Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Klimat dawnych lat – Jazz Loft Apartments w systemach ALUPROF

Kryteria tego, co uważamy za piękne, zmieniają się w czasie. Jedno, co wiemy, to że „stare jest piękne”, nawet jeśli ich budowniczym przyświecały inne cele niż uatrakcyjnienie okolicy. Dziś obiekty, które kiedyś miały być tylko użyteczne, są uważane za efektowne i modne, bo ich pierwotna funkcja się zmieniła. Stare fabryki stają się apartamentowcami, a opuszczone magazyny – modną przestrzenią biurową. A słowo „loft” synonimem tego, co modne, piękne, warte inwestycji.

Lofty pod ochroną

Renowacja to doskonały sposób na przywrócenie starym budynkom ich dawnego blasku, a często także nadanie im nowych, zupełnie nieoczywistych funkcji. Trendem, który obserwujemy w ostatnich latach, jest chociażby zamiana dawnych obiektów przemysłowych w nowoczesne i przestrzenne mieszkania o bardzo wysokim standardzie. Warto jednak zauważyć, że dawne fabryki to często obiekty zabytkowe, których renowacja wymaga współpracy z konserwatorami. Wiele obiektów zabytkowych charakteryzuje się dużymi przeszkleniami, gdzie konieczne jest dobranie odpowiedniego rozwiązania, które nie tylko pozwoli zachować historyczny charakter budynku, ale również zapewni całkiem współczesne, doskonałe parametry termiczne.

Klimat dawnych lat

Na przykładzie loftu na bazie dawnego budapesztańskiego młyna, widać jak świetnie w loftowy charakter wpasowują się okna aluminiowe, które łączą tradycyjny wygląd ze współczesnymi parametrami. Zastosowane w projekcie Jazz Loft Apartments systemy MB-70 i MB-86 SI firmy ALUPROF cechują się bardzo dobrymi właściwościami. Są ciche i ciepłe ze względu na aluminiowe ramy wypełnione izolatorem oraz wielokomorowe pakiety szybowe, w których zastosowano nowoczesne technologie uszczelniające. Ponadto system MB-86 SI posiada szereg profili ościeżnic, skrzydeł, przewiązek, słupków wzmocnionych oraz kątowych, które dają dużą swobodę w projektowaniu zabudowy i ograniczają do minimum konieczność stosowania dodatkowych wzmocnień, tak częstych w przypadku okien i witryn o dużych gabarytach.

Zastosowanie stolarki aluminiowej w projekcie Jazz Loft Apartments pozwoliło na doskonałe połączenie tradycji z nowoczesnością. Przy tym okna zostały polakierowane na ciemny, strukturalny kolor, co poza nowoczesnym designem może przypominać tradycyjne, stalowe okna przemysłowe.

Panoramiczne przeszklenia

Głównym celem rewitalizacji budapesztańskiego młyna z 1800 roku było zachowanie charakterystycznych elementów elewacji przy równoczesnym zapewnieniu komfortu użytkowania dzięki zastosowaniu najlepszych współczesnych materiałów. Oczekiwania projektantów w tym zakresie zostały w pełni spełnione także dzięki zastosowaniu systemu drzwi podnoszono-przesuwnych MB-77HS HI, który cechuje się bardzo dobrymi parametrami termicznymi. Otwarcie przestrzeni mieszkalnych na wewnętrzny ogród za pomocą panoramicznych przeszkleń zapewniło nieskrępowany kontakt z otoczeniem oraz pozwoliło na doświetlenie loftowych wnętrz.

Duże przeszklenia są także ważnym elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Tworzą atmosferę komfortu, ciepła i bezpieczeństwa, co nie tylko ułatwia relaks, ale i poprawia samopoczucie mieszkańców. Drzwi tarasowe, aby były funkcjonalne i estetyczne, wymagają konstrukcji z materiałów najwyższej jakości oraz spełnienia wyśrubowanych norm technicznych. Przykładem tego połączenia jest z pewnością system MB-77HS. Oprócz funkcjonalności, wygody i estetyki, cechuje go także energooszczędność. Budowa profilu systemu MB-77HS pozwala na wykonanie ekskluzywnych drzwi o dużych gabarytach, wypełnionych szkłem jedno- lub wielokomorowym, a zastosowane materiały i rozwiązania techniczne ułatwiają osiągnięcie wysokiego stopnia ochrony cieplnej i akustycznej.

Stosowane w tym systemie przekładki termiczne oraz dodatkowe akcesoria i wkłady izolacyjne sprawiają, że system może pochwalić się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi. Specjalny kształt uszczelek przymykowych i przyszybowych oraz odpowiednie okucia zapewniają wysoką odporność na przenikanie przez drzwi wody i powietrza – mówi Bożena Ryszka, dyrektor marketingu i PR w ALUPROF SA.

Budapesztański projekt Jazz Loft Apartments dzięki połączeniu XIX-wiecznej estetyki ze współczesnymi technologiami został jednym z najbardziej luksusowych i komfortowych obiektów mieszkalnych w stolicy Węgier. Dzięki innowacyjnym systemom firmy Aluprof budapesztański młyn otrzymał drugie życie, zapewniając mieszkańcom ciszę, ciepło, komfort i bezpieczeństwo.

ŹRÓDŁO: Oknonet.pl


Przeczytaj również:

Szkolenie Związku POiD dla zespołów serwisowo-montażowych stolarki budowlanej

Związek Polskie Okna i Drzwi jako organizator, zaprasza do udziału w szkoleniu pt. „ Prawidłowe zasady montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Naprawa i renowacja stolarki budowlanej”, które odbędzi…

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju Patronem Honorowym IX Kongresu Stolarki Polskiej

Mamy zaszczyt poinformować, że Patronat Honorowy nad IX Kongresem Stolarki Polskiej objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Patronat Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju to wyróżnienie podkreślając…

Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE Poznań, 21-22.09.2023

Jak polskie i zagraniczne firmy mogą uczestniczyć w odbudowie Ukrainy – nad tym zagadnieniem debatować będą uczestnicy nadchodzącego Kongresu Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE. Wydarzenie odbędzie się…