Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Klimas Wkręt-met rozwija sprzedaż we Francji

Klimas Wkręt-met w 2020 r. obchodził 30-lecie działalności. Jubileusz przypadł na czas jednego z największych światowych kryzysów, jednak w żaden sposób nie zmienił planów właścicieli firmy związanych z jej rozwojem, których filarem jest ekspansja eksportowa. Już dziś firma eksportuje swoje produkty do ponad 60 krajów poprzez różne modele dystrybucji. Producent otwiera kolejny punkt u naszych południowych sąsiadów w czeskiej Pradze, ale prężnie działa m. in. w Australii czy Senegalu. Marka cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Indiach, gdzie działa już 9 punktów dystrybucji z silnymi zespołami handlowymi w takich miastach jak Pune czy na cejlońskiej Sri Lance.

Francja na celowniku

Paweł Klimas, dyrektor ds. rozwoju biznesu, członek zarządu w Klimas Wkręt-met

Azjatycka ekspansja to jeden z sukcesów, który firma przekuwa na kolejne etapy strategii rozwoju sprzedaży eksportowej. Tym razem na celowniku znajduje się Francja, gdzie firma otwiera swoje przedstawicielstwo. Biorąc pod uwagę gospodarkę i zagraniczne inwestycje rodzimych firm,  Francja należy dziś do jednych z najpotężniejszych państw na świecie – mówi Paweł Klimas, dyrektor ds. rozwoju biznesu, członek zarządu w Klimas Wkręt-met . Dla nas to bardzo dobry rynek z wielu względów. Trwająca renowacja i termomodenizacja obiektów napędza zapotrzebowanie na akcesoria montażowe, których w naszej ofercie nie brakuje. Poza tym ważne z punktu widzenia eksporterów z Polski jest fakt, że kraj nad Sekwaną posiada znakomitą infrastrukturę transportową. W aspekcie politycznym Francja jest założycielem Unii Europejskiej oraz członkiem NATO. Zatem kraj bardzo stabilny – dodaje Paweł Klimas.

Nie tylko produkt

Jak podkreśla Paweł Klimas Firma Klimas mimo postępującej cyfryzacji i digitalizacji w biznesie, konieczna jest obecność na poszczególnych rynkach. Pewne kwestie kulturowe, biznesowe, czy logistyczne muszą odbywać się na miejscu, w kraju gdzie jest klient. Ekspansja przy prowadzeniu rynku zdalnie oczywiście może się udać, ale jeśli oczekujemy szybkich efektów, a rynki wymagają wysokiej jakości obsługi musimy tam być, w innym przypadku wiele może się nie udać, a pierwszego wrażenia nie da się zrobić drugi raz – wyjaśnia Paweł Klimas.

Docelowo we francuskim oddziale Klimas w Poitiers na zachodzie kraju pracuje siedmiu handlowców, realizujących zadania z zakresu sprzedaży i wsparcia technicznego na lokalnym rynku. Producent mocno wchodzi na rynek z takimi rozwiązaniami jak systemy zamocowań termoizolacji ścian, systemy zamocowań lekkiej obudowy. Ponieważ Francuzi coraz częściej wybierają domy szkieletowe lub z prefabrykatów znaczącą rolę w ofercie odgrywają  wkręty i łączniki do konstrukcji drewnianych.

Przypomnijmy, że Klimas Wkręt-met już od końca lat 90. rozpoczął samodzielny eksport swoich produktów, najpierw do Rosji i krajów wschodnioeuropejskich, a następnie do Europy Południowej i Zachodniej. Dobre, długofalowe relacje, wypracowane na zagranicznych targach, a także dostosowanie produkcji do międzynarodowych wymogów technicznych spowodowały, że dziś producent śmiało decyduje się na kolejne, bardziej stanowcze kroki rozwoju swojej działalności.

ŻRÓDŁO: Klimas Wkręt-met

www.wkret-met.pl


Przeczytaj również:

Odpowiedź Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii w sprawie Warunków Technicznych 2021

Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii chce w tym roku rozpocząć przygotowania reformy obszaru efektywności energetycznej budynków. Tak wynika z odpowiedzi podsekretarz stanu Anny Korneckiej na w…

Związek Polskie Okna i Drzwi patronem branżowym plebiscytu Budowlana Marka Roku 2024

Jakie marki budowlane zyskają renomę fachowców w 2024 roku? Trwa badanie rynkowe, ranking zostanie ogłoszony w czerwcu! Fachowcy z całej Polski wskazują najlepsze marki już po raz 20. Lider badań r…

Związek Polskie Okna i Drzwi Partnerem I Kongresu Edukacji Budowlanej

W dniach od 5 do 8 października w Hotelu Activia w Muszynie odbędzie się I Kongres Edukacji Budowlanej, którego Partnerem jest Związek Polskie Okna i Drzwi. Wydarzenie organizowane jest przez nowos…