Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

HS LiftUnit i GU-Thermostep standardem w ofercie Krispol

Krispol, znany producent na rynku stolarki otworowej, wprowadza do swojej standardowej oferty rozwiązania G-U do drzwi tarasowych HST (HS) – próg zlicowany z podłogą oraz HS LiftUnit. O zaletach obu tych rozwiązań opowiadał, w ramach Akademii Eksperta Krispolu, ekspert G-U – Jarosław Wodzisławski.

Współczesne drzwi tarasowe

Nowoczesne drzwi tarasowe najczęściej są oparte na systemie HS (HST), który ze względu na łatwość obsługi, jest możliwy do zastosowania w bardzo dużych tarasowych przeszkleniach – liczących nawet 14 m2. Są eleganckie, pozwalają na otwarcie się na naturę i na pełne doświetlenie pomieszczeń.

System HS rozwija się zgodnie z oczekiwaniami inwestorów i klientów, umożliwiając między innymi wyposażenie drzwi tarasowych w napędy ułatwiające sterowanie nimi i umożliwiające ich zdalną obsługę, czy też w bezpieczne listwy wentylacyjne (klasa antywłamaniowa RC2), które pozwalają wietrzyć dom, chroniąc go jednocześnie przed włamaniem, a nawet przed insektami.

Zresztą rozwiązań poprawiających komfort i bezpieczeństwo użytkowania drzwi tarasowych HS jest znacznie więcej, jednak klienci nie zawsze o nich wiedzą. Tymczasem wiele z nich to klasyczny must have użytkownika drzwi podnoszono-przesuwnych. Z takiego założenia wyszła marka Krispol, która wprowadziła jako standard swojej oferty dla drzwi HST dwa rozwiązania G-U: HS LiftUnit i próg zlicowany z podłogą (tzw. próg bez barier).

Nie potykaj się o próg

Próg bez barier (GU-thermostep) zapewnia komfortowe i bezpieczne korzystanie z przejścia na taras, dlatego sprawdzi się także w domu, w którym są małe dzieci, seniorzy lub osoby poruszające się na wózku inwalidzkim. Próg jest funkcjonalny i estetyczny, zlicowany z posadzką na tarasie oraz z podłogą w salonie. Pozwala dzięki temu na bezkolizyjne poruszanie się – przejście staje się płynne i bezpiecznie. Zlicowany z podłogą próg ma także właściwości izolacyjne i chroni przed powstaniem mostków termicznych.

GU-thermostep został opracowany tak, by zapobiegać gromadzeniu się wody (umożliwia jej odpływ na zewnątrz) i zanieczyszczeń (piasek i kurz nie gromadzą się w szczelinach progu), dzięki czemu przejście pozostaje czyste i eleganckie. Warto jednak pamiętać o tym, aby montaż progu omówić z fachowcem i uwzględnić w projekcie jeszcze na etapie planowania inwestycji – wyjaśnia Jarosław Wodzisławski, ekspert G-U.

Nie siłuj się z klamką

Innym rozwiązaniem G-U oferowanych w standardzie w drzwiach HST firmy Krispol, jest innowacyjny HS LiftUnit. To dyskretny mechanizm do drzwi tupu HS (HST) bez napędu, wspomagający ich otwieranie.

– HS LiftUnit jest montowany w okolicach tylnego wózka jezdnego, zatem pozostaje zupełnie niewidoczny dla użytkownika. Po jego zamontowaniu siła potrzebna do otworzenia (podniesienia) nawet bardzo ciężkiego skrzydła zostaje zredukowana aż o połowę – podkreśla ekspert G-U Polska.

Wszystko, co musisz wiedzieć o drzwiach tarasowych

O tych dwóch rozwiązaniach dla drzwi podnoszono-przesuwnych, a także o samych drzwiach i ich wyposażeniu ekspert G-U Polska opowiadał w specjalnym odcinku Akademii Eksperta Krispol. Akademia Eksperta to projekt szkoleniowy skierowany do klientów, którzy szukają fachowych informacji na temat szeroko rozumianej stolarki otworowej. Odcinek pt. „Wszystko, co musisz wiedzieć o drzwiach tarasowych” można obejrzeć na YouTube: www.youtube.com/watch?v=1SU5EDCTwZc.

– W Akademii Eksperta, podczas rozmów prowadzonych na żywo, poruszane są ciekawe dla inwestorów tematy. Firma G-U Polska to nasz partner m.in. w zakresie rozwiązań do drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych, którego innowacje chętnie wdrażamy jako standard do naszej oferty. Tak stało się w przypadku progów zlicowanych z podłogą oraz mechanizmu HS LiftUnit, dlatego właśnie o tych rozwiązaniach chcieliśmy opowiedzieć naszym odbiorcom – mówi Marcin Garbaciak z Akademii Eksperta Krispol Sp. z o.o.

6 lipca 2020 r. Krispol uruchomił akcję promocyjną na drzwi tarasowe przy zakupie stolarki okiennej. Szczegóły na: www.krispol.pl/drzwi-tarasowe-hst-zaprojektowane-od-nowa/

Szeroki wachlarz rozwiązań G-U, jakie są dostępne dla drzwi podnoszono-przesuwnych, zaprezentowany jest na stronie: www.drzwitarasowe.pl/rozwiazania-ktore-inspiruja.


Przeczytaj również:

Nowa kampania „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ” – odbyło się spotkanie informacyjne

Trwają przygotowania do startu nowej kampanii „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ” organizowanej przez Związek POiD. Celem kampanii jest promocja kompleksowej termomodernizacji budynków jako skute…

Nowa brama garażowa w starym budownictwie

Wiosna to dobry czas na zmiany, także te w najbliższym otoczeniu budynku. Jeśli planujemy więc wymianę starej bramy garażowej na nową – bardziej funkcjonalną i energooszczędną – musimy przede wszys…

Związek POiD i Stowarzyszenie EPPA łączą siły na rzecz recyklingu okien pochodzących z demontażu

Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD) nawiązuje współpracę z EPPA europejskim stowarzyszeniem branżowym producentów systemów profili okiennych z twardego PCV i związanych z nimi produktów budowlanych…