Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

MONTERIADA 2020 nabiera tempa!

Ruszyły przygotowania do 5 edycji MONTERIADY, która już na stałe wpisała się w harmonogram wydarzeń w czasie Targów Budownictwa i Architektury BUDMA. W czwartek, 14 listopada br. odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowane zostały szczegółowe informacje na temat tego projektu, realizowanego przez Związek Polskie Okna i Drzwi.

Pierwsza edycja MONTERIADY odbyła się w 2016 roku. Od tego czasu postrzegana jest, jako jedna z największych atrakcji. W ramach nowej edycji przewidzianych jest wiele nowości, wśród których na wyróżnienie zasługuje „Strefa budowy domu na żywo”.

Szczegółowy plan stoiska MONTERIADY, strategię komunikacji oraz propozycje dodatkowych aktywności omówiono na spotkaniu informacyjnym, w którym wzięli udział przedstawiciele organizatorów, Targów BUDMA oraz firmy zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu.
Gospodarzem spotkania był Paweł Wróblewski – Dyrektor Związku POiD. Dariusz Muślewski – Dyrektor Targów BUDMA, opowiedział m.in. o usytuowaniu miejsca ekspozycyjnego MONTERIADY oraz wsparciu Targów w zakresie promocji. Całościową koncepcje wydarzenia, wraz ze strategią komunikacyjną przedstawił Marcin Wojciechowski – Dyrektor kreatywny AVEEX.

Spotkanie było również okazją do poruszenia tematu promocji i budowania wizerunku zawodu montera stolarki wśród młodzieży, w perspektywie pozyskania atrakcyjnego zatrudnienia. Tego kontekstu nie zabraknie również na MONTERIADZIE 2020. Podobnie jak w ubiegłym roku przewidziana jest debata dla uczniów, która ma na celu przybliżenie młodzieży wartości zawodu montera stolarki.


Przeczytaj również:

Monter stolarki budowlanej poszukiwany

Na rynku pracy pogłębiają się trudności z rekrutacją odpowiednich pracowników. W porównaniu do roku 2018 ilość profesji deficytowych, a więc takich, w których ofert pracy będzie więcej niż pracowni…

Związek Polskie Okna i Drzwi patronem branżowym plebiscytu Budowlana Marka Roku 2023

Jakie marki cieszą się największym zaufaniem wykonawców? Na to pytanie odpowiedzą wyniki XIX edycji ogólnopolskiego badania Budowlana Marka Roku, organizowanego przez agencje badawczą  ASM – Resear…

MUSIMY POKONAĆ BARIERY rozwoju kształcenia zawodowego dla budownictwa w Polsce

Stanowisko Polskiej Izby Budownictwa Tytułem wstępu Kształcenie zawodowe to jedno z najważniejszych cywilizacyjnych wyzwań rozwoju gospodarczego naszego Kraju. To narodowy i międzyresortowy problem…