Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

HSKi powered by Somfy – bezpiecznie na stoku i w domu

42 dni wolne od nauki dla tysięcy uczniów łącznie z 16 województw – trwają ferie 2020 w Polsce. Somfy, producent rozwiązań smart home, po raz piąty we współpracy z jedną z najlepszych szkół narciarskich HSKi promuje zasady bezpieczeństwa podczas zimowego odpoczynku. Organizatorzy tradycyjnie zapraszają do Zakopanego na trasy narciarskie tatrzańskiej Harendy, gdzie można spędzić ferie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa oraz snowboardu.

Z roku na rok przybywa miłośników białego szaleństwa. To doskonała forma wypoczynku dla każdego bez względu na wiek. Sport ten wymaga jednak zachowania szczególnych środków ostrożności, dlatego konieczne jest edukowanie, jak odpowiednio zachowywać się na stoku, by ferie zakończyć z uśmiechem. Marka Somfy wspiera działania szkoły narciarskiej HSKi w zakresie promocji aktywnego odpoczynku i rozpowszechniania ogólnych zasad bezpieczeństwa.

„W te ferie razem ze szkołą HSKi stawiamy na poczucie spokoju. Jak? Dzięki zajęciom z instruktorami jazdy na nartach czy snowboardzie nabieramy odpowiednich nawyków, by podczas jazdy móc przewidywać różne sytuacje na stoku i unikać w ten sposób przykrych zdarzeń. Z kolei Somfy wspiera bezpieczne nawyki na czas nieobecności w domu. Dzięki smart urządzeniom, jak kamery czy alarmy z gamy Somfy Protect, nawet z daleka obserwujemy na bieżąco, co dzieje się w naszym domu. Regulujemy temperaturę poprzez odpowiednie ustawienia głowicy termostatycznej czy termostatu, by nie generować niepotrzebnych kosztów. Niezależnie gdzie jesteśmy, rozwiązania smart home zapewniają nam spokój i jednocześnie skracają dystans – bo nasz dom mamy zawsze ze sobą, w naszym smartfonie” – stwierdza Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska.

Na trasie Warszawa – Zakopane

Szkoła HSKi prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych o różnych poziomach zaawansowania. Na stoku Harenda kursanci mają do dyspozycji 6 tras od bardzo łatwej do trudnej o długościach od 100 do 900 m.

Zarażamy wszystkich miłością do gór i aktywnego wypoczynku w zgodzie z zasadami bezpieczeństwa. Nasi kursanci szybko robią postępy i z każdą kolejną godziną na stoku mają coraz więcej radości z jazdy na nartach. Co łączy HSKi, jedną z najlepszych szkół narciarskich i Somfy, producenta automatyki domowej? Przede wszystkim wiarygodność poparta wieloletnim doświadczeniem, którego osią jest bezpieczeństwo. Jesteśmy dumni z tej współpracy, szczególnie że trwa ona już piąty rok” – mówi Andrzej Hyc, właściciel HSKi.

Korzyści, które niesie ze sobą automatyka domowa i smart home Somfy można poznać i przetestować we flagowym showroomie marki Happy Home Somfy, który znajduje się w Warszawie przy ul. Marywilskiej 34. Tu zobaczymy, jak zmienić każde mieszkanie ze statycznego lokalu w prawdziwie aktywnego sojusznika naszych codziennych działań. Nowoczesny showroom został stworzony z myślą o wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z technologiami inteligentnymi w domu lub też posiadają już takie rozwiązania, ale chcą je rozbudować o nowe funkcjonalności. Na miejscu skorzystamy z wiedzy ekspertów Somfy, którzy doradzą, pokażą, jak korzystać z poszczególnych funkcji, a przede wszystkim dobiorą rozwiązania dostosowane do naszych potrzeb.

SOMFY – to światowy lider w zakresie systemów inteligentnego sterowania i automatyki do rolet, bram i żaluzji w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Somfy od lat opracowuje rozwiązania, które wprowadzają domy na poziom Internetu Rzeczy (Internet of Things). Łączy ze sobą jednym systemem różne urządzenia, zmieniając domy na całym świecie w komfortowe i bezpieczne „domy inteligentne”. Wysoką jakość produktów firmy Somfy ceni 220 milionów użytkowników.

Firma powstała w 1969 roku w Cluses we Francji. Międzynarodowy zasięg działalności obejmuje 160 oddziałów w 60 krajach na całym świecie, zatrudniając 8000 pracowników.

W Polsce spółka istnieje od 1996 roku. W 2014 roku powstała należąca do Somfy fabryka SOPEM w Niepołomicach. Obecnie oprócz jednostki produkcyjnej oraz Działu Badań i Rozwoju, funkcjonuje w Niepołomicach Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna, która dostarcza produkty do odbiorców z całej Europy Środkowo-Wschodniej.


Przeczytaj również:

Paweł Orleański ambasadorem kampanii „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”

W kampanię Związku POiD: „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ” zaangażowało się aż 14 Partnerów. Inicjatywa zyskała także 3 Patronów Honorowych, 5 Patronów Merytorycznych i 26 Patronów Medialnych. …

POiD Hyde Park – Spotkania dyskusyjne Członków Związku POiD

Związek POiD zaprasza przedstawicieli firm członkowskich do udziału w spotkaniu dyskusyjnym Hyde Park. Spotkania będą miały charakter cykliczny i odbywać się będą w każdy pierwszy piątek miesiąca. …

Konferencja POiD – „Statyka i wymagania wytrzymałościowe w stolarce budowlanej”

Poznaj najnowsze przepisy i normy wytrzymałościowe stolarki otworowej. Już dzisiaj zapisz się na szkolenie POiD, w którym eksperci poruszą m.in. tematy związane z zasadami oznakowania CE, B pod wzg…