Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Międzynarodowa premiera systemów Aluronu podczas targów BAU 2023!

Targi BAU 2023 Monachium to najbardziej prestiżowe wydarzenie łączące inwestorów, producentów, architektów, deweloperów i  inne podmioty funkcjonujące na rynku budowlanym. Powracające po 4 latach nieobecności Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych odbędą się w okresie od 17 do 22 kwietnia 2023 roku. Wśród motywów przewodnich wydarzenia znajdują się zmiany klimatyczne i związane z nimi wyzwania dla sektora budowlanego, transformacja cyfrowa w budownictwie, najnowsze rozwiązania IT, domy przyszłości oraz wykorzystanie surowców i recykling materiałów budowlanych.

Dwa spośród powyższych zagadnień, związane bezpośrednio z szeroko rozumianą ekologią i zrównoważonym budownictwem, są szczególnie istotne z punktu widzenia Aluronu. Zawierciański multisystemodawca kładzie bowiem duży nacisk na inicjatywy prośrodowiskowe, o czym świadczy choćby uzyskany w ubiegłym roku certyfikat środowiskowy ISO 14001. I właśnie ze względu na znaczenie ekologii w funkcjonowaniu spółki, Aluron postanowił wykorzystać targi BAU 2023 jako arenę międzynarodowej premiery swoich dwóch innowacyjnych systemów. Pierwszy z nich to zeroenergetyczna fasada AF 50KW QUANTUM, która dzięki zastosowaniu aktywnych wypełnień fotowoltaicznych pozwala na pełne zbilansowanie strat i zysków energetycznych konstrukcji. Co więcej, w ramach systemu wykorzystywane są uszczelki TPE – wytwarzane przez Aluron z termoplastycznego elastomeru, które w ramach prowadzonej przez firmę gospodarki cyrkularnej po odpowiedniej obróbce mogą być ponownie wykorzystane w procesie produkcji.

Druga premiera Aluronu to system drzwi przeciwpożarowych AS 75EI, który wyposażony jest w opatentowane wkłady ogniochronne Perliterm. Ich ponadprzeciętna trwałość, niezwykłe właściwości ogniochronne i chłodzące wynikają wprost z ich składu. Produkowane są bowiem z perlitu – naturalnej i wyjątkowo trwałej skały pochodzenia wulkanicznego, która po wydobyciu jest kruszona i mielona do postaci rudy. W ramach systemu zastosowano również autorskie dwufunkcyjne uszczelki pęczniejące wpinane do przekładek termicznych, które eliminują problem ich odklejania. W przypadku pożaru uszczelki całkowicie wypełniając przestrzeń roboczą i nie ulegają wydmuchiwaniu.

Aby dostarczyć kompleksowy i dopracowany produkt, Aluron ściśle współpracuje z czołowymi producentami szyb. W przypadku fasady AF 50KW Quantum partnerem spółki jest światowy potentat AGC Glass. Szkło do stosowania w ramach AS 75EI dostarcza z kolei wiodąca w zakresie wypełnień ognioodpornych firma Vetrotech Saint-Gobain.

Stoisko Aluronu w centrum targowym Messe München znajdować będzie się w hali B1 pod numerem 420. Przez cały okres trwania targów BAU 2023 zwiedzający będą mogli uzyskać od ekspertów multisystemodawcy szczegółowe informacje na temat zastosowanych w fasadzie Quantum i systemie AS 75EI innowacji oraz na temat pozostałych – nie mniej zaawansowanych technologicznie – produktów z oferty spółki. Co więcej, przy stoisku Aluronu do dyspozycji zwiedzających będą również międzynarodowi doradcy obu producentów szyb.

 

ŹRÓDŁO: Aluron


Przeczytaj również:

Zdzisław Maliszewski wyróżniony nagrodą Orłów Polskiej Stolarki

Zdzisław Maliszewski, wieloletni ekspert ds. technicznych został wyróżniony nagrodą Orła Polskiej Stolarki. Nagrodę przyznano w czasie gali XII Kongresu Stolarki Polskiej.  Zdzisław Maliszewski ja…

Związek POiD zaprasza na XII Kongres Stolarki Polskiej 26 maja w Warszawie

Kongres Stolarki Polskiej to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Za jego sprawą cała branża stolarki budowlanej działa solidarnie, aby wyznaczać nowe drogi rozwoju. Wychodzi w ten sposób naprzeciw a…

Weź udział w MONTERIADZIE – już w styczniu 2024 na targach BUDMA!

Budujesz lub remontujesz swój dom? Jesteś fachowcem pracującym w budownictwie? Odwiedź MONTERIADĘ na targach BUDMA i poznaj najnowsze produkty budowlane oraz zobacz, jak wygląda ich dobry montaż. J…