Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Klimas Wkręt-met z potrójną nagrodą Kreatora Budownictwa 2022

Komplet nagród w tegorocznej edycji konkursu Kreatora Budownictwa zgarnął Klimas Wkręt-met. Lider produkcji technik zamocowań został doceniony i nagrodzony w kategoriach: ”Firma”, oraz  „Produkt i Innowacja” za niezawodne kotwy mechaniczne.  Indywidualna nagroda pod hasłem „Osobowość” trafiła natomiast do rąk Pawła Klimasa.

Kapituła plebiscytu Kreator Budownictwa, przyznała wyróżnienia już po raz dwunasty. Aż trzy nagrody dla Klimas Wkręt-met, są niewątpliwie odzwierciedleniem rozwoju firmy zarówno w obszarach zarządzania, poprzez kulturę organizacyjną, aż po technologię i produkcję. Podczas finałowej gali, która odbyła się 17 listopada w Pałacyku Otrębusy pod Warszawą, firmę Klimas Wkręt-met reprezentowała Joanna Klimas-Leśniak, członkini Zarządu.

#GoGlobal
Nagroda w kategorii „Firma”, to podsumowanie i docenienie efektów wdrażania i realizacji strategii Klimas Go Global.  W ciągu pięciu ostatnich lat firma dynamicznie zwiększa swoją eksportową stronę działalności, która obecnie stanowi znaczący wzrost całkowitego przychodu z eksportu do Europy i Azji. Tak ukierunkowana polityka zawsze wiąże się z transformacjami systemów i procesów, które nie tylko mają na celu usprawnienie produkcji i sprzedaży, ale także sprostania oczekiwaniom każdego rynku poprzez dostosowanie narzędzi i rozwiązań. Taka polityka doprowadziła firmę do zwiększenia produkcji, co pozwala producentowi wkraczać na kolejne rynki, zapewniając wysokiej jakości zamocowania dla budownictwa. Firma swoją działalność opiera na relacjach, których wzorce czerpie z wartości firmy rodzinnej. Za sukcesem przedsiębiorstwa stoi zespół ekspertów, dbających o zrównoważony rozwój firmy na rynku krajowym i zagranicznym. Dostrzegła to Kapituła, zgromadzona wokół Izby Inżynierów Budownictwa, przyznając nagrodę indywidualną „Osobowość” Pawłowi Klimasowi, dyrektorowi ds. rozwoju oraz członkowi Zarządu Klimas Wkręt-met.

Ludzie mocni na pokolenia

Paweł Klimas z firmą związany jest od urodzenia, a zawodowo wspiera rozwój rodzinnego biznesu od ponad 14 lat. Wieloletnie doświadczenie oraz praca w różnych obszarach działalności firmy pozwoliły mu zrozumieć specyfikę każdego z działów od środka. Przekłada się to na jego szeroką wiedzę w obszarach sprzedażowych, produkcyjnych, zakupowych i logistycznych. Wśród współpracowników i partnerów biznesowych ceniony za szczerość oraz otwartość w relacjach biznesowych. – Sukcesy odnoszone przez firmę są efektem pracy całej organizacji, a azymutami, które wyznaczają kierunki działalności przedsiębiorstwa, są wartości rodzinne – podkreśla laureat.

Niezawodne zamocowania dla budownictwa

Pulę nagród Kreatora Budownictwa dla firmy Klimas Wkręt-met zamyka kategoria „Produkt i Innowacja”, która została przyznana za kotwy mechaniczne,  czyli profesjonalne rozwiązania do najmocniejszych  połączeń konstrukcyjnych. To grupa produktów, których cechy są doceniane zarówno w budownictwie indywidualnym, jak i inwestycyjnym. W porównaniu z zamocowaniami lekkimi, kotwy cechuje dużo większa wytrzymałość, dlatego znajdują zastosowanie w montażu, gdzie w grę wchodzą duże i bardzo duże obciążenia. Jedną z zalet kotew mechanicznych jest fakt, że są one rozwiązaniem ekonomicznym. Ponadto firma oferuje pełne wsparcie techniczne, a także dedykowane narzędzie do obliczeń zamocowań. Jest to program Klimas Wkręt-met DesignFiX, którego zadaniem jest maksymalne wsparcie projektantów, inżynierów i wykonawców w projektowaniu zgodnym z wymaganiami inwestycji. Kotwy mechaniczne Klimas Wkręt-met wytwarzane są w polskich zakładach producenta i posiada Europejską Ocenę Techniczną.

Fot. Klimas Wkręt-met

Plebiscyt Kreator Budownictwa odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Partnerem głównym projektu było Województwo Podlaskie. Partnerem biznesowym została Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA oraz Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest Park. Miano partnera projektu  miał również serwis pracuj.pl.

https://www.wkret-met.com

ŹRÓDŁO: Klimas Wkręt-met


Przeczytaj również:

MONTERIADA 2020 nabiera tempa!

Ruszyły przygotowania do 5 edycji MONTERIADY, która już na stałe wpisała się w harmonogram wydarzeń w czasie Targów Budownictwa i Architektury BUDMA. W czwartek, 14 listopada br. odbyło się spotkan…

Spotkanie Rady Związku POiD

Zarząd Związku POiD wyznaczył termin posiedzenia  Rady Związku POiD  dzień na 16.12.2021r. o godz. 11:00, spotkanie odbędzie się  16 grudnia 2021r. w Hotelu Lord**** w Warszawie, Aleja Krakowska 21…

Trwają zapisy na szkolenie „Mistrz Budownictwa Pasywnego”

Ruszył nabór do specjalnej edycji Międzynarodowego Programu Szkoleniowego, organizowanego przez Akademię Zdrowego Budownictwa pt. „Mistrz Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego”, nad którym Patr…