Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Kolejne szkolenia w ramach grupy „Porozmawiajmy o DOBRY MONTAŻU”

Kolejne firma członkowska POiD angażuje się w działania grupy „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU”, która funkcjonuje jako jedna z inicjatyw kampanii „DOBRY MONTAŻ”, organizowanej przez Związek POiD.

Firma PORTA przygotowała m.in. cykl filmów instruktażowych o zasadach instalacji drzwi wewnątrzklatkowych w oparciu o wybrane pomysły uczniów, zgłoszone przez nich podczas specjalnego konkursu.

Dzięki grupie „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU” uczniowie szkół branżowych mogą zdobywać przydatne informacje związane z prawidłową instalacją stolarki budowlanej za pomocą social mediów, czyli w sposób nowoczesny, dostosowany do aktualnej sytuacji. Czas spędzony poza murami szkoły może być bardzo owocny, zwłaszcza jeśli swoją wiedzą dzielą się eksperci – w tej roli występują Partnerzy oraz Ambasadorzy kampanii „DOBRY MONTAŻ”. Społeczność „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU” liczy już dziś niemal 100 członków, a opiera się o interakcję online – uczniowie w czasie rzeczywistym mogą uzyskiwać odpowiedzi na interesujące ich pytania, korzystać z filmowej bazy wiedzy i zaplanowanych szkoleń live.

Firma PORTA, korzystając ze swoich doświadczeń w ramach Akademii DOBREGO MONTAŻU PORTA, przygotowała dla uczestników grupy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Uczniowie wysyłali nurtujące ich pytania, zagadnienia czy problemy dotyczące montażu drzwi wewnątrzlokalowych. Na tej podstawie zrealizowane zostały aż 3 ciekawe filmy (a twórców pomysłów za nie nagrodzeni), w tym m.in. o narzędziach używanych do montażu tego typu produktów czy prawidłowym pomiarze otworu montażowego. Następnym konkursowym wyzwaniem PORTA dla młodzieży jest stworzenie prostego STORYBOARDU – graficznej instrukcji montażu drzwi wewnątrzlokalowych. Na podstawie wybranej instrukcji ekspert firmy zamontuje produkt w czasie rzeczywistym.

W czerwcu przewidziane są kolejne aktywności na grupie „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU” – zapraszamy do śledzenia informacji na ten temat.

 


Przeczytaj również:

Nowa odsłona portalu Trade.gov.pl

Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje, że została uruchomiona nowa odsłona portalu Trade.gov.pl. Poprzednia wersja portalu z utworzonymi profilami użytkowników będzie dostępna tylko do 27 li…

MONTERIADA 2019 – spotkanie organizacyjne

Najnowsza odsłona MONTERIADY zbliża się dużymi krokami. Dlatego też, w dniu 25 października 2018 roku w Warszawie odbędzie się spotkanie organizacyjne poświęcone temu wydarzeniu. Do udziału w spotk…

Jak wymienić drzwi zewnętrzne?

Drzwi wejściowe są obowiązkowym elementem projektu każdego budynku – oddzielają nas od świata zewnętrznego i wyznaczają granicę prywatności. Przez ich próg przechodzimy kilka razy dziennie, witamy …