Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Kazimierz Jaworski

Wieloletni Dyrektor Generalny i twórca sukcesu firmy Winkhaus Polska Beteiligungs, Członek Zarządu Winkhaus Holding. Absolwent Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego, prywatnie zapalony rolkarz i miłośnik książek. Kazimierz Jaworski to osoba niezwykle zasłużona dla branży stolarki budowlanej w Polsce i aktywnie zaangażowana w funkcjonowanie Związku Polskie Okna i Drzwi.

Swoją karierę zawodową zaczynał od pracy w firmie Elgaz z Gdyni, produkującej okna plastikowe. Następnie związał się z firmą Winkhaus, gdzie od podstaw tworzył rynek okuć budowlanych w Polsce. Pracę w tej firmie Kazimierz Jaworski rozpoczął w 1991 roku od funkcji handlowca. Potem, jako wybitny i skuteczny menedżer, podjął wyzwanie i doprowadził do dynamicznego rozwoju Winkhaus oraz zbudowania jego silnej pozycji rynkowej.

Dzięki wytrwałości, umiejętności pracy z ludźmi i wysokim kompetencjom menedżerskim zrealizował powstanie polskiej filii koncernu w 1992 roku. Do dziś stanowi ona inspirację dla całej Grupy Winkhaus. W 1996 roku stworzył oddział Winkhaus w Moskwie.

Kazimierz Jaworski jest personifikacją sukcesu firmy Winkhaus, prawdziwej ikony polskiej branży stolarki budowlanej. Jego osobiste zaangażowanie pozwoliło przedsiębiorstwu stać się wiodącym producentem wysokiej jakości okuć budowlanych, zatrudniającym w chwili obecnej w Polsce około 800 pracowników. W swojej pracy zawsze kierował się odpowiedzialnością za firmę, jej pracowników i dobrem klientów. Jego umiejętność skupienia wokół siebie ludzi, którzy podążają tą samą drogą pozwoliła na realizację ambitnej wizji rozwoju Winkhaus. Jest doskonałym przykładem skutecznego organizatora, a jednocześnie osoby skromnej, człowieka o wysokiej kulturze osobistej i prawdziwej klasie, stanowiącego przykład dla całego środowiska stolarki budowlanej oraz kolejnych pokoleń menedżerów związanych z naszym sektorem.

Kierowana Pana Kazimierza Jaworskiego firma odcisnęła swoje piętno na sposobie myślenia nie tylko Grupy Winkhaus, lecz także całej branży. Dziś, mimo, że Kazimierz Jaworski nie jest już aktywny zawodowo, należy do naszej rodziny, skupiającej ludzi związanych z sektorem stolarki budowlanej i zaangażowanych w jego funkcjonowanie. Wyróżnienie w postaci Honorowego Członkostwa Związku Polskie Okna i Drzwi jest dowodem szacunku środowiska dla jego wybitnych zasług i wieloletniej pracy.