Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

MB-Harmony Office – nowy system ścian wewnętrznych ALUPROF o wyjątkowych parametrach

Szeroka oferta rozwiązań aluminiowych Aluprof wzbogaca się o nową rodzinę produktów. Ceniony w Europie i na świecie za swoje innowacyjne produkty producent wprowadza MB-Harmony Office – systemy do budowy wewnętrznych ścian szklanych w przestrzeniach biurowych. Wysokie parametry izolacji akustycznej, lekkość i trwałość konstrukcji oraz wygodny montaż stanowią znaki szczególne produktu.

System MB-Harmony Office to łatwe w prefabrykacji i szybkie w montażu rozwiązanie do budowania wewnętrznych ścian szklanych, jedno- i dwuszybowych. Oba produkty są jednolite pod kątem wizualnym, dzięki czemu mogą być instalowane w tej samej przestrzeni obiektu, gwarantując – oprócz świetnych parametrów – spójną estetykę wykończenia, wpływając tym na poczucie ładu i harmonii projektowanych wnętrz.

Fot. Aluprof

Nowoczesny design lekkiej konstrukcji i świetne parametry

Podstawowym wariantem nowego systemu jest MB-Harmony, służący do budowy wewnętrznych ścian szklanych jednoszybowych w przestrzeni biurowej. Sprawdza się nawet we wnętrzach o podwyższonych wymaganiach akustycznych (Rw max 39 dB / RA1 max 38 dB). Dopełnieniem tego rozwiązania jest MB-Harmony DUO, wyróżniający się zastosowaniem dodatkowej warstwy szklenia. Dwuszybowa ściana wewnętrzna oferuje jeszcze lepszą izolację akustyczną (Rw max 48 dB / RA1 max 46 dB), dzięki czemu MB-Harmony DUO gwarantuje doskonałe wyciszenie i komfort pracy w miejscach o wysokich wymaganiach dźwiękowych, a w szczególności tam, gdzie konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa prowadzonych rozmów. Konstrukcja systemów umożliwia łączenie ze szkłem laminowanym, laminowanym w wersji akustycznej oraz hartowanym w zakresie od 10 do 12 mm grubości.

Łatwy w montażu, trwały w użytkowaniu

Ideą przyświecającą powstaniu MB-Harmony Office było opracowanie rozwiązań łatwych w prefabrykacji i szybkich w montażu. Całość systemu oparta jest jedynie na kilku elementach bazowych, zredukowano też do minimum liczbę wszystkich łączników i akcesoriów. Symetryczna geometria profili ułatwia wyznaczanie linii montażu, a pomiar przestrzeni zabudowy bazuje tylko na kilku punktach. Na uznanie zasługuje również fakt, że materiał można przygotować bezpośrednio na budowie, a większość prac przeprowadzić przy pomocy przenośnej piły i wiertarko-wkrętarki bez konieczności skomplikowanych obróbek.

 

System charakteryzuje wysoka stabilność i trwałość przy jednocześnie wyjątkowej lekkości konstrukcyjnej profili, które montowane są bezpośrednio do podłoża. Ich wysokość to jedynie 31 mm. MB-Harmony Office cechuje ponadto intuicyjny system osadzania szyb z nowymi, modułowymi podkładkami szklenia, uniwersalna ościeżnica pasująca do wszystkich typów drzwi, dedykowane okucia wiodących europejskich producentów oraz autorska kontrpłytka umożliwiająca precyzyjne pozycjonowanie zawiasów. Nowością dla systemu Aluprof jest zastosowanie uszczelek przyszybowych, wprowadzanych w profil jeszcze przed jego montażem, a nie jak dotychczas po osadzeniu szkła. Charakterystyczna budowa profili pozwala na uniknięcie potrzeby stosowania wykończeniowych spoin akrylowych po zakończeniu budowy ściany. Wysokość szklenia obu produktów to 3200-3600 mm, w zależności od typu szkła. Możliwe warianty wykończenia profili to anoda, kolory z palety RAL oraz palety ADEC w kolorze drewna i betonu.

 

Zarówno świetne parametry akustyczne, jak i stabilność oraz niezawodność konstrukcji MB-HarmonyOffice, zostały potwierdzone rzetelnymi badaniami przeprowadzonymi w laboratorium badawczym Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku oraz Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie.

Film promujący rozwiązanie: https://www.youtube.com/watch?v=V-_dCfG_QL4&t=10s

Opis systemu w ofercie Aluprof: MB-Harmony Office Systemy ścian wewnętrznych (aluprof.eu)

ŹRÓDŁO: Aluprof


Przeczytaj również:

MONTERIADA 2019 – pokazy dobrego montażu już w lutym!

Profesjonalne pokazy montażu wyrobów stolarki budowlanej, rozmowy z ekspertami i atrakcyjny konkurs to nie wszystko, co oferuje MONTERIADA 2019. Uczestnicy organizowanego przez Związek POiD wydarze…

Zapraszamy do udziału w 5. edycji MONTERIADY 2020

MONTERIADA to wydarzenie, które na stałe wpisało się w program Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu. Związek Polskie Okna i Drzwi zaprasza na prezentację programu 5. …

Dr. inż. Szymon Firląg w gronie jurorów POiD Building Awards 2021

W gronie jurorów konkursu #POiDBuildingAwards2021 nie mogło zabraknąć ekspertów z dziedziny budownictwa energooszczędnego. Zaproszenie do tej roli przyjął Dr. inż. Szymon Firląg. Adiunkt na…