Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Inteligentny zamek tedee z prestiżowym certyfikatem Approved Smart Home Product AV-TEST

Polski zamek marki tedee powered by Gerda otrzymał prestiżowy certyfikat „Approved Smart Home Product”, przyznawany przez AV-TEST. Ta niezależna organizacja i laboratorium zajmuje się na co dzień testowaniem oprogramowania oraz urządzeń IoT. 

Zamek tedee został doceniony za wiele funkcji, a przede wszystkim za wysoki poziom bezpieczeństwa. AV-TEST zwróciło szczególną uwagę na fakt, że tedee to najmniejszy i najcichszy ze smart locków przebadanych do tej pory przez to laboratorium. AV-TEST testował i oceniał tedee w zakresie danych technicznych, aplikacji, bezpieczeństwa transmisji Bluetooth i komunikacji z serwerem oraz polityki prywatności.

Jesteśmy dumni, że tedee otrzymał prestiżowy certyfikat Approved Smart Home Product AV-TEST. Tym bardziej, że mamy bardzo dużą konkurencję, a lista dostępnych na rynku smart-locków robi się coraz dłuższa. Jednak to tedee jest najmniejszym i najmocniejszym inteligentnym zamkiem na rynku. Wyróżnienie AV-TEST jest dla nas zarówno dużą nobilitacją, jak i motywacją do dalszej pracy nad rozwojem oraz integracją naszego zamka z popularnymi systemami smart home – mówi Andrzej Kaszycki, wiceprezes zarządu tedee.

Cieszymy się, że smart lock tedee powered by Gerda został nagrodzony certyfikatem AV-TEST. To efekt pracy kilku podmiotów oraz wieloletniego doświadczenia i ekspertyzy firmy Gerda w zakresie bezpieczeństwa i innowacji. W najbliższym czasie dalej będziemy pracowali nad rozwojem i integracją tedee z kolejnymi aplikacjami i systemami smart home – komentuje Paweł Bijata, dyrektor ds. marketingu w firmie Gerda.

Dane techniczne

System tedee składa się z zamka, wkładki GERDA oraz dodatkowego bridge’a, który umożliwia zdalne sterowanie zamkiem. Zamek można zamontować na wkładkach innych producentów  za pomocą specjalnego adaptera.

Aplikacja

AV-TEST poddało aplikację tedee analizie statycznej i dynamicznej. Kod źródłowy aplikacji jest mocno zaciemniony, co ma ogromną zaletę. Sprawia bowiem, że jest on trudniejszy do zrozumienia i utrudnia napastnikom analizę i rozszyfrowanie funkcji związanych z bezpieczeństwem. Warto przy tym zauważyć, że rozwój aplikacji nie opierał się wyłącznie na praktyce Security by Obscurity (ukrywanie detali dotyczących implementacji). Dzięki zastosowaniu przypinania certyfikatów (certificate pinning), nie można było podsłuchać ani zmanipulować komunikacji pomiędzy aplikacją i serwerami tedee. Podczas testu nie można było wykryć żadnej niezaszyfrowanej i niezabezpieczonej komunikacji, ani z zamkiem tedee za pośrednictwem Bluetooth, ani online.

Bluetooth i komunikacja online

Komunikacja Bluetooth jest w tedee zaszyfrowana zgodnie z najnowszym standardem i tym samym zabezpieczona przed atakami z zewnątrz. Komunikacja pomiędzy aplikacją i chmurą, jak również pomiędzy chmurą i bridgem tedee, była przez cały czas szyfrowana przy pomocy protokołu TLS1.2.

Prywatność

Brak przejrzystości w obszarze prywatności, na który uwagę zwróciło AV-TEST, został poprawiony przez tedee w rekordowo krótkim czasie. Zyskał na tym pozytywny wizerunek produktu w sferze prywatności. Informacje o uprawnieniach i trackerach zostały szczegółowo opisane. Zdaniem ekspertów z centrum testów, można dodać jeszcze kilka drobnych elementów w celu dalszego zwiększenia przejrzystości. Podkreślają oni jednocześnie, że na tym polu są z tedee w stałym kontakcie.

Wnioski

Zamek tedee może dołączyć do grona produktów, których bezpieczeństwo nie jest jedynie dodatkiem, lecz fundamentem całego projektu. Producent poprawił politykę prywatności i wzorowo poradził sobie ze wszystkimi aspektami przeprowadzonych testów certyfikacyjnych. Dlatego AV-TEST przyznaje zamkowi i bridge’owi tedee certyfikat „Approved Smart Home Product”.

 

ŹRÓDŁO: Oknonet.pl

 


Przeczytaj również:

Szlachetna markiza w Twoim oknie

Markiza to prawdziwa arystokratka wśród szerokiej gamy osłon okiennych. Pełna elegancji, dyskretna i smukła. Jeżeli na upalne dni planujemy skutecznie zabezpieczyć dom przed nadmiernym ciepłem słon…

Podsumowanie pierwszego Kongresu Odbudowy Ukrainy Common Future

Rola polskich przedsiębiorców w odbudowie Ukrainy oraz znaczenie współpracy polsko-ukraińskiej były głównymi tematami pierwszego Kongresu Obudowy Ukrainy Common Future. Spotkanie, w którym uczestni…

Związek Polskie Okna i Drzwi podsumowuje rok 2019

Podsumowanie roku 2019, bariery polskich producentów na rynkach eksportowych i wybory uzupełniające do Zarządu Polskie Okna i Drzwi, to niektóre z tematów ostatniego w tym roku posiedzenia Rady POi…