Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Najpiękniejsze nowości w drzwiach przesuwnych marki PORTA DRZWI

Nowości w ofercie drzwi PORTA na rok 2021, uwzględniają najnowsze trendy w aranżacji wnętrz. System przesuwny EFEKT to niezwykle piękna alternatywa dla klasycznych drzwi. Dyskretne rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że system staje się wręcz niewidoczny.

Najmodniejsze wnętrza to obecnie takie przestrzenie, które są jasne i przestronne. Wydzielone strefy funkcjonalne harmonijnie się w nich ze sobą przenikają. Dobrze postawić więc na takie rozwiązania, które „otwierają” nawet niewielkie pomieszczenia. Skutecznym sposobem na uzyskanie takiego efektu są drzwi w systemie przesuwnym. Dużym atutem tego rozwiązania jest ergonomia. W przeciwieństwie do klasycznie otwieranych modeli, drzwi przesuwne podczas otwierania nie blokują przejścia. Rozsuwają się na boki wzdłuż ściany i dzięki temu nie kolidują z innymi elementami wyposażenia wnętrza, takimi jak meble, stoliki kawowe czy fotele.

Niezwykle efektownie prezentuje się w ofercie PORTA nowość 2021– system drzwi przesuwnych EFEKT. Jest to nie tylko praktyczne, ale designerskie rozwiązanie. Idealnie sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych. Płaskie modele drzwi dostępne są w bieli oraz w 8 odcieniach drewna, m.in. w pięknej, nowej okleinie Halifax Naturalny, do złudzenia przypominającej naturalne drewno. System EFEKT można zamówić w punktach sprzedaży w całej Polsce w cenie od 1806,87 zł.

System EFEKT został zaprojektowany, z wykorzystaniem unikalnych rozwiązań konstrukcyjnych. Dzięki temu główne elementy systemu przesuwnego, zwykle mocno wyeksponowane, tu praktycznie w całości zostały ukryte w konstrukcji skrzydła. Na ścianie montowane są jedynie drobne, mało widoczne elementy, które stabilizują ruch skrzydła drzwiowego. Finalny efekt jest zaskakujący-system przesuwny jest praktycznie niewidoczny. Daje to złudzenie, że drzwi magicznie przesuwają się po ścianie.

Dawno minęły czasy, gdy drzwi były kwestią drugorzędną podczas projektowania wnętrz. Obecnie drzwi są stylowym wyposażeniem najmodniejszych aranżacji. Nie tylko wydzielają w domu konkretne strefy, ale są również niezaprzeczalnie designerską ozdobą przestrzeni.

ŹRÓDŁO: PORTA KMI POLAND

Przeczytaj również:

Dołącz do petycji Związku Polskie Okna i Drzwi

W związku rozprzestrzeniającą się epidemią Covid-19, na ręce premiera Mateusza Morawieckiego wystosowaliśmy petycję zawierającą postulaty branży, mające na celu minimalizacje skutków kryzysu gospod…

Wymień stolarkę z dofinansowaniem!

W piątek, 15 maja br. ruszy nabór wniosków do programu „Czyste Powietrze” w nowej, bardziej przystępnej odsłonie. To dobry moment, aby korzystając ze wsparcia rządowego, małym kosztem zwiększyć kom…

Związek POiD reaguje w sprawie zakłóceń dostaw surowca drewnopochodnego

Związek POiD zainicjował spotkanie w ramach  grupy zadaniowej w strukturach POiD – DRZWI WEWNĘTRZNE, na którym poruszono temat skokowego wzrostu cen,  masowych zakłóceń w łańcuchu dostaw surowców d…