Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

KRISPOL dołącza do grona „Przyjaciół UNICEF”

Na osobach tworzących biznes spoczywa odpowiedzialność na wielu płaszczyznach – za pracowników, Partnerów Handlowych, satysfakcję i bezpieczeństwo inwestorów. Idąc krok dalej KRISPOL podjął współpracę z organizacją pomocową UNICEF Polska, aby nieść realną pomoc dzieciom. Przystępując do grona „Przyjaciół UNICEF” firma wzmacnia swoją strategię na 2022 rok o kolejne wartości społeczne. Obie strony liczą na wzajemną inspirację, szerszy zakres działania oraz większy dostęp do zasobów i rozwiązań pomocowych.

 

Łącząc siły osiągniemy więcej

UNICEF Polska współpracuje z firmami z wielu sektorów gospodarki. Każda z nich w unikalny sposób łączy swoją misję, wiedzę, doświadczenie i entuzjazm z niesieniem pomocy dzieciom na całym świecie. Wśród tego grona nie mogło zabraknąć firmy KRISPOL.

Los potrzebujących dzieci nigdy nie był nam obojętny. Jako firma odpowiedzialna społecznie chcemy dzielić się dobrem i realnie zmieniać ich życie na lepsze. To nasz moralny obowiązek, szczególnie w dzisiejszych trudnych i niepewnych czasach, kiedy poczucie bezpieczeństwa, wolność, prawo do rozwoju, a także troska o potrzeby dzieci są często zaniedbywane. Powinniśmy pamiętać, że świat, jaki pokażemy dzieciom, będzie światem, który odzwierciedlą w przyszłości. Wierzymy, że każde dziecko – niezależnie od miejsca, w jakim żyje, ma prawo do pełnej ochrony, opieki medycznej i edukacji, która jest swoistym oknem na świat. Mam nadzieję, że nasze wsparcie przyczyni się do poprawienia losu najmłodszych oraz zainspiruje inne firmy do podjęcia podobnych działań – komentuje Prezes KRISPOL Sp. z o.o. Karol Krysiński.

 Współpraca firm z organizacją pomocową taką jak UNICEF to przede wszystkim realna pomoc dla dzieci, ale także wzajemna inspiracja, szerszy zakres działania oraz większy dostęp do zasobów i rozwiązań. Przystępując do grona firm wspierających naszą organizację, KRISPOL uzupełnia swoją podstawową misję o elementy i wartości społeczne – mówi Renata Bem, Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska.

Partnerstwo z organizacjami takimi jak UNICEF daje możliwość ratowania życia najmłodszych w krajach najbardziej potrzebujących wsparcia. Łącząc siły łatwiej jest zapewnić dzieciom możliwość rozwinięcia ich potencjału i dać im szansę na lepszą, bezpieczną przyszłość.

Fot. UNICEF Polska 2021

Przyjaźń zmieniająca życie dzieci

UNICEF szacuje, że co czwarte dziecko na świecie potrzebuje pomocy humanitarnej lub długofalowej. W ostatnim czasie sytuację znacznie pogorszyła pandemia COVID-19, która wywołała efekt domina, dramatycznie wpływając na zdrowie, życie i dobrostan dzieci. Skutki koronawirusa najbardziej dotykają najmłodszych w krajach ubogich i ogarniętych wojną.

Niezwykle istotnym elementem pomocy niesionej przez UNICEF dzieciom poszkodowanym w kryzysach humanitarnych jest wsparcie psychologiczne dzieci doświadczonych przez wojnę, przemoc, skrajne ubóstwo i klęski żywiołowe. Tylko w ubiegłym roku, poprzez szereg interwencji, organizacja objęła wsparciem psychologicznym 47,2 mln dzieci i ich opiekunów w Syrii, Jemenie czy Haiti. Środki przekazane przez KRISPOL zostaną także przeznaczone na sfinansowanie realizowanych przez organizację programów wsparcia psychologicznego dzieci.

 Nie dajmy sobie wmówić, że nie mamy na nic wpływu. To mit. W naszych rękach leży życie bardzo konkretnego małego człowieka, który może nie mieć jutra, jeśli dzisiaj nie weźmiemy się do pracy. Zapewnienie bezpiecznego i beztroskiego dzieciństwa pozwala dzieciom patrzeć na świat z ufnością i pewnie wchodzić w dorosłe życie. Szczery uśmiech dziecka to dla nas największa nagroda, jaka może nas spotkać! – podsumowuje Prezes KRISPOL Sp. z o.o. Karol Krysiński.

 

ŹRODŁO: KRISPOL


Przeczytaj również:

Ciepły montaż dużych okien

Duże okna to mnóstwo zalet – dopływ naturalnego światła do wnętrz, rozległy widok na najbliższą okolicę, wrażenie otwartej przestrzeni i piękny wygląd domu. Ze względu na swój ciężar i gabaryty, są…

XI Kongres Stolarki Polskiej już za 5 dni!

Eventy digitalowe mogą być równie, a nawet bardziej fascynujące jak te realizowane w świecie realnym? Zdecydowanie! Już za parę dni będzie można się o tym przekonać, uczestnicząc 15 czerwca br. w X…

Witamy wśród firm członkowskich POiD

Mamy przyjemność poinformować o przyjęciu w poczet firm członkowskich Związku POiD firmę EDISON S.A. Firma już od 25 lat świadczy usługi wymiany elektronicznej danych (EDI), zapewniając pełną cyfry…