Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Marka WICONA z nagrodą Budowlana Firma Roku i indywidualnym wyróżnieniem Osobowość Roku, dla Huberta Wiśniewskiego

Marka WICONA została uhonorowana nagrodą Budowlanej Firmy Roku, a dyrektor zarządzający marką Hubert Wiśniewski – Osobowością Roku prestiżowego plebiscytu Builder Awards.

Marka WICONA, będąca częścią globalnej firmy aluminiowej Hydro, od ponad 70 lat dostarcza know-how, inteligentne, zaawansowane technologicznie aluminiowe systemy budowlane i wszechstronną obsługę  architektów i specjalistów branży systemów aluminiowych. Od 2021 roku brand WICONA jest dedykowany na rynek polski. Działania marki na rynku polskim zostały zauważone i wyróżnione nagrodą Budowlana Firma Roku. Kapituła pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Leonarda Runkiewicza, przyznała również nagrodę indywidulaną Osobowość Roku dla Huberta Wiśniewskiego, dyrektora zarządzającego marką w Polsce.

Budowlana Firma Roku ze zrównoważoną misją

Systemy WICONA znalazły swoje zastosowanie w tysiącach obiektów, reprezentujących przykłady zrównoważonego budownictwa na całym świecie, tworząc nowe obszary miast przyszłości.

Podobnie jak inne marki grupy Hydro, opracowuje produkty z myślą o cyklu życia w obiegu zamkniętym, zgodnymi z zasadami filozofii Cradle-to-Cradle. Działa w kierunku stworzenia okien, drzwi i fasad w 100% nadających się do ponownego przetworzenia. Materiały i produkty obiegu zamkniętego mają certyfikaty EPD oraz spełniają międzynarodowe normy i regulacje, takie jak BREEAM, LEED, DNGB i inne podobne certyfikaty budowlane.

Fot. WICONA Polska

Nasza strategia Hydro 2025 stawia nas w czołówce branż, które mają znaczenie dla klimatu, gospodarki o obiegu zamkniętym, a co za tym idzie dla całego społeczeństwa. Posiadamy kompetencje i doświadczenie, aby nadal być liderem w dziedzinie niskoemisyjnego aluminium i energii odnawialnej. To jest nasz główny cel, ale chcemy działać jeszcze szerzej. Dlatego rozwijamy się w nowych obszarach, zwłaszcza tych gdzie możemy popularyzować zasady produkcji, eksploatacji oraz życia w myśl zrównoważonej teraźniejszości i przyszłości. Nagroda przyznana w plebiscycie Builder Awards jest dla nas ważnym impulsem do intensyfikacji działań i jeszcze większego zaangażowania w propagowanie rozwiązań, które realnie przekładają się na tworzenie zrównoważonego budownictwa i zrównoważonej przyszłości    – mówi Hubert Wiśniewski, Country Manager WICONA Polska.

Osobowość Roku

Sukcesy przedsiębiorstwa opierają się na procesach, za którymi stoją ludzie odpowiedzialni za ich planowanie, realizację i koordynację. Dlatego wśród nagród Builder Awards znajdują się również wyróżnienia indywidualne – Osobowość Roku. Nagradzane są osobiste i szczególne osiągnięcia wspierające sukcesy rynkowe firmy, dorobek zawodowy oraz osobista pozycja nagradzanych. Wyróżnienie jest również docenieniem dobrych praktyk, które zasługują na promocję w środowisku partnerów biznesowych, klientów oraz opinii publicznej. W tym roku za swoją działalność, nagrodę Osobowość Roku otrzymał przedstawiciel marki WICONA. Hubert Wiśniewski, bo o nim mowa, w ciągu ponad 20stu lat pracy w branży systemów aluminiowych zdobywał doświadczenie i szerokie kompetencje w zakresie zarządzania oraz rozwoju biznesu.

Fot. WICONA Polska

W roku 2012 związał się z grupą Hydro. Jako Regionalny Kierownik Sprzedaży przez kolejne lata tworzył struktury handlowe rozwijając sprzedaż marek należących do grupy w centralnej Polsce.  W 2018 roku objął stanowisko Dyrektora Handlowego marki WICONA, przejmując obowiązki realizacji strategii Grupy, wnosząc istotny wkład w ekspansję marki WICONA na rynku polskim. W tym czasie marka odnotowuje rok rocznie dwucyfrowe wzrosty sprzedaży w segmencie klientów inwestycyjnych. Od lipca 2021 pełni rolę Country Managera spółki Hydro Bulding Systems w Polsce i jest odpowiedzialny za sprzedaż marki WICONA i marki SAPA. Obecne wyzwania w roli dyrektora zarządzającego są związane z rozwojem sprzedaży marki WICONA w Polsce oraz napędzanie rentowności oraz wzmocnienia świadomości pozycji marki, jako lidera niskoemisyjnych rozwiązań dla budownictwa.  Chcę serdecznie podziękować za to wyjątkowe wyróżnienie. Osobiście jest ono zwieńczeniem mojej dziesięcioletniej już współpracy z grupą Hydro, ale nadrzędnie to nagroda, która jest odzwierciedleniem pracy całego zespołu, skoncentrowanego na określonych celach ale także wartościach. Wyznajemy bardzo ścisłe zasady współpracy z klientami, konkurentami, dostawcami, partnerami biznesowymi, organizacjami pozarządowymi, władzami i lokalnymi społecznościami. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze relacje ze wszystkimi naszymi interesariuszami były etyczne i transparentne. Staramy się demonstrować naszą uczciwość na każdym polu działalności poprzez: różnorodność i otwartość, dialog z lokalnymi społecznościami, dialog ze stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi oraz innymi interesariuszami instytucjonalnymi. Dziękuje, że praca całego zespołu, którego z dumą reprezentuję, została doceniona przez Kapitułę Builder Awards – podsumowuje Hubert Wiśniewski.

 

Budowlana Firma Roku to wyróżnienie przyznawane przez Redakcję, Radę Naukową i Programową miesięcznika Builder, firmom z branży budowlanej za dynamiczny rozwój i osiągniętą pozycję na rynku budowlanym oraz menadżerom tych firm za skuteczne zarządzanie i sukcesy rynkowe. Nagrody mają na celu wyłonienie wyróżniających się firm i osób działających na polskim rynku budowlanym, promocję tych firm i osób oraz upowszechnianie dobrych praktyk i relacji biznesowych w branży budowlanej.

 

ŹRÓDŁO: WICONA Polska

 

 

 

 

 

 

 


Przeczytaj również:

Przed nami fala upałów! Jakie osłony okienne wybrać do dużych przeszkleń?

Znakiem rozpoznawczym nowoczesnej architektury są duże przeszklenia, które pięknie prezentują się na tle elewacji, dodając bryle budynku lekkości i elegancji. W dodatku mają także wiele innych zale…

Dr. inż. Szymon Firląg w gronie jurorów POiD Building Awards 2021

W gronie jurorów konkursu #POiDBuildingAwards2021 nie mogło zabraknąć ekspertów z dziedziny budownictwa energooszczędnego. Zaproszenie do tej roli przyjął Dr. inż. Szymon Firląg. Adiunkt na…

Związek Polskie Okna i Drzwi patronem branżowym plebiscytu Budowlana Marka Roku 2023

Jakie marki cieszą się największym zaufaniem wykonawców? Na to pytanie odpowiedzą wyniki XIX edycji ogólnopolskiego badania Budowlana Marka Roku, organizowanego przez agencje badawczą  ASM – Resear…