Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Jak zaaranżować nowoczesne centrum medyczne?

Współczesne rozwiązania dają wiele możliwości aranżacji budynków. Jedną z ciekawszych propozycji jest wykorzystanie aluminiowych ścianek zewnętrznych i wewnętrznych, dzięki którym budynek zyskuje lekkość, przestronność i jasność. Przykładem może być Centrum Medyczne YOU CLINIC w Katowicach, gdzie wykorzystano wiele produktów marki WIŚNIOWSKI.

Ten nowoczesny biurowiec znajduje się w południowej części Katowic, nieopodal kompleksu leśnego. Ze względu na ograniczenia wynikające z planu zagospodarowania przestrzennego opracowano, nietypowy dla takich małych obiektów, układ konstrukcyjny oparty na konstrukcji słupów stalowych i płyt żelbetonowych. Pozwoliło to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni przy jednoczesnym uzyskaniu ciekawej bryły architektonicznej.

Komfortowe rozwiązania

Na piętrze obiektu funkcjonuje zespół przychodni specjalistycznych wraz z dziennym ośrodkiem rehabilitacji. Znajdują się tu pomieszczenia rejestracji, poczekalnie oraz gabinety. Na parterze zlokalizowano aptekę, a w sutenerach – pomieszczenia techniczne wraz z miejscami postojowymi. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – jest pozbawiony progów i wyposażony w windę.

Kubatura budynku wyraźnie nawiązuje do modernizmu. Zastosowano tu charakterystyczną dla tej epoki prostą, pozbawioną dekoracji geometryczną bryłę o płaskim dachu i dużych oknach. Całość z zewnątrz została pokryta systemami dyli szklanych oraz stolarką aluminiową marki WIŚNIOWSKI.

Więcej światła

Badania pokazują, że światło naturalne ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Odpowiednia jego dawka, dostarczona w ciągu dnia stymuluje wydzielanie serotoniny – hormonu szczęścia oraz pomaga w utrzymaniu skupienia i koncentracji. Dlatego tak ważne jest, by do pomieszczeń, w których spędzamy dużo czasu, docierało go jak najwięcej. Ponadto odpowiednie wykorzystanie światła pozwala na podkreślenie charakteru wnętrz i sprawia, że wydają się one bardziej przestronne.

W Centrum Medycznym You Clinic duże przeszklenia zewnętrzne pozwalają w pełni wykorzystać potencjał budynku i wprowadzają do niego odpowiednią ilość światła. Efekt ten podkreśla połączenie jasnych kolorów i aluminiowych ścianek wewnętrznych w pomieszczeniach.

Niemal nieograniczone możliwości

Dzięki zastosowaniu najnowszych technik systemowych zarówno zewnętrzne, jaki i wewnętrzne ścianki WIŚNIOWSKI można dostosować niemal do każdej wizji architekta. Jest to możliwe dzięki użyciu specjalnych łączników, co pozwala na wykonanie ścian o dowolnych kątach załamania. Szeroki wybór kolorów ram i skrzydeł otwieranych malowanych proszkowo, w kolorach DECOR lub oklejonych foliami drewnopodobnymi, umożliwia idealne dopasowanie zarówno do wystroju wnętrz, jak i koloru elewacji. Połączenie ścianek wewnętrznych z drzwiami zapewnia komfortowe użytkowanie i spójność całości.

W budynku wykorzystano również drzwi przeciwpożarowe aluminiowe gwarantujące bezpieczeństwo, ale i współgrające z pozostałymi produktami marki WIŚNIOWSKI.

W harmonii z naturą

Budynek został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej wpasować się w otaczające go środowisko naturalne. Wykorzystanie przeszkleń i prosta forma budynku korespondują z otaczającą go zielenią. To miejsce niezwykle przyjazne, odbiegające od stereotypu biurowca, z jakim na co dzień mamy do czynienia w przestrzeni miejskiej.

ŹRODŁO: WIŚNIOWSKI


Przeczytaj również:

„Vademecum – o czym monter wiedzieć powinien?” – odbyło się pierwsze szkolenie w ramach grupy „Porozmawiajmy o dobrym montażu”!

W piątek, 2 października br., ruszyła nowa edycja szkoleń dla uczniów szkół branżowych. Z myślą o młodych adeptach sztuki montażu, Związek POiD wraz z Partnerami kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY …

Szkolenie POiD dla zespołów serwisowo – montażowych stolarki budowlanej już wkrótce!

Związek Polskie Okna i Drzwi ustalił termin  szkolenia pt. „Prawidłowe zasady montażu stolarki okiennej i drzwiowej. „Naprawa i renowacja stolarki budowlanej”. Dwudniowe szkolenie odbędzie się 12-1…

Kolejny etap wdrażania zawodu montera stolarki do szkół – Szkolenia dla kadry nauczycielskiej

W ramach realizacji programu wsparcia dla szkół branżowych w zakresie wprowadzenia zawodu „Monter stolarki budowlanej” do szkół branżowych, uruchamiamy szkolenia kadr nauczycielskich. Korzystając z…