Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Lokalny patriotyzm – czyli Budvar zaangażowany społecznie

Budvar – topowy producent stolarki okiennej i drzwiowej działający na rynku polskim oraz zagranicznym, który od 3 dekad wyposaża domy i mieszkania Europejczyków w doskonałej jakości energooszczędne okna, od wielu lat wspiera również lokalne inicjatywy. W ubiegły weekend, jako główny sponsor, stał za organizacją Dni Zduńskiej Woli – wydarzenia, które wróciło do miasta po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.  

 

Budvar głównym sponsorem Dni Zduńskiej Woli

Społeczna odpowiedzialność biznesu to ważna część naszej działalności – mówi Prezes firmy Budvar i jeden z jej właścicieli – Paweł Trzciński. I rzeczywiście tak jest. Marka od wielu lat działa w środowisku lokalnym i – angażując się finansowo oraz organizacyjnie – wspiera ważne dla miasta inicjatywy. Sam jestem zduńskowolaninem od urodzenia, nadal tu mieszkam i moje serce oddałem miastu. Pomagając, mam wewnętrzne poczucie spełnienia i cieszę się, że jako firma, zakorzeniona w Zduńskiej Woli, która wyrosła w społeczności lokalnej i zatrudnia mieszkańców miasta i okolic, możemy dokładać swoją cegiełkę i przyczyniać się do organizacji wyjątkowych wydarzeń – dodaje Paweł Trzciński.

W tegorocznych dniach Zduńskiej Woli uczestniczyło kilkanaście tysięcy osób, dla których zorganizowano koncerty takich zespołów jak Kult, Organek, Dezerter i Ignite. Ale nie tylko fani dobrej muzyki mogli znaleźć coś dla siebie. Miłośnicy motocykli integrowali się podczas specjalnego Pikniku motocyklowego, a dzieci mogły dać upust rozpierającej je energii w strefie zabaw, albo odpocząć w specjalnie przygotowanej i wyciszonej strefie relaksu.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Współorganizacja Dni Zduńskiej Woli to nie jedyne wsparcie, jakie firma oferuje miastu oraz jego mieszkańcom. W duchu idei społecznej odpowiedzialności biznesu, która przyświeca właścicielom firmy od początku jej istnienia, na przestrzeni kilku ostatnich lat powiatowe szpitale oraz ośrodki kultury zostały doposażone w sprzęt medyczny ratujący zdrowie i życie mieszkańców (m.in. aparaty USG, respiratory czy mammografy), zorganizowane zostały także akcje profilaktyczne wśród mieszkańców miasta, mające na celu wykrycie raka piersi czy nosicielstwo wirusa HCV, odpowiedzialnego za rozwój wirusowego zapalenia wątroby (WZW) typu C.

Ochrona środowiska oraz profilaktyka zdrowia są ważnymi obszarami naszego działania CSR, mimo, że na co dzień reprezentujemy zupełnie inną branżę. Wielokrotnie włączaliśmy się w akcje prozdrowotne i działania społeczne, m.in. wpieramy lokalny klub Amazonek, czyli kobiet po mastektomii – mówi Paweł Trzciński.

Każdego roku Budvar zaznacza również swoją obecność podczas pikniku ekologicznego ,,Piknik Eko: najbardziej eko jest lokalnie!”. W tegorocznej wiosennej edycji zaproszono najmłodszych mieszkańców miasta na warsztaty ekologiczne, bo jak mówi sam Prezes – To doskonała inwestycja w przyszłe kadry.

ŹRÓDŁO: BUDVAR

 

 

 

 

 

 


Przeczytaj również:

FENSTERBAU FRONTALE 2020 w Norymberdze zostały  przełożone!

Ważna informacja dla wystawców i zwiedzających, którzy mieli wziąć udział w organizowanych w dniach 18-21 marca 2020 r. w Norymberdze, targach Fensterbau Frontale. Zgodnie z oficjalną informacją or…

Związek Polskie Okna i Drzwi w mediach społecznościowych

Jesteśmy wszędzie tam gdzie branża. Dlatego zapraszamy do naszych mediów społecznościowych. LinkedIn Zapraszamy do obserwowania naszego profilu na LinkedIn. Znajdują się na nim: aktualne informacje…

Okna, drzwi, fasady, automatyka domowa i smart home w konkursie POiD Building Awards 2021

Rok 2021 jest szczególny dla Związku POiD. Organizacja obchodzi jubileusz 25lecia działalności w branży stolarki otworowej. Jubileusz to nie tylko okazja do świętowania ale także do inicjowania now…