Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Jan Szulżyk Członkiem Honorowym Związku Polskie Okna i Drzwi

 

Do grona Członków Honorowych Związku Polskie Okna i Drzwi dołączył  Jan Szulżyk, założyciel, współwłaściciel oraz prezes spółki POL-SKONE. Nagrodę wręczono w czasie XII edycji Kongresu Stolarki Polskiej.

Jan Szulżyk jest Miłośnikiem drewna oraz naturalnych materiałów. Kocha przyrodę i wyzwania. Lider produkcji drzwi i okien drewnianych oraz wybitny reprezentant branży stolarki otworowej w Polsce.

Stolarka to jego pasja. Technologię zna od podszewki – doświadczenie zawodowe zdobywa od ponad 50 lat. Dyplom oraz wiedzę uzyskał na wydziale Technologii Drewna SGGW w Warszawie, a doświadczenie w zarządzaniu fabryką produkcji mebli, a następnie drzwi i okien drewnianych. Wciąż ciekawy nowych rozwiązań – uwielbia zmiany – choć jest wierny firmie, żonie i swoim zasadom wpajanym rodzinie i pracownikom. Od 32 lat aktywnie uczestniczy w życiu firmy i zapewnia jej dynamiczny rozwój. Do firmy wprowadził już trzecie pokolenie rodziny! Dlatego też wciąż pozostaje młody.

Kierowana przez niego firma POL-SKONE powstała w 1990 roku i stała się jedną z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się firm branży stolarki budowlanej. Było to możliwe dzięki konsekwentnej wizji oraz strategii. POL-SKONE bowiem to polska firma rodzinna oferująca drzwi w segmencie premium kojarzona z solidnością, nowoczesnością wzorniczą oraz innowacyjnością technologiczną, która w szczególny sposób dba o długoterminowe relacje z partnerami biznesowymi i pracownikami.  Obecnie POL-SKONE dysponuje czterema nowoczesnymi, w pełni skomputeryzowanymi zakładami produkcyjnymi. Dwa z nich znajdują się w Lublinie, pozostałe w Biłgoraju i Niemcach. Zatrudnia blisko 1000 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Produkuje swoje wyroby od podstaw z najlepszego gatunkowo drewna pochodzącego wyłącznie z polskich lasów. Firma POL-SKONE została dwukrotnie uhonorowana Polskim Godłem Promocyjnym „Teraz Polska” za serię drzwi wewnątrzlokalowych w 2001 roku oraz za drzwi techniczne przeciwpożarowe systemu POL-SKONE FR w 2002 roku. Przedsiębiorstwo jest także zdobywcą wielu nagród targowych – między innymi ZŁOTEGO MEDALU MTP 2016 dla Okna Energy Concept 90 EI30, wyróżnień regionalnych, tj. „Orły Eksportu Województwa Lubelskiego” czy „Wojewódzki Lider Biznesu” oraz posiadaczem Certyfikatu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

Jest osobą nadzwyczaj aktywną zawodowo i społecznie. Kierowana przez niego spółka od wielu lat wspiera finansowo i rzeczowo Pogodny Dom Dziecka w Lublinie, stowarzyszenia, hospicja oraz szkoły na terenie województwa lubelskiego. Firma angażuje się również w sponsoring licznych wydarzeń i instytucji o charakterze społeczno-kulturalnym oraz sportowym.

Serdecznie gratulujemy.


Przeczytaj również:

Szkolenie POiD dla zespołów serwisowo – montażowych stolarki budowlanej już wkrótce!

Związek Polskie Okna i Drzwi ustalił termin  szkolenia pt. „Prawidłowe zasady montażu stolarki okiennej i drzwiowej. „Naprawa i renowacja stolarki budowlanej”. Dwudniowe szkolenie odbędzie się 12-1…

Firma KIMEX nowym członkiem POiD

Miło nam poinformować o przyjęciu kolejnej firmy w poczet firm członkowskich. Witamy w naszym gronie firmę KIMEX S.C Magdalena Krzesińska, Marianna Ostaszewska. „KIMEX” jest producentem wysokiej ja…

Związek POiD patronem branżowym Podkarpackich Targów EXPO DOM 2020

Od 6 do 8 marca w Rzeszowie odbędą się największe, organizowane już po raz 25. Targi EXPO DOM 2020. Przez trzy dni, blisko 200 wystawców, będzie prezentować ofertę tysiącom zwiedzających, a w przes…