Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Inspirujące tworzywo nowoczesnej architektury

Inwestorzy coraz częściej wybierają projekty funkcjonalnych, kompaktowych domów inspirowanych ponadczasowym stylem modernistycznym. Ich cechą rozpoznawczą są duże powierzchnie przeszkleń i subtelne ramy okienne. Nowoczesne systemy okienne Schüco z PVC-U pozwalają na swobodną realizację kreatywnych koncepcji architektonicznych.

Nowoczesne okna z PVC-U pozwalają na urozmaicenie architektury budynku Fot. Schüco

Statystyki pokazują, że Polacy budują coraz mniejsze domy, ale mimo tego nadal chcą cieszyć się poczuciem wolności i swobody, jakie dają przestronne pomieszczenia budowane na otwartym planie. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się nowoczesne budynki w stylu „stodoły” z pionowymi oknami sięgającymi od podłogi do sufitu czy też projekty z antresolą doświetloną wielkoformatowym przeszkleniem ściany szczytowej. Dostęp dużej dawki naturalnego światła i szerokie otwarcie wnętrz na otoczenie sprawia, że przestrzeń mieszkalna zyskuje nowy wymiar i wydaje się większa niż w rzeczywistości. Nowoczesne systemy z PVC-U zapewniają niemal nieograniczone możliwości realizacji wielkoformatowych okien o różnych kształtach i kolorach, które efektownie podkreślą nieszablonową architekturę budynku i pozwolą kreować jasne, przestronne wnętrza.

Klasyka w nowoczesnej formie

Przekrój przez okno Schüco LivIng w wersji Viva Fot. Schüco

Okna z PVC-U są dziś zdecydowanie najczęstszym wyborem do domów jednorodzinnych, gdyż oferują bardzo elastyczne możliwości dopasowania do indywidualnych oczekiwań pod względem kształtu, koloru i parametrów technicznych. Dziś obowiązującym kierunkiem są duże, klarowne przeszklenia akcentujące kształt bryły budynku. Nowoczesne systemy z PVC-U pozwalają na realizację stabilnych i energooszczędnych okien sięgających niemal od podłogi do sufitu. Skrzydła w oknach LivIng mogą osiągać maksymalną wysokość nawet do 2,6 m, zapewniając doskonałe doświetlenie pomieszczeń. Dodatkowo dzięki zastosowaniu różnego rodzaju profili łączących i dylatacyjnych można realizować duże wielodzielne konstrukcje złożone z elementów stałych i otwieranych. Trzy poziomy uszczelnień i dwukomorowe oszklenie o grubości nawet do 52 mm zapewniają doskonałą ochronę przed warunkami pogodowymi. Wszystko to przy niewielkiej standardowej szerokości czołowej złożenia ościeżnicy ze skrzydłem 120 mm. Nowoczesny efekt wizualny można podkreślić indywidualnie dobranym konturem profilu. Do wyboru jest minimalistyczna wersja Classic, subtelnie zaokrąglona Rondo oraz nowa, ćwierćzlicowana wersja Viva. Stolarce można ponadto nadać inny kolor od wewnątrz i od zewnątrz, wybierając z bogatej palety odcieni obejmujących między innymi modne odcienie szarości, metaliczne powłoki, folie wiernie imitujące różne gatunki drewna lub zewnętrzne nakładki aluminiowe.

Kreatywna fuzja aluminium i tworzywa

Hybrydowy system Schüco Symbiotic zapewnia transparentny efekt dzięki subtelnej konstrukcji Fot. Schüco

Zupełnie nowe horyzonty projektowania nowoczesnej architektury okiennej otwiera hybrydowy system Symbiotic. Zewnętrzna część profilu okiennego jest wykonana z aluminium, zaś wewnętrzna – z PVC-U. W ten sposób połączono optymalną stabilność i nowoczesny design konstrukcji aluminiowej z funkcjonalnością okien z tworzywa sztucznego. Okno Symbiotic zwraca uwagę ultranowoczesnym, transparentnym wyglądem dzięki zmniejszonej szerokości czołowej 110 mm i minimalistycznej, kanciastej geometrii profilu skrzydła. Designerskie rozwiązanie o niewielkiej głębokości zabudowy 74 mm umożliwia realizację okien jedno- i wielodzielnych, a także większych elementów w postaci efektownych pasm okiennych, które są wyznacznikiem stylu modernistycznego. Ponadto dzięki zlicowaniu szyb w polach stałych i ruchomych udało się osiągnąć purystyczny design stolarki w każdym detalu. Innowacyjny system Symbiotic to doskonała alternatywa dla okien aluminiowych czy PVC-U z aluminiowymi nakładkami. Zapewnia przy tym jeszcze bogatsze możliwości pod względem designu, gdyż okno może zostać od wewnątrz wykończone folią o indywidualnie wybranej kolorystyce i strukturze, zaś od zewnątrz – anodowane lub malowane proszkowo na dowolny odcień z palety RAL, podobnie jak ślusarka aluminiowa.

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

ŹRODŁO: Schüco


Przeczytaj również:

MONTERIADA 2023 – święto dobrego montażu. Wywiad z Pawłem Wróblewskim, Dyrektorem Zarządzającym Związku POiD

Blisko 300 m2 powierzchni, 22 pokazy dobrego montażu i setki odwiedzających – to tylko krótkie podsumowanie tegorocznej MONTERIADY na targach BUDMA. O tym, dlaczego jest to święto dobrego montażu i…

Budujemy dla pokoleń – Związek POiD podsumowuje rok 2021

W czwartek 16 grudnia odbyło się spotkanie Rady Związku POiD, na której m.in. odbyło się podsumowanie działalności Związku w 2021. Była to również okazja do dyskusji na temat obecnej sytuacji firm …

Glassolutions – Partner XI Kongresu Stolarki Polskiej 2021

XI Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się już 15. czerwca. Organizowany przez Związek P…