Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Jacek Sarnowski

Założyciel, współwłaściciel i Prezes firmy PORTA KMI Poland. Czołowy przedstawiciel polskiego sektora stolarki budowlanej. Wizjoner z otwartym umysłem i przepisem na sukces w każdej dziedzinie biznesu. Zawsze aktywnie zaangażowany w funkcjonowanie branży.

Jacek Sarnowski to wybitny przedsiębiorca, który odnajduje się w różnych sferach działalności, odnosząc zawsze sukcesy na dużą skalę. Pierwsze kroki we własnym biznesie stawiał  w branży kuśniersko-futrzarskiej. W tej dziedzinie sięgnął po najwyższe laury, organizując pokazy z Modą Polską, m.in. na prestiżowym Festiwalu Mody w Sopocie.

Kolejny etap drogi biznesowej to sieć sklepów Komfort SA, której był współtwórcą. Szybki rozwój pozwolił jej uzyskać rangę lidera na rynku, utrzymywaną do dziś. Swoją pomysłowość i talent Jacek Sarnowski wykorzystał do powołania w 1992 roku firmy Porta KMI Poland, którą zarządza do tej pory. Już po 5 latach działalności debiutująca w branży spółka zdobyła pozycję lidera w produkcji drzwi do domów, mieszkań oraz obiektów użyteczności publicznej. Od 18 lat utrzymuje tę pozycję na polskim rynku. Podobnie rozwijał się Invest Komfort, wiodący trójmiejski deweloper, którego Jacek Sarnowski jest współwłaścicielem. Spółką zarządza Mieczysław Ciomek, który jest równocześnie współwłaścicielem Porta KMI Poland.

Według Jacka Sarnowskiego gwarancją sukcesu jest dobry pomysł na biznes oraz spotkanie odpowiednich ludzi, by pomysł ten realizować. Pomocna jest też sprzyjająca koniunktura i szczęście. Sukcesem takim jest znana w całej Europie, silna marka PORTA DRZWI. Dziś spółka zatrudnia 1600 pracowników i w 5 fabrykach produkuje drzwi, które wybierane są miesięcznie przez właścicieli 20 000 polskich domów i mieszkań.

Jacek Sarnowski znany jest nie tylko w biznesie. Docenione zostało również jego ogromne zaangażowanie w wieloletnią działalność na rzecz społeczności lokalnej. W 2013 roku podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości Wojewoda Pomorski odznaczył Jacka Sarnowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi, przyznawanym przez Prezydenta RP.

Prywatnie Jacek Sarnowski lubi podróże. Zawsze jednak z przyjemnością powraca na polskie wybrzeże, gdzie się wychował i gdzie prowadzi swoją działalność. Wciąż wyznacza sobie nowe cele, do których dąży z niezmienną wytrwałością i pasją.

Przyznanie Jackowi Sarnowskiemu tytułu Honorowego Członka Związku POiD stanowi dowód uznania całego środowiska stolarki budowlanej dla jego wybitnych osiągnięć.