Międzynarodowy Szczyt Fasad – zarejestruj się bezpłatnie
Podczas 6. edycji Międzynarodowego Szczytu Fasad, które odbędzie się w studiu NEXT WICONA + Partners we Frankfurcie, dyskusja prowadzona będzie wokół hasła „Myśl globalnie, buduj lokalnie”.
Już 15 listopada 2022 r. eksperci z renomowanych biur architektonicznych i planistycznych będą dyskutować o innowacyjnych i zrównoważonych projektach fasad i budynków w kontekście międzynarodowym. Wydarzenie w języku angielskim będzie transmitowane na żywo od godziny 16:00.
Architektura, w której priorytetem są ludzie
Na początku wydarzenia, które poprowadzi Arvind Kumar (Hydro Building Systems Middle East), Benjamin Beer – dyrektor zarządzający i szef działu fasad w dubajskim biurze Werner Sobek, przedstawią metody pracy i zakres usług oferowanych przez biuro działające na całym świecie. Usługi biura opierają się na trzech elementach: inżynierii, projektowaniu i zrównoważonym rozwoju. Wszystkie projekty Werner Sobek mają na celu stworzenie środowiska, które będzie estetyczne i odpowiednie dla przyszłych pokoleń. Do godnych uwagi projektów Werner Sobek należą Międzynarodowy Port Lotniczy w Kuwejcie oraz wyjątkowo zrównoważony biurowiec EDGE ElbSide w hamburskiej dzielnicy HafenCity.
Następnie wykład wygłosi Sveinung Chercka-Simonsen z Schmidt Hammer Lassen Architects (Kopenhaga). Starszy partner i architekt projektu z tej wielokrotnie nagradzanej firmy, przedstawi inspirujące projekty architektoniczne, które mają jedną wspólną cechę: konsekwentnie stawiają na pierwszym miejscu ludzi jako użytkowników budynku. Jednym z projektów będących obecnie w fazie planowania jest 100-metrowa wieża mieszkalna Rocket & Tigerli w Szwajcarii – jeden z najwyższych drewnianych wieżowców na świecie. Innym ciekawym projektem jest imponująca wieża biurowo-handlowa VIA w Oslo, która została zbudowana z wykorzystaniem wielofunkcyjnego rozwiązania fasady zamkniętej firmy WICONA.
Projektować budynki kreatywne i nadające się do zamieszkania
Na miejscu będzie również Christian Eichinger z KSP Engel. Architekt i kierownik oddziału w Monachium wyjaśnia filozofię sukcesu biura. Jego credo polega na tym, że myślenie i działanie architektoniczne zawsze obejmuje aspekty ekologiczne, ekonomiczne i społeczno-kulturowe. Prelegent pokaże, jak można to osiągnąć w praktyce na przykładzie projektów o międzynarodowej renomie, takich jak Wielki Meczet w Algierze, Chińska Biblioteka Narodowa w Pekinie czy Shenzhen Art Museum & Library. W programie spotkania znajdzie się również temat renowacji istniejących budynków na przykładzie Federalnego Ministerstwa Zdrowia w Berlinie.
Na zakończenie Giuseppe La Ferla wystąpi jako architekt projektu w Chapman Taylor Global Architects and Masterplanners w Madrycie, podkreślając, jak firma ta projektuje kreatywne i nadające się do zamieszkania budynki na całym świecie, łącząc innowacyjność, interdyscyplinarność, skupienie na potrzebach klienta i zrównoważony rozwój. Jedne z jej najlepszych projektów to futurystyczne „Airport City” w Jeddah i imponujące Deniz Mall w Baku.
Zarejestruj się już teraz: https://next-studio.de/#p-2022-11-15-facade-summit-6
fot. Andrius Gudelis
ŹRÓDŁO: WICONA Polska