Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Innowacyjny system okienny Schüco Symbiotic nagrodzony!

Schüco Symbiotic to unikatowe na skalę rynku połączenie zalet okien z PVC-U i aluminiowych, które idealnie wpisuje się w najnowsze trendy w architekturze. Nowoczesny system okienny bazujący na tworzywowo-aluminiowych profilach został wyróżniony nagrodą przyznawaną najbardziej innowacyjnym rozwiązaniom w branży stolarki budowlanej.

System Symbiotic umożliwia realizację efektownych okien jedno- i wielodzielnych Fot. Schüco

Możliwości, jakie dają aluminiowe okna, od dawna inspirowały architektów i inwestorów. Stabilna ślusarka o dużych wymiarach i minimalistycznym wyglądzie efektownie podkreśla proste bryły nowoczesnych domów, nadaje im lżejszy wygląd oraz maksymalnie doświetla ich wnętrza. Natomiast klasyczne okna z PVC-U są doceniane za swój ciepły charakter i komfort obsługi. System Schüco Symbiotic harmonijnie łączy najważniejsze zalety tych dwóch technologii materiałowych. Realizowane w nim efektowne pasma okienne od wewnątrz posiadają powierzchnię z wysokiej jakości PVC-U, a od zewnątrz imponują eleganckim, aluminiowym wyglądem. Jednocześnie mogą osiągać duże wymiary przy mniejszych szerokościach czołowych niż w przypadku standardowych okien z PVC-U. Taki efekt uzyskano dzięki zastosowaniu hybrydowych, tworzywowo-aluminiowych profili. Zalety systemu Schüco Symbiotic doceniło jury programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki (IRBS) 2023 organizowanego przez portal branży stolarki budowlanej StolarkaVIP.

Okno o modernistycznym wyglądzie

Przekrój przez hybrydowy profil Schüco Symbiotic Fot. Schüco

Okna w systemie Symbiotic imponują niewielką, uniwersalną głębokością zabudowy 74 mm przy możliwości zastosowania szyb o grubości do 52 mm oraz minimalną widoczną szerokością czołową profili, która wynosi zaledwie 110 mm. Transparentny design stolarki dodatkowo podkreśla kanciasta geometria profili oraz zlicowane powierzchnie szklenia w sekcjach otwieranych i stałych. Możliwe jest ponadto wykonywanie konstrukcji okiennych o jeszcze większych rozmiarach, przy zastosowaniu wklejanej szyby i opcjonalnych wzmocnień stalowych. Ponieważ system Symbiotic stanowi połączenie dwóch nowoczesnych materiałów, zapewnia niemal nieograniczone możliwości kreowania wyglądu powierzchni od wewnątrz i od zewnątrz. Zewnętrzne aluminiowe profile okienne mogą być malowane proszkowo na dowolny kolor lub anodowane, zaś wewnętrzne ramy z PVC-U – wykończone folią dekoracyjną z bardzo szerokiej palety UnlimitedFinish, która obejmuje kolory jednolite, imitujące różne gatunki drewna oraz metaliczne.

 

Doskonała ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Dyplom dla systemu okiennego Schüco Symbiotic w programie IRBS 2023

Od nowoczesnych okien wymaga się dziś nie tylko efektownego wyglądu, lecz także doskonałych parametrów związanych z oszczędnością energii. W stolarce Schüco Symbiotic zastosowano innowacyjną konstrukcję z potrójnym uszczelnieniem, co pozwoliło uzyskać doskonałą izolacyjność cieplną dla samej ramy Uf = 1,1 W/m2K. Jeszcze lepszą ochronę przed chłodem i przeciągami zapewnia opcjonalny izolator umieszczany w ościeżnicy. Okno spełnia również wysokie wymagania związane z izolacyjnością akustyczną do 48 dB oraz odpornością na włamanie w klasie RC2. Opatentowana technologia zgrzewanych uszczelek z wysokiej jakości EPDM gwarantuje szczelność stolarki na całym obwodzie ramy, nawet w newralgicznych strefach naroży. Dzięki temu zapewniono skuteczną ochronę przed przenikaniem powietrza, wody deszczowej czy niechcianych odgłosów z zewnątrz.

 

 

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

ŹRÓDŁO: Schüco

 

 

 


Przeczytaj również:

Nowe firmy członkowskie

Mamy przyjemność poinformować o przyjęciu w poczet firm członkowskich Związku POiD firmy: GlassLift Sp. z o.o. ul. Długa 15 95-100 Zgierz, Tel. +48 504 304 604 www.glasslift.pl Firma GLASSLIFT Sp….

Dr. inż. Szymon Firląg w gronie jurorów POiD Building Awards 2021

W gronie jurorów konkursu #POiDBuildingAwards2021 nie mogło zabraknąć ekspertów z dziedziny budownictwa energooszczędnego. Zaproszenie do tej roli przyjął Dr. inż. Szymon Firląg. Adiunkt na…