Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Klimas Wkręt-Met partnerem głównym XII Kongresu Stolarki Polskiej 2022

Branża stolarki budowlanej odlicza dni do Kongresu Stolarki Polskiej – najważniejszego w tym segmencie budownictwa wydarzenia, organizowanego przez Związek Polskie Okna i Drzwi. Firma Klimas Wkręt-met, która od lat wspiera inicjatywy Związku, w tym roku objęła rolę partnera głównego Kongresu.

W ciągu dwóch dekad branża stolarki budowlanej wypracowała silną pozycję nie tylko w Polsce ale również na rynkach międzynarodowych. Według badań przeprowadzonych przez ASM Research Solutions Strategy na zlecenie POiD, Polska jest na czwartym miejscu (po Niemczech, Francji i Włoszech) pod względem produkcji. Tylko w samym 2020 roku nasz kraj wyprodukował okna i drzwi za ponad 4,2 mld Euro. W 2021 wyeksportowaliśmy okna i drzwi za blisko 3 mld Euro, tym samym utrzymując nieprzerwanie od 2015 roku pozycje lidera eksportu wśród krajów europejskich. Dobra passa trwa mimo przeciwności, które niosły za sobą pandemia, a następnie wojna za naszą wschodnia granicą.  Branża „nie osiada na laurach”. W ramach działalności Związku POiD rozwija kolejne projekty, których celem jest inspirowanie, współdziałanie i tworzenie warunków na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jedną z inicjatyw integrujących branżę jest Kongres Stolarki Polskiej, której partnerem głównym jest firma Klimas Wkręt-met.

Kongres Stolarki Polskiej nie jest zwykłym spotkaniem branżowym. Od lat w czasie tego wydarzenia poruszane są najbardziej palące zagadnienia, omawiane przez wybitnych ekspertów. Jako dostawca technik zamocowań zarówno do produkcji jak i montażu okien, bram i drzwi, czujemy się mocno związani z segmentem stolarki otworowej, dlatego chętnie angażujemy się w inicjatywy, które integrują środowisko. Kongres od lat dostarcza ogromną dawkę wiedzy, odpowiada na palące pytania związane z sytuacją rynkową i pełni funkcje tak bardzo istotnej w biznesie platformy networkingowej – mówi Artur Michalak, product manager w Klimas Wkręt-met.

To co najważniejsze dla branży

Co roku w czasie Kongresu poruszane są najważniejsze zagadnienia, które mają bezpośrednie przełożenie na funkcjonowanie przedsiębiorstw. W tym roku, ze względu na aktualne wydarzenia program nawiązuje do kryzysu wywołanego pandemią oraz agresją Rosji na Ukrainę. Znakomici eksperci omówią szanse i zagrożenia  dla branży stolarki otworowej w dobie kryzysu i związanych z nim przemian politycznych, ekonomicznych i społecznych. Będą wskazywać rozwiązania w oparciu o Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ, które na chwilę obecną stanowią najbardziej uniwersalną mapę drogową dla każdego sektora gospodarki.  Program tegorocznego Kongresu został opracowany zgodnie z aktualną sytuacją, dotykając kwestii niestabilności czy ograniczonych zasobów. Ale to nie jedyny powód, dla którego jest on nam wyjątkowo bliski. Jako firma produkcyjna prowadzimy ciągłe procesy, mające na celu zrównoważony rozwój naszego przedsiębiorstwa. Mamy świadomość, że aby przedsiębiorstwo mogło się rozwijać, bez problemu prosperować na rynku i zdobywać nowych klientów, musi uwzględniać związek między działaniami firmy, a jej wpływem na otoczenie. Liczymy, że Kongres będzie dla nas źródłem inspiracji – dodaje Artur Michalak. 

Klimas Wkręt-met dla branży stolarki

Firma Klimas Wkręt-met posiada w swojej ofercie zamocowania budowlane, dedykowane różnym branżom. Kategoryzacja łączników sprawia, że zarówno producenci, jak i wykonawcy z łatwością odnajdują produkty spełniające ich oczekiwania. Produkty marki Klimas są z powodzeniem stosowane do produkcji okien, drzwi i bram przez największych producentów w tej branży. Są również doceniane za swoją trwałość, a także kompleksowość przez montażystów. Wkręty wykorzystywane do produkcji i montażu okien oraz drzwi muszą spełniać szereg norm technicznych, które decydują o użyteczności zamocowania. Dlatego jednym z najważniejszych elementów niezbędnych do powstania idealnych wkrętów jest dostosowywanie produktów do potrzeb rynku. Podczas produkcji naszych zamocowań niezwykle istotna pozostaje wymiana wiedzy z producentami. W wyniku takiej kooperacji oraz na drodze niezliczonych testów i kontroli jakości na każdym etapie produkcji, możliwe jest stworzenie zamocowań w pełni dopasowanych do współczesnego rynku, a także indywidualnych potrzeb producentów. Z naszych wyrobów korzystają najwięksi polscy producenci stolarki budowlanej. W czasie Kongresu, 26 maja, w  DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw, będziemy mieli okazję na spotkanie i kuluarowe rozmowy z naszymi klientami, co zawsze znajduje swoje odzwierciedlenie w utrwalaniu relacji i rozwoju dalszej współpracy – podsumowuje Artur Michalak.

Tegoroczny XII Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się 26 maja w  DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw. W prezentacjach oraz dyskusjach panelowych wezmą udział uznani eksperci, m.in. prof. Witold Orłowski (PwC), prof. Waldemar Rogowski (BIK), Dariusz Kryczka i Tomasz Socha (EY), Dorota Bartosz (PLGBC), Karol Pięta (EPPA), a także przedstawiciele firm i organizacji członkowskich Związku POiD.

 

ŹRÓDŁO: Klimas Wkręt-met

www.wkret-met.com

 

 

 


Przeczytaj również:

Kolejne webinarium w ramach grupy tematycznej „Porozmawiajmy o dobrym montażu”

W ramach grupy „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU” na Facebooku „DOBRY MONTAŻ”, 20 maja odbyło się szkolenie firmy KRISPOL na temat szczelnego montażu okien PVC. Dzięki udziałowi w spotkaniu, uczniowi…

Witamy nowych członków POiD

Miło nam poinformować, że w szeregi członków POiD wstąpiły dwie nowe firmy. W naszym gronie witamy firmę Lohmann oraz Ottimo Systems. Liczymy na owocną współpracę w tworzeniu silnej organizacji, kt…

„Vademecum – o czym monter wiedzieć powinien?” – odbyło się pierwsze szkolenie w ramach grupy „Porozmawiajmy o dobrym montażu”!

W piątek, 2 października br., ruszyła nowa edycja szkoleń dla uczniów szkół branżowych. Z myślą o młodych adeptach sztuki montażu, Związek POiD wraz z Partnerami kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY …