Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Klimas Wkręt-met pomaga budować „Dom poza domem w czasie choroby dziecka” w Warszawie

Fundacja Ronalda McDonalda realizuje budowę kolejnego domu dla rodzin małych pacjentów, przebywających pod opieką szpitala pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Marka Klimas Wkręt-met zaangażowała się w ten projekt, wspierając go finansowo, podobnie jak w czasie budowy pierwszego domu przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie Prokocimiu.

Pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda dla rodzin długo hospitalizowanych dzieci powstał w 2015 roku przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Pełni on rolę bezpłatnego hotelu dla rodziców, rodzeństwa dzieci, które pochodzą z miejsc najbardziej oddalonych od szpitala i tych, które w szpitalu przebywają najczęściej lub najdłużej. Misją Fundacji jest stworzenie warunków najbardziej zbliżonych do tych, które są w domu, aby rodzina mogła przejść razem przez czas leczenia dziecka.

Pierwszy Dom Ronalda McDonalda w Krakowie, w ciągu  pięciu lat zapewnił zakwaterowanie 409 rodzinom, co oznacza blisko 45 000 noclegów w najbliższym sąsiedztwie szpitala, w spokoju, cieple, komforcie, w warunkach, które zaprojektowano tak, by dawały poczucie bezpieczeństwa. Kolejny Dom będzie mieć o 5 apartamentów więcej, by móc zwiększyć pomoc. Długie pobyty z dzieckiem w Szpitalu Pediatrycznym WUM to codzienność, bo do tego szpitala przyjeżdżają rodzice z całej Polski i po najbardziej specjalistyczną pomoc.

Archiwum Fundacji, Michał Teperek, Dział Fotomedyczny WUM

Przyjaciele i partnerzy Fundacji, do których od początku programu Domów Ronalda McDonalda w Polsce należy Wkręt-met, zmieniają razem z nami standardy medycyny pediatrycznej. Tworząc Domy tworzymy razem warunki, by w walce o zdrowie dziecka nie tracić z pola widzenia całej rodziny i jej emocji. Dom to rezultat partnerstw i współpracy, które ratują rodzinom świat, gdy trzeba znaleźć w sobie siłę i skupić się tylko na zdrowiu maluszka – mówi, w imieniu Fundacji, Katarzyna Nowakowska, Dyrektor Wykonawcza i Wiceprezes Zarządu. Dziękujemy i z dumą myślimy o tym, jak wiele razem robimy.

Dom, położony tuż obok wejścia do szpitala, zapewni pokoje dla rodziców, ale rodzina to także rodzeństwo, babcia czy ukochana ciocia. Wspólna kuchnię a bawialnia, pralnia, a także, dzięki inicjatywie i pomocy WUM strefa o funkcji przedszkola – WUMIK, pozwoli zmniejszyć poczucie stresu związanego z oddaleniem od własnego domu. Zakończenie budowy zaplanowano na koniec roku 2020.

Klimas Wkręt-met jest firmą rodzinną. Założona 30 lat temu przez Joannę i Wojciecha Klimasów zdobyła pozycję lidera branży technik zamocowań w Europie Środkowej. Rodzinny charakter przedsiębiorstwa przekłada się również na jego społeczne zaangażowanie, zarówno w środowisku lokalnym jak również w skali międzynarodowej. Firma od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz wiele inicjatyw charytatywnych i społecznych.


Przeczytaj również:

Klimas Wkręt-met świetnym przykładem zaangażowania społecznego

Firma Klimas Wkręt-met, polski producent wkrętów i zamocowań, znany nie tylko z wysokiej jakości swoich produktów, ale także z zaangażowania społecznego, ostatnio dołączył do projektu Kalendarz Gwi…

Złote Medale BUDMA 2023 przyznane!

Produkty nagrodzone Złotym Medalem targów BUDMA 2023 to innowacje warte uwagi! Do konkursu rocznie przystępuje około 500 produktów, jednak do kolejnego etapu przechodzą tylko te z pozytywną oceną j…