają podwyższone parametry izolacyjności termicznej, czyli energooszczędność, która pozwala na obniżenie kosztów zużycia energii.

Dom zbudowano w 1920 roku jego remont trwał trzy lata. Pozornie dom nie był w złym stanie, ale kilka elementów zostało wyremontowane w niewłaściwy sposób. Ze starej konstrukcji pozostawiono w zasadzie ściany, w tym ścianę nośną.

Wnętrze domu zachwyca autentycznymi elementami – ścianami z cegły, którą mieszkańcy sami oczyszczali, czy dwustronnym kominkiem, a także nowym, wygodnym układem i nowoczesnymi rozwiązaniami! Po remoncie parter zyskał przestronny salon z dwoma wyjściami – jednym na taras, oraz drugim na jadalnię na świeżym powietrzu. Elewacja z drewna ociepla rozbudowaną bryłę domu.

Według właścicieli domu okna aluminiowe od Yawal są świetnym rozwiązaniem zarówno ze względu na swoją estetykę oraz właściwości termoizolacyjne, jak i trwałość na lata.
Fot. Yawal

Bardzo dużym plusem systemu Yawal jest to, że jest to bardzo wytrzymała konstrukcja na lata. Chcieliśmy też zachować jak największą powierzchnię przeszkloną. Dzięki profilom aluminiowym jest to możliwe. – dopowiada Piotr

Zastosowanie tego typu rozwiązania pozwoliło właścicielom na połączenie salonu z tarasem. Duże, przeszklone powierzchnie sprawiają, że nie tylko pomieszczenia stają się o wiele lepiej nasłonecznione, ale również, że wizualnie znika granica pomiędzy wnętrzem a otoczeniem. Drzwi tarasowe w systemie DP 150T od Yawal, pozwala na konstruowanie drzwi podnoszono-przesuwnych o wysokości nawet powyżej 3 m i ciężarze skrzydła do 600 kg. Profile aluminiowe wykorzystane w tym systemie zaprojektowano w taki sposób, żeby zapewnić osiągnięcie wysokich parametrów izolacyjności termicznej.

Link do artykułu

W innych pomieszczeniach zastosowano okna aluminiowe w systemie TM 77HI od Yawal. Zastosowane okna aluminiowe oparte na tym systemie, to innowacyjne rozwiązanie okienne gwarantujące bezpieczeństwo. System charakteryzuje się przede wszystkim znakomitymi parametrami izolacyjności cieplnej, dzięki którym łatwo utrzymać temperaturę w pomieszczeniu. A to wymiernie przekłada się na oszczędności w kosztach zużycia energii.

Rozwiązania Yawal łączą jak najbardziej efektywnie komfort użytkownika i trwałość produktu z estetyką i spójnością całości projektu.

ŹRÓDŁO: Yawal


Przeczytaj również:

Konferencja „Lider Technik Osłonowych”

21 listopada 2018 r. w Łodzi odbędzie się pierwsza i jedyna w Polsce konferencja „Lider Technik Osłonowych”. Jest to największe wydarzenie branżowe skierowane do producentów, dystrybutorów oraz ins…

Wymień stolarkę w programie „Czyste Powietrze” – trwa okres składania wniosków na dofinansowanie wymiany okien, drzwi i bram

Świadomi tego, że poziom podwyższonego zanieczyszczenia powietrza z roku na rok się zwiększa, szukamy ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań. Dlatego warto zadbać o poprawę energetycznego bila…

Co czeka branżę stolarki budowlanej w 2020 roku? Szanse i zagrożenia.

Branża stolarki wciąż silna. Tak podają badania realizowane przez ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku na zlecenie Związku Polskie Okna i Drzwi. W dużej mierze przyczynia się do tego ciągły wzrost eksp…