Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Guardian Glass uruchamia nową linię produkcyjną szkła float w Częstochowie

Nowy, zaawansowany technologicznie zakład, jest odpowiedzią na rosnący popyt na szkło architektoniczne w Europie Wschodniej. 22 września 2020 roku – pierwsza wstęga szkła, która opuściła piec hutniczy, zainaugurowała rozpoczęcie produkcji w nowym, drugim zakładzie produkcyjnym Guardian Glass w Częstochowie. Kolejna fabryka w Polsce jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wysokowydajne, przetworzone szkło architektoniczne w Polsce oraz Europie Wschodniej.

Produkcja pierwszej wstęgi szkła wieńczy proces budowy zakładu, który rozpoczął się wmurowaniem kamienia węgielnego w 2018 roku, a 6 lipca zaowocował uruchomieniem nowego, zaawansowanego technologicznie coatera (przeczytaj).

Nowa linia do produkcji szkła float jest największą w zakładach należących do Guardian – mówi Guus Boekhoudt, Guardian Glass Executive Vice President. – Wdrożyliśmy projekt nowego, innowacyjnego pieca, z wysokowydajnymi systemami spalania, aby dostarczyć produkty, które spełniają surowe wymagania jakościowe naszych klientów, przy jednoczesnym ograniczeniu energii i emisji powstałych w trakcie produkcji.

fot. ©Guardian Glass, LLC | Pierwsza wstęga szkła opuściła piec hutniczy w drugim zakładzie Guardian Glass w Częstochowie.

Zakład, wyposażony w dwie linie produkujące szkło float, dwa coatery oraz linę do produkcji szkła laminowanego, wytwarza szkło float Guardian ExtraClear®, szkło niskoemisyjne Guardian ClimaGuard®, powlekane szkło przeciwsłoneczne Guardian SunGuard® oraz szkło laminowane do zastosowań komercyjnych i mieszkalnych.

Zachęcając dostawców do dostarczania zarówno sprawdzonych, jak i innowacyjnych rozwiązań, odpowiadających wymaganiom produkcyjnym i jakościowym, Guardian Glass przyjął progresywne podejście do projektu nowej linii float. Inwestycja jest potwierdzeniem długoterminowego zobowiązania wobec klientów w zakresie bycia preferowanym dostawcą rozwiązań szklanych.

Fabryka w Częstochowie jest największą realizowaną od podstaw inwestycją kapitałową w historii Guardian – podkreśla Boekhoudt. – Obiekt ten jest najbardziej wydajnym i efektywnym, pod względem operacyjnym, zakładem firmy. Wyposażony jest w nasz największy piec i największy coater. Wydajność produkcyjna nowej linii szkła float wynosi 1000 ton dziennie. Nowy coater jest najbardziej zaawansowanym coaterem w firmie Guardian, a naszym zdaniem również w całej branży.

Jesteśmy wdzięczni za ogromne wsparcie, którego udzieliły nam władze krajowe oraz regionalne – mówi Grzegorz Kuznik, Guardian Glass Częstochowa Plan Manager. – Z ekscytacją spoglądamy w przyszłość i kontynuujemy działania na korzyść naszej częstochowskiej społeczności.

 

ŹRÓDŁO: Oknonet.pl


Przeczytaj również:

Wymieniamy okna – gdzie oddać zużyte wyroby?

Jeszcze wczoraj niepotrzebny odpad, dziś cenny materiał, który można ponownie wykorzystać. Podejście do zużytych wyrobów mocno się zmieniło na przestrzeni ostatnich kilku lat. Decyduje o tym ekolog…

Związek Polskie Okna i Drzwi nowym członkiem POBE

24 maja 2023 r., w dniu rozpoczęcia XIII Kongresu POiD w Warszawie Paweł Lachman – koordynator POBE ogłosił, że Związek Polskie Okna i Drzwi POiD stał się 13-stym członkiem POBE – Porozumienia Bran…

Związek POiD zaprasza na targi BUDMA

Od trzech dekad Międzynarodowe Targi Architektury i Budownictwa BUDMA wyznaczają czas rozpoczęcia sezonu budowlanego. Wielkimi krokami zbliża się ich jubileuszowa  30 edycja. W Poznaniu nie może za…