Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Grupa OKNOPLAST kolejny raz pobiegła w Poland Business Run

6 września w niedzielę odbyła się dziewiąta edycja Poland Business Run. Pomimo zmienionej przez pandemię formuły, w tym charytatywnym wydarzeniu udział wzięło ponad 18 tys. osób. Na mecie nie mogło zabraknąć także dwóch sztafet OKNOPLAST Running Team, którego reprezentanci zawsze z chęcią włączają się w pomoc potrzebującym.

Poland Business Run to bieg charytatywny, który w niedzielę 6 września odbył się już po raz dziewiąty. Dotychczas gromadził sztafety pięcioosobowe w konkretnych lokalizacjach w największych miastach w Polsce.

 

Nowa formuła biegu

W bieżącym roku ze względu na pandemię formuła biegu uległa zmianie. Otworzyła ona nowe możliwości. Każdy zawodnik sam wyznaczał swoją dowolną trasę na dystansie 4 km po czym mierzył czas i dystans za pomocą aplikacji treningowej z GPSem w smartfonie. Dzięki temu w wydarzeniu mogły wziąć udział także osoby z mniejszych miejscowości, a nawet z zagranicy. Biegli ludzie od Tatr, aż po Bałtyk. Znaleźli się też sportowcy biegający m.in. w Malezji czy USA.

Liczy się cel

Wyniki każdego z biegaczy tworzącego pięcioosobową sztafetę sumowano i wyłoniono zwycięzców. Jednak to nie wyniki były najważniejsze. Celem była pomoc potrzebującym. Zgromadzone z biegu fundusze oznaczają wsparcie dla ponad 55 osób z niepełnosprawnością ruchową z całej Polski. Dofinansowanych zostanie 11 protez kończyn, 4 wózki aktywne oraz 45 turnusów rehabilitacyjnych.

Jesteśmy dumni, że tworzona wyłącznie przez naszych pracowników grupa biegowa OKNOPLAST Running Team kolejny już raz pobiegła dla tych, którzy biegać nie mogą. Wspólne starty pokazują nie tylko ich wielkie serce i chęć pomocy innym, ale także wspólne wartości oraz współpracę co w naszej firmie niezwykle sobie cenimy. Start w Poland Business Run stał się dla naszych pracowników tradycją pielęgnowaną od 2013 roku i na stałe zapisał się kalendarzu biegów charytatywnych – mówi Magdalena Cedro-Czubaj, dyrektor marketingu w Grupie OKNOPLAST.

Pomagają przez sport

OKNOPLAST znany jest z angażowania się w inicjatywy promujące zdrowy tryb życia, w tym sport. Na przestrzeni ponad 26 lat swojego funkcjonowania firma wspierała szereg zawodów sportowych, turniejów czy młodzieżowych drużyn. OKNOPLAST do dziś angażuje się m.in. w młodzieżową drużynę koszykarską OKNOPLAST Basket Kraków.

 


Przeczytaj również:

Zaproszenie na spotkanie online – MONTERIADA 2023

Szanowni Państwo, przed nami najnowsza edycja MONTERIADY na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu, w dniach: 31.01-3.02.2023. Z myślą o stworzeniu najciekawszego even…

Zapraszamy do tworzenia kalendarium POiD

Po dwóch miesiącach od ogłoszenia najwyższego alertu epidemicznego, oraz nałożenia wielu obostrzeń, Polska gospodarka powoli wraca do normalności. Jeśli Twoja firma zaczyna planować różne przedsięw…

Zaproszenie na webinar dla DOBRYCH DORADCÓW: Poznaj klucz do skutecznej sprzedaży produktów do termomodernizacji

Zapraszamy na wyjątkowy, bezpłatny webinar dla sprzedawców z branży budowlanej w ramach kampanii „TERMOMODERNIZACJA+DOBRY MONTAŻ” DOBRY DORADCA: Poznaj klucz do skutecznej sprzedaży produktów do te…