Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Kamery Somfy Protect kompatybilne z Apple HomeKit

Dobra wiadomość dla fanów Somfy i Apple. Dwie kamery z serii Somfy Protect, zewnętrzna i wewnętrzna, są kompatybilne z platformą HomeKit, która umożliwia proste sterowanie urządzeniami domowymi w wersji smart z jednej aplikacji.

Zabezpieczenie domu, posesji czy mieszkania kamerami to wyraz troski o poczucie spokoju mieszkańców. Takie rozwiązanie sprawdza się na czas wyjazdów weekendowych czy wakacyjnych, nieobecności w ciągu dnia pracy czy też w domkach letniskowych, które pozostają przez dłuższy czas w roku nieużywane. Kamery wewnętrzna i zewnętrzna z serii Somfy Protect pozwalają monitorować z poziomu aplikacji w smartfonie sytuację na terenie wybranej nieruchomości 24 godziny na dobę..

Urządzenia informują właścicieli o tym, co dzieje się w domu pod ich nieobecność. Obydwie kamery Somfy Protect posiadają wbudowany czujnik ruchu. Gdy tylko wykryją niepożądaną ingerencję na terenie nieruchomości, wysłany zostaje alert typu push bezpośrednio na smartfon użytkownika. Dodatkowo kamery rejestrują przebieg zdarzenia – 30-sekundowe nagranie zapisywane jest bezpiecznie w chmurze, a dostęp do niego jest bezpłatny przez siedem dni od zajścia.

Ponadto kamera zewnętrzna posiada dodatkowe funkcje, które mogą odstraszyć potencjalnego intruza. Dzięki wbudowanej syrenie 110 dB możemy w sytuacji zagrożenia uruchomić sygnał alarmowy bezpośrednio ze smartfonu, a po uprzednim podłączeniu do oświetlenia zewnętrznego można również oświetlić teren bezpośrednio przed domem.

Smart opcje

Użytkownicy kamer zewnętrznej i wewnętrznej docenią łatwość ich obsługi, intuicyjny interfejs aplikacji Somfy Protect do zarządzania oraz opcje, które ułatwiają korzystanie z urządzeń na co dzień. Jeśli po opuszczeniu domu przez mieszkańców, kamery będą wyłączone, dzięki funkcji smart aktywacji właściciel otrzyma przypomnienie o konieczności ich uruchomienia w tryb monitorowania. Dodatkowo funkcja „słuchaj i mów” pozwala komunikować się z osobami będącymi w domu lub na terenie posesji poprzez aplikację Somfy Protect. W ten sposób można chociażby podczas gotowania wydać instrukcje kurierowi, gdy niezapowiedziany stanie pod drzwiami czy będąc w pracy porozmawiać z dziećmi, które spędzają czas w domu.

Kompatybilność

Kamery można połączyć z rozwiązaniami alarmowymi z gamy Somfy Protect, by stworzyć kompleksowy system zabezpieczenia mieszkania czy domu, zarządzany bezpośrednio z aplikacji w smartfonie. Współpracują one z Google Assistant, Amazon Alexa czy platformą IFTTT, które umożliwiają jeszcze wygodniejsze sterowanie za pomocą poleceń głosowych czy scenariuszy warunkowych.

Kompatybilność kamer Somfy Protect z platformą HomeKit to kolejny krok w rozwoju kompleksowej oferty Somfy oraz benefit dla użytkowników produktów giganta technologicznego z Kalifornii. Oznacza bowiem możliwość sterowania smart urządzeniami z jednej aplikacji, a także głosowo za pośrednictwem Siri. To także istotny element długofalowej  współpracy Somfy z marką Apple i innymi wiodącymi dostawcami technologicznych udogodnień.

 Somfy należy do sojuszu utworzonego przez liderów nowych technologii i wygodnych rozwiązań, w tym Apple, Google, Amazon i firm zrzeszonych w Zigbee Alliance. W gronie liderów definiujemy nowy standard kompatybilności do zarządzania smart home. To ważny projekt, wspólnie pracujemy nad inteligentną i bezpieczną przyszłością, w której integracja urządzeń będzie jeszcze łatwiejsza – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska.


Przeczytaj również:

Branża stolarki wnioskuje o poprawki do Tarczy Antykryzysowej

Przegłosowana w nocy z 27 na 28 marca „Tarcza antykryzysowa” pogłębia obawy o losy polskich przedsiębiorców. Kontrowersyjne poprawki, złożone przez rząd, nie tylko nie dotyczyły ratowania polskiej …

Monter Edmont dołączył do kampanii „DOBRY MONTAŻ”

Dobry montaż wymaga zaangażowania dobrych fachowców. Najlepsze cechy profesjonalnego montera stolarki budowlanej utożsamia postać Edmonta – nowoczesnego specjalisty, który dołączył do kampanii „DOB…

Na 200% normy – MONTERIADA 2020 za nami. Wywiad z Pawłem Wróblewskim, Dyrektorem Zarządzającym Związku POiD

W 2019 roku rynek stolarki otworowej mógł pochwalić się w dużej mierze dobrą passą. Aktualnie przedsiębiorcy muszą jednak liczyć się z rosnącymi kosztami produkcji i deficytem kadry, a także monter…